Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
Ogólnopolski program Mały Wolontariat PDF Drukuj

logo maly wolontariat                             Maly Wolontariat Cecylki Knedelek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ProgramMały Wolontariat Cecylki Knedelek (PMWCK) to program edukacyjny dla dzieci w wieku 4-15 lat (przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum) stworzony przez panią Joannę Krzyżanek organizowany przy współpracy Wydawnictwa Jedność.

Mały Wolontariat" to:

- pomysł na uwrażliwienie ludzi na otaczający świat,

- przestrzeń, w której spotykają się dzieci i dorośli ze wszystkimi swoimi radościami, smutkami, troskami, marzeniami i planami,

- próba opowiedzenia, jak słuchać, patrzeć, przeżywać, działać i troszczyć się o siebie i innych.

Cele programu „Mały Wolontariat”

– rozwijanie wśród dzieci wrażliwości na otoczenie,

– pomoc rówieśnikom szkolnym w trudnych sytuacjach,

– wspieranie inicjatyw wolontariackich dzieci i młodzieży,

– budowanie poczucia odpowiedzialności,

– rozwój zainteresowań i umiejętności,

– edukacja młodszych kolegów,

– wsparcie wolontariuszy,

– promocja życia bez uzależnień,

– docenianie najaktywniejszych wolontariuszy,

– wyławianie młodych talentów,

– promocja wolontariatu.

Pierwszym miejscem, w którym działają wolontariusze jest szkoła i społeczność lokalna: osiedle, ulica, wieś. Tutaj wolontariusze szukają potrzebujących i realizują swoje działania.

Przykłady działań na terenie placówki oświatowej:

- koleżeńska pomoc w lekcjach,

- ochrona przyrody i ekologia, np. dokarmianie zwierząt, oszczędzanie energii,

- segregacja odpadów, prace porządkowe i ogrodnicze wokół szkoły, przedszkola,

- zbiorki rzeczowe,

- kiermasze ręcznie wykonywanych ozdób, z których dochód przeznaczany jest na pracę z chorymi i niepełnosprawnymi,

- odwiedzanie i pomoc niepełnosprawnym rówieśnikom,

- akcje informacyjne i edukacyjne, uwrażliwiające kolegów na problemy społeczne, środowiskowe, pogadanki na temat wolontariatu,

- udział w akcjach organizowanych przez inne instytucje.

 

Regulamin programu "Mały wolontariat" jest zamieszczony na stronie http://www.cecylkaknedelek.pl/regulamin

 

19 września 2016 r. w naszej szkole do programu przystąpiła klasa II c, klasa II es i Szkolne Koło Caritas wraz ze swoimi opiekunami.

Koordynatorem programu jest pani Małgorzata Korczykowska.

 


 

 

 


ROK SZKOLNY 2017/2018

 


 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza


5 grudnia przedstawiciele Małego Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas spotkali się na wspólnym robieniu kartek świątecznych w jadalni szkolnej. W spotkaniu brali udział uczniowie, rodzice, wychowawczynie klas należących do Małego Wolontariatu, a także pani wicedyrektor Izabela Marczydło i pani Magdalena Lubas.
Część wykonanych kartek zostanie przekazana do hospicjum, a pozostałe będą sprzedawane na kiermaszu szkolnym. Powstały prawdziwe dzieła sztuki!
W tym samym czasie niezawodni wolontariusze, rodzice uczniów z klasy 3c, dekorowali świątecznie klasopracownię. Oba spotkania były bardzo udane, a wykonana praca widoczna.

Zobacz galerię

 


 

ŚWIATEŁKO DLA ŁYCZAKOWA – ZNICZE DLA LWOWA

 

Mały Wolontariat przystąpił do regionalnej akcji zbierania biało – czerwonych zniczy dla Polaków pochowanych we Lwowie na Cmentarzu Łyczakowskim. Serca naszych uczniów i ich rodziców okazały się ogromne, za co oczywiście bardzo dziękujemy. Zebraliśmy w naszej szkole 260 zniczy, które zostały przekazane do miejsca zbiórki, czyli TVP3 Rzeszów przez koordynatora Małego Wolontariatu- panią Małgorzatę Korczykowską i panią Aldonę Akwarską Stanisz.
W roku szkolnym 2017/2018 Mały Wolontariat bardzo się powiększył, w tym wspaniałym przedsięwzięciu bierze udział już pięć klas: 3 c, i 3 es oraz trzy nowe: 2 a, 2 b, 2 cs, oczywiście wraz ze swoimi wychowawcami.
Lista darczyńców z akcji „Światełko dla Łyczakowa” będzie opublikowana niebawem.

