Czcionka

Kontrast

Narodowe Święto Niepodległości

Opublikowano 27 listopada 2023, 09:16

„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości
Ani ma prawo do przyszłości.”
Józef Piłsudzki

Ojczyzna to wielkie słowo. Pisali o niej wybitni pisarze i poeci. Sławili piękno jej krajobrazów, zachwycali się bohaterstwem ludu oraz niepowtarzalnością języka i kulturą. Wszyscy zgodnie chcieli, aby Polska była wolna, piękna i niepodległa.
14 listopada 2023 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się w szkole wyjątkowe wydarzenie – akademia poświęcona naszej niepodległej Ojczyźnie! W tym roku mieliśmy zaszczyt uczcić 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademia przygotowana przez uczniów starszych klas była nie tylko okazją do refleksji nad trudną historią naszego kraju, ale także czasem wspólnego świętowania i patriotycznego ducha, który zawsze nas łączy.
Niech żyje Niepodległa Polska!