Pasowanie, pasowanie…każdy pierwszak czeka na nie.

Opublikowano 12 listopada 2023, 10:16

25 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. To niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, które we wrześniu dopiero co rozpoczęło naukę w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swoich wychowawców. Dzieci z klas pierwszych, w obecności rodziców oraz Dyrekcji szkoły, a także nauczycieli i starszych uczniów, pięknie się zaprezentowały śpiewając piosenki oraz recytując wiersze. Oficjalna część rozpoczęła się, jak co roku, od wprowadzania sztandaru i odśpiewania hymnu. Po uroczystym ślubowaniu, miało miejsce pasowanie na ucznia, dokonane przez Panią Dyrektor. Wszyscy oficjalnie powitali pierwszoklasistów w szeregach uczniów szkoły.

Na pamiątkę tak wzniosłego wydarzenia, pierwszoklasiści otrzymali upominki, legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Następnie wychowawcy zaprosili rodziców i uczniów do sal lekcyjnych na spotkanie połączone z słodkim poczęstunkiem.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów na drodze obowiązków szkolnych.