Zobacz galerię


 

 

 

Mały Wolontariat pamięta o emerytowanych nauczycielach
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Małego Wolontariatu odwiedzili emerytowanych pedagogów z naszej szkoły. Uczniowie klasy 2 a, wraz
z wychowawczynią panią Krystyną Pokrywką, odwiedzili panią Mirosławę Sabik, a uczniowie klasy 3 c, z wychowawczynią Małgorzatą Korczykowską, panią Marię Kuliberdę . To były wspaniałe spotkania pełne ciepła, życzliwości, dobrych życzeń. Uczniowie przygotowali piękne laurki i upominki, które wręczono nauczycielom.
Na zaproszenie wychowawczyni klasy 3c przybyła do tejże klasy emerytowana nauczycielka, a także zasłużony przewodnik PTTK- pani Józefa Ślemp, babcia jednego z uczniów 3c, dla której przygotowano wiele niespodzianek.
Uczniowie otrzymali też upominki od wzruszonej pani Józi. Razem planowali kolejne wycieczki. W tym spotkaniu uczestniczyły również klasy dla dzieci ze spektrum autyzmu ze swoimi wychowawcami.
Znów przypomniały się słowa: „Gdy czynimy coś dobrego, czujemy się tak, jakbyśmy jedli ciasteczka z poziomkami”.

Zobacz galerię


 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

Posumowanie działalności Małego Wolontariatu

w roku szkolnym 2016/ 2017

18 maja klasy: II c i II es, wraz z wychowawczyniami: Małgorzatą Korczykowską i Magdaleną Ślęczkowską, przedstawiły całoroczne działania Małego Wolontariatu twórczyni i propagatorce programu - pani Joannie Krzyżanek.

Na 12 obowiązujących akcji nasi uczniowie wykonali 14 bardzo ciekawych działalności, w czasie których uczyli się pomagać innym. To była ciężka praca i wspaniała zabawa. Pani Joasia była bardzo zadowolona z efektów Małego Wolontariatu.

Uczniowie i rodzice klasy II c przygotowali dla autorki szereg niespodzianek. Były piękne laurki, koncert skrzypcowy wykonany przez Cypriana, świecznik samodzielnie zrobiony przez chłopców z II es i rewelacyjny stół „francuski” – dzieło rodziców. Pani Joasia była zachwycona i wzruszona do łez. Potem była praca plastyczna: przepiękne breloczki w kształcie serca.

Na zakończenie pani Joanna zaprosiła klasę II c i rodziców do korespondencji oraz współpracy ze Szkołą Polską w Paryżu, która z nią współpracuje.

To był wyjątkowy dzień! Dziękujemy pani Joasiu!


 

 


 

 

Mały Wolontariat w Racławówce

5 kwietnia uczniowie klas: IIc i IIe, wraz z wychowawczyniami: panią Małgorzatą Korczykowską i panią Magdaleną Ślęczkowską, a także z rodzicami z IIc, wybrali się do Ośrodka dla Bezdomnych Kobiet w Racławówce.

Po przybyciu na miejsce wszyscy z radością i ogromnym zaangażowaniem sadzili kwiaty (90 bratków) i krzewy (6 budlei). W pracach ogrodniczych uczestniczyły mieszkanki domu, a także paniTeresa Gibała- kierownik ośrodka.

Po zakończonej pracy, pani kierownik zaprosiła wszystkich do jadalni na poczęstunek. Rodzice z Małego Wolontariatu udekorowali salę ozdobami, które przyjechały razem z kwiatami, a uczniowie złożyli życzenia świąteczne i przekazaliwłasnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Dzieci przekazały też kwiaty doniczkowe (7 sztuk), które umieszczono na parapetach jadalni ośrodka w Racławówce.

