Czcionka

Kontrast

Świetlica 2022/2023

Opublikowano 12 sierpnia 2023, 09:45

PÓŁKOLONIA W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU „BEZPIECZNA PRZYSTAŃ – DZIAŁANIA TERENOWE”

Od 16 do 30 sierpnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 16 był realizowany program „Bezpieczna przystań – działania terenowe” organizowany przez Fundację Polki mogą wszystko. Nauczycielki świetlicy SP16 organizowały czas dzieciom – świetną zabawą, ruchem, wypoczynkiem i innymi atrakcjami!

Podczas trwania półkolonii dzieci miały okazję poznać historię miasta Rzeszowa, zwiedzić główne atrakcje miasta. Wszyscy znakomicie integrowali się podczas wspólnych wyjść.

 

DZIEŃ KROPKI

Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy w świetlicy szkolnej był pełen niespodzianek i ciekawych zajęć. 15 września obchodzone jest zawsze święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Tego dnia uczniowie tworzyli prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Oglądaliśmy historię Vashti, malowaliśmy Kropkę, stworzyliśmy drzewo talentów oraz „Matematyczne kropki”. Wszyscy świetnie się bawili.

 

JESIENNE OWOCOWE KOMPOZYCJE

Jesień zawitała do świetlicy na całego … dzieci rozpoznawały jesienne owoce, z których potem zrobiły kolorowe szaszłyki. Było wesoło, barwnie i smacznie.

 

ZRĘCZNE RĘCE WSZYSTKO POTRAFIĄ

W świetlicy na zajęciach „Zręczne ręce wszystko potrafią”- dzieci pod opieką pani Irenki wykonały przepyszne kanapki. Mottem zajęć był fragment wiersza:

Jeśli chcesz się żywić zdrowo,

jadaj zawsze kolorowo!

Jedz owoce i jarzyny,

to najlepsze witaminy!

Jedz razowce z grubym ziarnem,

zdrowe jest pieczywo czarne!

Na kanapkę, prócz wędliny,

połóż listek zieleniny!

 

ZBIÓRKA DLA PRZYTULISKA W MAJDANIE KRÓLEWSKIM

Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 16 zorganizowały zbiórkę na rzecz bezdomnych kotów i psów, podopiecznych przytuliska w Majdanie Królewskim. Osobami odpowiedzialnymi za akcję były panie: Kasprzyk – Pasternak (świetlica szkolna), Monika Szaro (nauczycielka biologii), Irena Hadło (świetlica szkolna). Zbierane były dary to: karma, przysmaki, gryzaki, smycze, miski, kocyki itp. Zaangażowanie dzieci było ogromne. Zwierzęta z wdzięcznością przyjęły podarunki.

 

„WRZUĆ PIĄTAKA DLA ZWIERZAKA”

Zbieranie darów dla przytuliska w Majdanie Królewskim zostało przedłużone do końca listopada. Zorganizowano dodatkowo kiermasz z maskotkami, kartkami i magnesami

w związku akcją charytatywną dla bezdomnych psów i kotów. Gorąco wszystkim dziękujemy za pomoc.

 

PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ZGINĘLI… ŚWIATEŁKO PAMIĘCI PRZY OSIEDLOWYM POMNIKU

Dzieci ze świetlicy pod opieką p. Irenki i p. Asi, udały się pod pomnik ofiar II wojny światowej przy ul. Bohaterów, aby zapalić znicze. Warto pamiętać o tych, którzy odeszli, a którym należy się pamięć od żywych.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Czytanie okolicznościowych opowiadań, oglądanie filmów edukacyjnych, wykonywanie prac plastycznych oraz rozmowy z wychowankami trwają w naszej świetlicy już od tygodnia. Wszędzie króluje biel i czerwień – barwy narodowe.

 

DZIEŃ CZARNEGO KOTA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W tym roku obchody Dnia Czarnego Kota przypadły na 17 listopada. Czarny kot od niepamiętnych czasów kojarzony jest z wieloma przesądami i magicznymi praktykami.

W związku z tym Świetliczaki wykonywały ilustrację jesiennego czarnego kota przynoszącego radość, a nie pecha.

 

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

W świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na Świetliczaka. Zanim uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona podopiecznych świetlicy, musieli wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą i przejść wiele prób m.in. uśmiechu, przedstawiania się, wygimnastykowanej buzi, śmiechu oraz znajomości regulaminu świetlicy.

Na zakończenie, by dopełnić tradycji, uczniowie przystąpili do ślubowania i złożyli uroczystą przysięgę. Potem była doskonała zabawa. Wychowawcy świetlicy życzyli nowym Świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

 

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”

 

Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Mój Przyjaciel Miś, miś z ulubionej bajki” organizowany przez nauczycielki świetlicy SP 16, p. Irenę i p. Joannę, rozstrzygnięty. Rozdaniu nagród towarzyszyła galeria prac konkursowych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy          i nagrody. Dziękujemy za piękne prace i zapraszamy za rok.

 

NAGRODA ZA JESIENNY BUKIET

W Między świetlicowym Konkursie Plastycznym „Jesienny bukiet – na jesieni świat się zmieni” nasza uczennica Zuzia otrzymała nagrodę. Gratulujemy!

 

AKCJA „ 5 PORCJI ZDROWIA”

„W zdrowym ciele zdrowy duch” to temat tygodnia w świetlicy szkolnej. Rozmawialiśmy

5 zasadach zdrowego stylu życia. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami, ale też poznały dużo nowych sposobów na to jak być zdrowym.