Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
Aktualności rok szkolny 2017/2018
DYREKTOR MUZEUM DOBRANOCEK GOŚCIEM POCZYTAJEK PDF Drukuj

17 stycznia odbyły się bajkowe Poczytajki. Już o 17:00 przybyła do nas pani Katarzyna Lubas, dyrektor Muzeum Dobranocek, aby wypakować swoje skarby… W dwóch wielkich walizach przyjechali, razem za panią Katarzyną, pluszowi bohaterowie dobranocek.
Gościa przywitała pani Izabela Marczydło, wicedyrektor naszej szkoły. Już na początku spotkania pani Kasia przedstawiła nam oryginalne postacie (pacynki) Jacka i Agatki, które stworzyła Wanda Chotomska. Mieliśmy okazję przenieść się w czasy PRL-u wąchając mydełko i oliwkę „Jacek i Agatka”. Potem były różne ćwiczenia i zadania. Z zamkniętymi oczami próbowaliśmy odgadnąć w książce napisanej językiem Braille’a, postacie ze znanych bajek (nie udało to się to nawet pani Krysi). Był też test na prawidłowe przeprowadzenie niewidomego przez ulicę.
Następnie wspaniała pani Katarzyna przedstawiła nam słynne pluszaki z dobranocek. To nie był jednak sakoniec niespodzianek. Po krótkiej przerwie zjawił się … wielki Reksio, za którego przebrała się mama Igora i Sary. Zaczęło się wielkie przytulanie i sesja zdjęciowa, bo każdy chciał mieć zdjęcie z Reksiem (nawet nasze panie).
Pod koniec spotkania pani Małgosia miała dla nas niespodziankę, przeczytała nam kilka wierszy Wandy Chotomskiej i pokazała w książkach: „Biografia Wandy Chotomskiej” i „Jubileusz 55-lecia SP 16” zdjęcie pani Wandy Chotomskiej, która odwiedza naszą szkołę w latach 90-siątych. Okazało się, że ta wielka poetka odwiedzała naszą szkołę kilkakrotnie i towarzyszyła naszemu Przeglądowi Małych Form Teatralnych Bajkowisko.
Bardzo dziękujemy pani Katarzynie Lubas za cudowne spotkanie.
Nad całością czuwały panie Małgorzata Korczykowska, Krystyna Pokrywka i Katarzyna Kawałek.

Zobacz galerię

 
PDF Drukuj

jasełka na strone1

 
PDF Drukuj

zimowisko2018-1-2

 
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA PDF Drukuj

„Tylko jedna jest taka noc,

śpiewać nam się godzi.

Gdy na Ziemię Pan z Nieba zszedł

 i w stajence się narodził”.

 

21 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, podczas której wystąpili uczniowie kl. 3d, którzy wraz z wychowawczynią, panią Aldoną Akwarską-Stanisz, przygotowali jasełka pt. „Tylko jedna jest taka noc”.

Muzyczną oprawę przedstawienia stworzyli uczniowie klasy 3c, którzy przy akompaniamencie pani Małgorzaty Korczykowskiej, grającej na gitarze, pięknie wyśpiewali kolędy i pastorałki.

            Wzruszającym momentem akademii było przeczytanie  przez panią Irenę Hadło, koordynatora w naszej szkole akcji „Szlachetna Paczka”, listu od wolontariusza rodziny, której przekazaliśmy w tym roku dary.

            Na zakończenie pani dyrektor Dorota Rząsa podziękowała wykonawcom, wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów szkolnych oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Zobacz galerię

