Czcionka

Kontrast

Wojewódzkim Konkursie „Jesienią góry są najszczersze”

Opublikowano 30 października 2023, 05:37

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie wraz z nauczycielami zaprasza do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie „Jesienią góry są najszczersze”, którego finał odbędzie się  16 listopada 2023 r w Urban Lab Rzeszów o godzinie 10:00.   W konkursie wezmą udział uczniowie szkół  podstawowych i średnich województwa podkarpackiego. Konkurs składa się z trzech kategorii: piosenka o tematyce bieszczadzkiej, praca plastyczna i fotografia. Adresowany jest do czterech grup wiekowych. Konkurs ma formę cykliczną, trwa od 2017 r., obecnie będzie to VII edycja. W ubiegłym roku udział w konkursie wzięło udział 1500 uczestników. Naszym celem jest rozwój wyobraźni i twórczych umiejętności  uczniów inspirowanych pięknem bieszczadzkiej przyrody, jak również rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez obcowanie z muzyką i plastyką. Ponadto pragniemy stworzyć uczniom możliwość osiągnięcia sukcesu i promować młode talenty, umożliwiając im prezentacje oraz popularyzację ich własnej twórczości.