Laboratorium młodego naukowca PDF Drukuj

Dnia 14 marca nasza szkoła podpisała porozumienie z WSPiA o przystąpieniu do projektu „Laboratorium młodego naukowca”. W tym dniu można było zobaczyć pokazy sprzętu oraz sprawność Służby Więziennej, Straży Pożarnej i Policji jak również brać udział w licznych konkursach i zabawach.

Projekt  ten zwyciężył w konkursie Uniwersytet Młodego Odkrywcy ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W zajęciach organizowanych przez WSPiA uczestniczyć będzie 230 uczniów klas 3-6 z trzech szkół podstawowych z Rzeszowa - SP16, SP27, SP1. Z naszej szkoły w projekcie wezmą udział klasy V i VI. Celem przedsięwzięcia dla uczniów szkół podstawowych z Rzeszowa jest m.in. rozbudzanie ciekawości poznawczej młodego pokolenia, inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji.

Zobacz i posłuchaj więcej na stronach TVP Rzeszów, Radio Rzeszów i WSPiA.