 
Wspólna Wigilia Szkolna PDF Drukuj

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas bycia razem. Nasza szkoła podtrzymuje tę tradycję, dlatego 20 grudnia 2017r. o godzinie 18:00 odbyła się uroczysta szkolna wigilia. W świąteczny nastrój poetycko wprowadziła wszystkich przybyłych prowadząca uroczystość, pani Agnieszka Małecka-Szymańska, czytając swój wiersz „Oczekiwanie”.
Zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie zajęli miejsca przy odświętnie przystrojonych stołach w sali gimnastycznej. Wigilia w SP16 rozpoczęła się od powitania gości przez panią dyrektor Dorotę Rząsę, która podziękowała nauczycielom i uczniom za wspólne zaangażowanie w przygotowanie tego niezwykłego wieczoru, życząc wszystkim „Radosnych Świat”. Następnie głos zabrał pan Konrad Fijołek, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, który skierował wiele miłych i ciepłych słów pod adresem naszej szkoły, po czym ksiądz proboszcz Józef Stanowski przeczytał fragment z Biblii i złożył wszystkim życzenia.
Kulminacyjnym punktem wieczoru były oczywiście jasełka „W poszukiwaniu maleńkiej miłości” w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przygotowane przez panią dyrektor Dorotę Rząsę, panią Paulinę Kapanowską i panią Bernadettę Duś. Oprawą muzyczną zajęła się pani Ewa Drewniak wraz z chórem „Szesnastka” oraz pani Anna Czenczek, przygotowując solistów i kwartet wokalny z kl.4b
Po części artystycznej wszyscy obecni tradycyjnie złożyli sobie życzenia, przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy.
Nasze opłatkowe spotkanie swoją obecnością zaszczycili: ksiądz Józef Stanowski, proboszcz parafii pw. św. Judy Tadeusza, pan Konrad Fijołek, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, pani Maria Warchoł, Radna Miasta Rzeszowa, siostra Paula Dziedzic, Dyrektor Przedszkola św. Rodziny, pani Katarzyna Pytel, Dyrektor Szkoły Języków Obcych Promar , pan Stanisław Rusznica, sekretarz Nadzorczej Rady Spółdzielczej, redaktor Miesięcznika Echo Rzeszowa, pan Robert Grzesik i pan Karol Drozd, Radni Samorządowej Rady Osiedla Kmity, pan Wiesław Kwaśniak, Właściciel Firm Optyk-Nieruchomości, przyjaciel szkoły oraz pan Aleksander Baranowski, nasz zaprzyjaźniony fotograf.
Wszystkim zgromadzonym na spotkaniu opłatkowym udzielił się świąteczny nastrój pełen radości i nadziei, bo to prawdziwie wyjątkowy wieczór, święta i jedyna taka noc. I w ten właśnie sposób wspólnie rozpoczęliśmy Święta Bożego Narodzenia.

Zobacz galerię

 
Nasi młodzi artyści – wyniki konkursów międzyświetlicowych PDF Drukuj

W Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Świąteczne chwile zamknięte w ramce”, zorganizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 5 w Rzeszowie, nasza uczennica, Natalia Puc z kl.3d, zdobyła nagrodę (opiekun pani Irena Hadło). Zaś w IX Międzyszkolnym Konkursie „Bombka bożonarodzeniowa”, zorganizowanym
przez Szkołę Podstawową nr 28 w Rzeszowie, na który wpłynęło aż 272 prac - Emilia Rojek z kl.1c otrzymała nagrodę (opiekun pani Anita Koczwara-Malec), a Weronika Kojder z kl.1c wyróżnienie (opiekun pani Irena Hadło).

Gratulujemy!

 
Finał gry „Piłkarzyki 2017” PDF Drukuj

19.12.2017 r. podsumowano szkolny turniej gry w „Piłkarzyki’ 2017” organizowany dla klas II-IV, a trwający od listopada.
Oficjalnie ogłoszono wyniki – liczbę punktów zdobytych przez dwuosobowe reprezentacje klas II-IV. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Za organizację i przebieg zawodów odpowiedzialna była pani Anita Koczwara-Malec.

W turnieju brało udział 10 dwuosobowych drużyn reprezentujących swoje klasy. Mecze towarzyskie rozegrały również klasy: 2es i 3es.
Oto wyniki:

I miejsce kl.3c - Kacper Żyszkiewicz
Stanisław Pasierb

II miejsce kl.4c – Wincenty Chmielowski
Bartosz Kras

III miejsce kl.3d – Michał Puzio
Marcin Wołcz

Wszystkim zawodnikom gratulujemy postawy fair play i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zobacz galerię

 
Konkurs przedmiotowy z przyrody PDF Drukuj

8.12.2017r. w ZSS w Rzeszowie odbył się II etap konkursu kuratoryjnego z przyrody.
Do III etapu zakwalifikowały się:
• Dominika Trojanowska z kl. 6c,
• Aleksandra Romańska z kl. 6a.
Opiekunem wymienionych uczniów jest pani Monika Szaro.

 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO GO WEST – ETAP PIERWSZY PDF Drukuj

7.12.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się I etap międzyszkolnego konkursu języka angielskiego Go West adresowanego do uczniów klas szóstych
i siódmych.
W pierwszym etapie, który rozpoczął się o godz. 11:00, wzięło udział aż 12 szkół podstawowych miasta Rzeszowa, w tym 28 uczniów z naszej szkoły.
Organizatorami konkursu są nauczyciele języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 16 i pani dyrektor Dorota Rząsa.
Konkurs objęty został patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Szkoły Języków Obcych PROMAR.