To była świetna akcja, bo przecież czyniąc dobro można się świetnie bawić.

 

 

 

 


 

Mały Wolontariat sadzi bratki

Mały Wolontariat działający w SP-16 przystąpił do sadzenia bratków. Już we wtorek, 4 kwietnia, posadziliśmy pierwszą turę kwiatów, dwie pełne donice (aż 60 sztuk). Kwiaty stoją przed wejściem do szkoły.

Było przy tym tyle radości… każde z dzieci posadziło swojego bratka! W akcji uczestniczyli rodzice z klasy IIc, a ich pomoc okazała się nieoceniona. Podarowaliśmy tym samym troszkę radości społeczności szkolnej.

5 kwietnia przed nami dużo pracy, bo wyruszamy do Racławówki, do Ośrodka dla Bezdomnych Kobiet.


 


 

RADOSNE RABATKI

Mały Wolontariat ( uczniowie z kl. 2c i 2es) ogłosił akcję RADOSNE RABATKI. Przez dwa dni zbierali datki na zakup bratków, stokrotek i krzewów, które posadzone zostaną przed Ośrodkiem dla Bezdomnych Kobiet im. Brata Alberta w Racławówce pod Rzeszowem.

Zbiórka przeszła wszelkie oczekiwania. Zebrano aż 506 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom: rodzicom i uczniom za wrażliwość, dobre serce i ofiarność.

          Mały Wolontariat wraz z opiekunkami: Małgorzatą Korczykowską i Magdaleną Ślęczkowską, będzie na bieżąco informować (w zakładce Małego Wolontariatu), na co przekazano wszystkie pieniądze.


 


 

Podziękowanie za zbiórkę książek

W imieniu Małego Wolontariatu pani Małgorzata Korczykowska i pani Magdalena Ślęczkowska serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom za zbiórkę książek dla dzieci z Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Rzeszowie.

            Wychowawcy klas proszeni są o wpisanie uwag pozytywnych uczniom zaangażowanym w tę akcję.

 Lista ofiarodawców

Uczniowie :                                               Nauczyciele :

1. Natan Krawczyk - 1b                          1. pani dyrektor Dorota Rząsa

2. Kamila Kulak - 1b                               2. pani Danuta Snela

3. Julia Szymala -1b                               3. pani Urszula Sienko

4. Jan Walus - 1b                                                    

5. Kuba Zięba - 1cs

6. Ewa Jagusztyn- 2b

7. Igor Sterer -2 c

8. Lena Wereskla -2 c

9. Cyprian Szymański - 2c

10.Stanisław Pasierb - 2c

11.Patryk Kocur - 2c

12.Maciej Prokopiak -2c

13.Kacper Żyszkiewicz - 2c

14.Bartek Szynal - 2c

15.Alicja Szymańska - 2d

16.Miłosz Gosztyła - 2es

17.Patryk Niemiec - 2es

18.Adriana Filip - 3b

19.Natalia Mikołajewska - 3b

20.Jan Korczykowski - 3c

21.Krzysztof Goraj - 3d

22.Kacper Stanisz - 4a

23.Karol Goraj - 6c

 


 

Mały Wolontariat dla Brata Alberta

Mały Wolontariat w Szkole Podstawowej nr 16 to nie tylko dzieci, ale także ich rodzice. To oni właśnie pomagali przy układaniu „Kury Adeli” z nakrętek, brali udział w tworzeniu kartek świątecznych dla akcji „Anielski Korowód Pomocy” i, już po raz drugi, spotkali się na spotkaniu integracyjnym z wychowawczynią kl.2c, aby wykonać przepiękne ozdoby do klasy.

Spotkanie to odbyło się 28 lutego i w jego trakcie powstało bardzo wiele dekoracji wiosennych. Część dekoracji powędruje do Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta – oddział w Racławówce. Ozdoby te posłużą do dekoracji jadalni dla bezdomnych.

Cieszymy się wszyscy z faktu, że duch wolontariatu zagościł na dobre w SP16.

