ROK SZKOLNY 2021/2022

Wielkie sprzątanie w SP 16

„Myślę, więc nie śmiecę”

„Myślę, więc nie śmiecę”. Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska 2021. Tym razem chcemy  zachęcić do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich  selektywną zbiórką?

Czyli promujemy „nieśmiecenie” i odpowiedzialną postawę!

Zachęcamy uczniów klas 1-4

do udziału

w ekologicznym konkursie plastycznym:

„Recyklingowy smok”.

Cele konkursu: propagowanie ochrony środowiska naturalnego człowieka, rozwój świadomości zdrowotnej uczniów poprzez zaznajamianie i wprowadzanie zasad segregowania, recyklingu i przetwarzania surowców wtórnych

Zadaniem dzieci jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej z zastosowaniem surowców wtórnych (jury nie będzie uwzględniało prac zawierających w znacznej części elementy gotowe).

Wszystkie prace powinny być zaopatrzone w metryczkę (imię, nazwisko, klasa).

Oceniane będą staranność i pomysłowość wykonania (dopuszczamy prace zespołowe 2-3 osobowe).

Wykonane prace należy dostarczyć do 4 października do sali 207 lub 210.

Zwycięzców wyłoni komisja powołana przez organizatorów.

Organizatorzy: Aldona Akwarska- Stanisz, Agata Forystek, Monika Szaro

KONKURS EKOLOGICZNY „ZBERAMY MAKULATURĘ - CHRONIMY LASY”

Nadal trwa całoroczna zbiórka makulatury.

Makulaturę przynosimy do szkoły w formie

paczek , należy je  zważyć i podpisać.

Najlepsi uczniowie pod względem zebranej makulatury otrzymają nagrody finansowe dyrektora szkoły!

Nauczyciel odpowiedzialny za zbiórkę: Monika Szaro

KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS V-VIII

Zachęcamy uczniów klas V-VIII do udziału w ekologicznym konkursie plastycznym na hasło i plakat promujące segregację odpadów z plastiku. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni uczniowie.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

• Wymyślić hasło promujące segregację odpadów z plastiku.
  • Przygotować plakat ilustrujący wymyślone hasło. Może być on wykonany dowolną techniką plastyczną.
  • Plakat musi być wykonany jednostronnie na papierze w formacie A3 lub A4.
  • Oceniana będzie staranność i pomysłowość wykonania
  • Praca musi być zaopatrzona w metryczkę (imię, nazwisko, klasa)

Wykonane prace należy składać do pani Moniki Szaro

Termin składania prac do 4 października 2021r.