Zobacz galerię

 
BARDZO ŚWIĄTECZNE POCZYTAJKI PDF Drukuj

14 grudnia spotkaliśmy się na kolejnych Poczytajkach, na które przybyło aż 37 osób. Zaczęliśmy wieczór od śpiewania kolęd. Zabrzmiało „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Jezusa narodzonego (wszyscy witajmy)”. Pani Małgosia była taka miła i nauczyła nas pastorałki „Tylko jedna jest taka noc”.
Potem pani Aldonka przeczytała „Święta w Bullerbyn” Astrid Lindgren, a później rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych w różnych krajach. Od Sofii z 3 c dowiedzieliśmy się jak obchodzi się Boże Narodzenie na Ukrainie.
Pani Małgosia przeczytała magiczną książkę o św. Mikołaju, która zawierała szaradę do rozwiązania - Żadne ręce nie mogą mnie stworzyć, dwie dłonie mogą nadać mi kształt, a wziąć mnie może każda dłoń - spróbujcie odgadnąć odpowiedź.
Łamaliśmy się też opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i jedliśmy pyszności przygotowane przez rodziców.
Po krótkiej przerwie pani Krysia przeczytała nam zabawną książkę o świętach Misia Paddingtona.
Na zakończenie robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, po których dostaliśmy jeszcze prezenty, piękne pierniczki od mamy Kuby i zakładki od naszych pań.
Tylko jedna jest taka noc, śpiewać nam się godzi, bo na ziemię Pan z nieba zszedł i w stajence się narodził…
ŻYCZYMY WSZYSTKIM DOBRYCH ŚWIĄT I… DO SIEGO ROKU.

Zobacz galerię

 
Wigilia klasa 3b PDF Drukuj

Zobacz galerię

 
WIELKA ŚWIĄTECZNA AKCJA ŚW. MIKOŁAJA PDF Drukuj

 

Zobacz galerię

 
Szlachetna Paczka 2017 PDF Drukuj

Już po raz czwarty nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej „Szlachetna Paczka”.
W tym roku nad organizacją i przebiegiem akcji czuwały: pani Irena Hadło i pani Anita Koczwara-Malec.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspomogli rodzinę finansowo, a także przekazali wspaniałe dary: artykuły żywnościowe, środki czystości, odzież, obuwie, przybory szkolne, pościel, sprzęt elektroniczny, zabawki dla niemowląt.
Podarowane paczki sprawiły wielką radość rodzinie i będą dla niej dużą pomocą w trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli.

Wśród darczyńców znaleźli się:

– Dominika Dudek 1a
– Kacper Inglot 6a
– Natan Krawczyk 2b
– Hubert Argasiński 4c
– Iga Jabłońska 4d
– Marysia Grucela 5a
– Maja Grucela 7a
– Wiktor Grymanowski 6c
– Alexander Grymanowski 3d
– Pola Rzepka 4c
– Jakub Górka 5a
– Emilia Kubicka 5a
– Adrian Duliński 1a
– Julia Szymala 2b
– Gabryś Babina 1b
– Sofiia Odiichuk 3c
– Julia Żuczek 1b
– Olga Rysicz 5b
– Helena Pasternak 6a
– Oliwia Pawłowska 6c
– Szymon Samojednik 1b
– Wincenty Chmielowski 4c
– Franciszek Chmielowski 5b
– Eliza Bobola 5a
– Albert Bobola 3d
– Oliwia Ludorowska 4d

 

Serdecznie dziękujemy również pani dyrektor, pani wicedyrektor, pani pedagog, nauczycielom, rodzicom, uczniom, intendentce i pozostałym pracownikom szkoły za okazane serce i zaangażowanie.

 

 

 

Zobacz galerię

 
Noc Integracyjna w Szkole Podstawowej nr 16 PDF Drukuj

8 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 16 odbyła się „Noc Integracyjna”, która rozpoczęła się o godzinie 19:00 od projekcji filmu dla klas IV – VII, po którym nastąpiła wspólna kolacja, a uczniowie klas IV pod opieką rodziców wrócili do domów.
Po posiłku przyszedł czas na „Pogodny wieczór”, którego pierwszym punktem była nauka tańca belgijskiego, a następnym zabawy: Tunel, Naczynie z Losami, Test na męskość i żeńskość oraz wiele innych.
O godzinie 2:00, po przerywniku filmowym, uczniowie i nauczyciele udali się do sal lekcyjnych na odpoczynek.
To były naprawdę dobrze spędzone godziny!