 

 

 


 

Stare Knedelkowo z makulatury - akcja Małego Wolontariatu

Klasa 2cz SP 16, realizująca działania w ramach Małego Wolontariatu, przystąpiła do szkolnej zbiórki makulatury. Jeden z uczniów przyniósł cały worek rolek po papierze toaletowym i… postanowiliśmy stworzyć Stare Knedelkowo.

Miasteczko powstawało przy bardzo burzliwej dyskusji: czy ma stać na oknie, czy na ławce…W rezultacie zawisło na tablicy.

Kolejny spór dotyczył domku Cecylki. Każdy chciał, aby jego domek był tym jedynym. Kłótnię zakończono informując, że każdy z uczniów jest Cecylką i wszystkie stworzone domki należą do Cecylek i Cecylów z 2c.

Największym zaskoczeniem dla uczniów było to, że z rolek powstały takie ładne domki.


 


 

 KSIĄŻKOWA AKCJA MAŁEGO WOLONTARIATU

Mimo zimna znów gorąca fala dobroci przepłynęła przez Rzeszów. Tym razem wychowawczynie: Małgorzata Korczykowska i Magdalena Ślęczkowska oraz uczniowie klasy IIc i IIes (Mały Wolontariat SP 16) ogłosili zbiórkę książek dla dzieci z Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego z Rzeszowa. Zebrano bardzo dużo pięknych książek, które podarowały dzieci z naszej szkoły i ich rodzice.

 10 lutego nastąpiło uroczyste przekazanie książek. Do akcji przyłączyła się twórczyni Małego Wolontariatu, pisarka książek dla dzieci, pani Joanna Krzyżanek. Obie klasy wraz ze swoimi paniami i panią Joanną przybyli do RORE, aby przekazać zgromadzone książki. Czekała tam na gości duża grupa dzieci i wychowawców wraz z panią kierownik Krystyną Pawłowską.

Na dzieci ze szpitala czekała jeszcze jedna niespodzianka. Otóż, pani Joasia Krzyżanek przeprowadziła dla zgromadzonych dzieci warsztaty słowno- plastyczne. Nasi uczniowie świetnie się spisali, pomagali młodszym kolegom z ośrodka rehabilitacyjnego w wykonaniu pięknej Kury Adeli, jednej z bohaterek książek pani Krzyżanek.

W spotkaniu uczestniczyła też pani Agnieszka Małecka - Szymańska z naszej biblioteki szkolnej i pani Anna Czyżyk - Cyzio z biblioteki RORE. W dźwiganiu książek pomagał rodzic z klasy IIc pan Wojciech Pietrzyk.

          To było wspaniałe spotkanie, pełne sympatii, otwartości i wszechstronnej integracji. Zbiórka książek trwa do końca lutego i z tego też powodu lista ofiarodawców ukaże się dopiero na początku marca. Dziękujemy!

 


 

Mały Wolontariat ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie

świętuje Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w klasie II c przerodził się w świąteczne spotkanie pokoleń. Bardzo licznie przybyli uczniowie, rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie.

Uczniowie, pod kierunkiem wychowawczyni, przygotowali Jasełka według scenariusza Ewy Sttadmuler oraz kilka kolęd i pastorałek. Po występie, który zebrał gromkie brawa, dzieci wręczyły piękne samodzielnie wykonane prezenty swoim babciom i dziadkom.

Druga część spotkania odbyła się w jadalni szkolnej, gdzie był poczęstunek i wspólne kolędowanie oraz występy małych talentów. Bartek zagrał na keyboardzie, Cyprian na skrzypcach a mocna grupa uczęszczająca do „Gwarka” pięknie zaśpiewała pastorałkę „Szła kolęda w noc grudniową”.

          To był bardzo uroczysty, miły i świąteczny wieczór. Nawlekliśmy kolejny koralik dobra.


 


 

Mały Wolontariat z wizytą w Rzeszowskim Ośrodku Rehabilitacji.

12 grudnia przedstawiciele Małego Wolontariatu, wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami, odwiedzili chore dzieci w Rzeszowskim Ośrodku Rehabilitacyjnym.

Panie przeczytały książkę Joanny Krzyżanek „Boże Narodzenie Cecylki Knedelek”, a jeden z wolontariuszy rozdział swojej ulubionej i bardzo zabawnej książki Joanny Olech „Pompon w rodzinie Fisiów”.

