Czcionka

Opublikowano 12 sierpnia 2023, 10:13

Walentynki, czyli święto zakochanych, obchodzonych niemalże na całym świecie, należy do najpopularniejszych wydarzeń w roku. To coroczne święto zakochanych przypada na 14 lutego, a nazwa pochodzi od św. Walentego.

Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których zakochani wyznają sobie miłość, często także w formie wierszy.  Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz kartek walentynkowych, aby każdy miał możliwość zakupienia i wysłania kartki walentynkowej do bliskiej lub ukochanej osoby. Za pośrednictwem szkolnej poczty walentynkowej kartki trafiły do adresatów.

Tego dnia odbyła się również dyskoteka walentynkowa, którą poprowadził DJ Macio. Atrakcją wieczoru był konkurs taneczny dla klas 7 i 8, podczas którego wybrano króla i królową parkietu 2020 roku.