Później odbyły się warsztaty plastyczne, na których wszystkie dzieci wykonały piękne, wesołe, skarpetkowe bałwanki. Były też pyszne cukierki i pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie członkowie Małego Wolontariatu mogli zobaczyć prawie cały ośrodek. Najdłużej zabawili oczywiście w bibliotece.

To było bardzo miłe przedświąteczne spotkanie.

 


 

I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie „Nakrętkowa Kura Adela”

 Mały Wolontariat, czyli klasa IIc i IIes, wraz z paniami Małgorzatą Korczykowską, Magdaleną Ślęczkowską i Aldoną Akwarską Stanisz oraz wspaniałymi rodzicami uczniów ww. klas, ułożył ogromny nakrętkowy obraz, który zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Wydawnictwo Debit.

Wraz z dyplomami, nagrodami i bohaterami swoich książek przybyła do nas osobiście twórczyni konkursu, pisarka Joanna Krzyżanek oraz redaktorka Karolina Szafrańska- Bąk. Główną nagrodą były całodzienne warsztaty z panią Joanną.

Zaczęło się od wręczenia nagród rzeczowych, dyplomów i gratulacji w obecności pani dyrektor Doroty Rząsy i rodziców z klasy IIc. Potem były magiczne opowieści autorki, zabawy i w końcu… szycie kur przytulanek.

Szyli wszyscy z ogromnym zaangażowaniem i wykorzystując piękne materiały, które przywiozła pani Joanna.

W trakcie zajęć, jedna z obecnych mam zauważyła, że brakuje tego dnia jednej uczennicy. Rodzice prędziutko uszyli przytulankę dla nieobecnej dziewczynki i wzbudzili wielki podziw i radość u pani Joanny.

Zadziałał mały Wolontariat! Dzieci nie chciały się rozstać z charyzmatyczną Joanną Krzyżanek i jej postaciami: Kurą Adelą i Cecylką Knedelek.

To był jeden z tych dni, które pamięta się przez całe życie. Bardzo dziękujemy pani Joannie!

http://wydawnictwo-debit.pl/blog/16/konkurs-nakretkowa-kura-adela-rozstrzygniety

https://www.facebook.com/franciszka.kluska.94

https://www.facebook.com/KURAADELA/

 


 

Anielski Korowód Pomocy

 Przygotowania Małego Wolontariatu do kiermaszu świątecznego

Mały Wolontariat wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szesnastki i Szkolnym Kołem Caritas zorganizował „Anielski Korowód Pomocy”.

 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 16 odbyło się spotkanie, podczas którego wykonywaliśmy ozdoby świąteczne (kartki, stroiki, choinki), które będą sprzedawane na kiermaszu w naszej szkole oraz w holu Galerii Rzeszów. Dochód ma na celu wsparcie uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji.

            W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, rodzice, dziadkowie, społeczność lokalna i nauczyciele. Jeden z Małych Wolontariuszy przyszedł z mamą, babcią oraz bratem i razem stworzyli ponad 10 pięknych kartek świątecznych.

           To było bardzo udane spotkanie.


 


 

Nakrętkowa Kura Adela

27 października „Mali Wolontariusze” z II c i II es, pod opieką wychowawczyń pani Małgorzaty Korczykowskiej i pani Magdaleny Ślęczkowskiej, zebrali się na szkolnym korytarzu pierwszego piętra, aby wspólnie ułożyć z nakrętek Kurę Adelę, bohaterkę książek Joanny Krzyżanek.

Do wspólnego i kreatywnego układania przyłączyli sie rodzice obu klas oraz uczestnicy październikowych Poczytajek z panią Aldoną Akwarską - Stanisz. Układających zaszczyciła swoja obecnością i pomocą Pani Dyrektor Dorota Rząsa.
            Efektem twórczej pracy była ogromna Kura Adela na kolorowej łące w towarzystwie Gąski Walerki. Wszystkim uczestnikom towarzyszył dobry humor i uśmiech od ucha do ucha. Efekt pracy był zdumiewający i zachwycający.

Powstały z nakrętekobraz weźmie udział w ogólnopolskim konkursie "Małego Wolontariatu". Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu! Niech wygra najlepszy!


 


 

Znicze dla Lwowa

 Na te groby powinni z daleka przychodzić pielgrzymi, by się uczyć miłości do Ojczyzny. Powinni tu przychodzić ludzie małej wiary, aby się napełnić wiarą niezłomną…”

 Kornel Makuszyński

 Szkolne Koło Caritas i Mały Wolontariat (uczniowie klasy II c i II es) brali udział w akcji „Światełko dla Łyczakowa”. Zebrali ponad 200 białych i czerwonych zniczy, które zostały przekazanekoordynatorowi akcji - TVP3 RZESZÓW.

            Pani Małgorzata Korczykowska i ksiądz Krzysztof Wielgosz bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie.

 

 


 

Pamiętamy o zmarłych i poległych.

 19 października klasy: IIc i IIes udały się na pobliski cmentarz, aby posprzątać i wyplewić opuszczone groby.

 Wychowawczynie i uczniowie doprowadzili do porządku dwa zapomniane groby: wynieśli wyrwaną trawę i chwasty, wyrzucili śmieci, zapalili znicze.

            Udali się też na zbiorową mogiłę pomordowanych w czasie wojny mieszkańców pobliskich terenów, aby oddać hołd poległym.


 


 

Zakładki od Małego Wolontariatu

W październiku uczniowie klas IIc i IIes, realizujący na zajęciach dodatkowych zadania Małego Wolontariatu, wykonali zakładki do biblioteki szkolnej.

            Przepiękne i w różny sposób zdobione będą wręczone pierwszakom w trakcie Pasowanie na Czytelnika.

 


 

Pierwsza działalność Małego Wolontariatu.

5 października odbyło się spotkanie integracyjne klasy II c i II es. Wychowawczynie klas, panie: Małgorzata Korczykowska i Magdalena Ślęczkowska, czytały dzieciom książkę pani Joanny Krzyżanek pt.” Dobre uczynki Cecylki Knedelek”, a następnie odbyła się zażarta dyskusja na temat przeróżnych form pomocy.

Ponieważ w klasie II es uczą się dzieci autystyczne był to też sprawdzian z tolerancji. Uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach plastycznych, na których wykonali Gąskę Walerkę metodą orgiami.

          Na zadanie domowe uczestnicy spotkania zostali zachęceni przez panie do wykonania dobrego uczynku pod adresem swoich rodziców.


 


 

Mały Wolontariat

 Klasa II c, wraz z wychowawczynią Małgorzatą Korczykowska, przystąpiła 19 września 2016 roku do ogólnopolskiego programu - Mały Wolontariat.

        Zachęciła nas do tego sama twórczyni przedsięwzięcia- Joanna Krzyżanek, znana i uwielbiana, przez tych małych i tych dużych, pisarka książek dla dzieci i autorka wielu programów edukacyjnych.

Gościa powitała pani dyrektor Dorota Rząsa. W obecności pani Joanny podpisaliśmy odpowiednie dokumenty i wysłuchaliśmy wykładu na temat pomagania  i czynienia dobra. Potem były warsztaty plastyczne, na których wykonaliśmy przepiękne serca z odcisków naszych dłoni.

Pani Krzyżanek zachęcała dzieci do wolontariatu słowami Cecylki Knedelek- bohaterki swoich książek: „Kiedy robię coś dobrego czuję się tak, jakbym, jadła ciasteczko z leśnymi poziomkami.”

Do współpracy dołączyła klasa II es z wychowawczynią Magdaleną Ślęczkowską oraz Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunem - panią dyrektor Izabelą Marczydło.

W spotkaniu brali udział rodzice uczniów klasy II c, którzy bardzo się zaangażowali w nowe przedsięwzięcie.

          Warunkiem przystąpienia do Małego Wolontariatu jest przeczytanie książki Joanny Krzyżanek pt. „Dobre uczynki Cecylki Knedelek", którą wszyscy uczniowie klasy II c i II es otrzymali od rodziców na zakończenie roku szkolnego 2015/2016.