 
WARSZTATY – KRÓTKA HISTORIA PEWNEJ KARTKI ŚWIĄTECZNEJ PDF Drukuj

12 grudnia klasy: 3c, 3d i 2 cs, wraz z wychowawczyniami: panią Małgorzatą Korczykowską , panią Aldoną Akwarską-Stanisz i panią Katarzyną Kawałek, wybrały się do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa na zajęcia poświęcone historii bożonarodzeniowej kartki.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się kiedy powstały pierwsze kartki świąteczne, jak wyglądały oraz kto wymyślił nazwę „pocztówka”. Rozmawiali też o tradycjach i symbolach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
Podczas części warsztatowej wykonali kartki świąteczne wzorowane na tych dawnych z początku XIX i XX wieku. W czasie pracy było wiele radości i twórczego działania. Powstały prawdziwe dzieła sztuki!
Dodatkową atrakcją była druga lekcja muzealna zatytułowana „I Ty możesz zostać architektem – „budujemy” dawny Rzeszów”. Poznając przeszłość Rzeszowa, jej mieszkańców i właścicieli, dzieci budowały przestrzenną makietę miasta, kolorowały kamieniczki, zaludniały miasto, tworząc wały obronne. Krótko mówiąc: dzięki wspólnemu wysiłkowi powstał Rzeszów Jana Pakosławica i Mikołaja Spytka Ligęzy.
Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem metod aktywizujących i zostały poprowadzone w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób. Uczniowie wiele się nauczyli i doskonale bawili.

Zobacz galerię

 
Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy PDF Drukuj

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego dla klas 4-7 odbyło się 14 grudnia 2017r.

kk

Uczniowie brali udział w dwóch kategoriach:
• Stroik świąteczny ,
• Bombka choinkowa .
Do komisji napłynęło wiele prac, które zostały wykonane różnymi technikami. Część z nich odznaczała się ogromną pomysłowością i precyzyjnym wykonaniem. Wyłonienie zwycięzców nie należało do łatwych zadań, jednak zaangażowanie wszystkich uczniów zasługuje na pochwałę.

kkk

Zwycięzcy konkursu:

• w kategorii „ Stroik świąteczny”:

I miejsce – Kacper Inglot 6a,
II miejsce – Emilia Jurczyńska 6c,
III miejsce – Gabriela Superson 7a,
wyróżnienia: Filip Tendelski 6c, Karolina Woźniak 6c, Bartosz Bogusz 6a.

• w kategorii „Bombka świąteczna”:

I miejsce – Dominika Monikowska 5b ,
II miejsce – Jakub Rokoszyński 4d,
III miejsce – Paweł Wróbel 5b,
wyróżnienia: Jan Korczykowski 4c, Eliza Bobola 5a, Patrycja Bąk 5a.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu, ciekawych pomysłów i dziękujemy za udział.
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym apelu bożonarodzeniowym 21.12.2017r.
Organizatorzy: Renata Kosińska-Krochmal, Beata Szewczyk, Małgorzata Pękala.

 
SPOTKANIE Z DYRYGENTEM PDF Drukuj

15 grudnia uczniowie klasy 3 c i 3 d uczestniczyli w niezwykłej lekcji muzycznej, poprowadzonej przez znanego dyrygenta Katedralnego Chóru "Pueri Cantores Resovienses" pana Marcina Florczaka. 

Podczas spotkania pan Marcin w ciekawy i zabawny sposób odkrywał przed dziećmi tajemnice swojego kunsztu gry na skrzypcach oraz  nieznane dotychczas możliwości tego instrumentu. Zaprezentował m.in. jak przy użyciu jednego włoska ze smyczka zagrać melodię oraz  jak na jednych skrzypcach wykonać utwór dla całej orkiestry!

Lekcja z panem Marcinem Florczakiem była naprawdę emocjonująca, zwłaszcza kiedy każdy, przy znaczącej pomocy pana Marcina, mógł spróbować choć na chwilę stać się „wirtuozem” skrzypiec. 

Zobacz galerię

 
SZKOLNE ZAWODY Z KOSZYKÓWKI PDF Drukuj

1 grudnia 2017 roku w naszej szkole zostały rozegrane międzyklasowe rozgrywki z koszykówki, których organizatorem był pan Łukasz Poznański.

 Reprezentacje z klas V-VII, oprócz świetnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu wolnego w poniedziałkowe popołudnie, wykazały się dużym zaangażowaniem, by zdobyć jak najlepsze miejsce.

Po widowiskowych meczach wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła reprezentacja klasy VI c, II miejsce wywalczyła VII b a na III miejscu uplasowała się reprezentacja VII c.

Gratulujemy!

Zobacz galerię

 
ZAWODY KIDS ATHLETICS DLA NAJMŁODSZYCH PDF Drukuj

14 grudnia 2017 roku w hali sportowej ROSiR odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne dla klas I – III.

Reprezentacja, w której składzie było 18 uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Skawiny, zdobyła VI miejsce rywalizując w konkurencjach: szybkościowych, zwinnościowych, skocznościowych i rzutnych.

Po skończonym evencie każdy dostał pamiątkowy medal oraz dyplom za udział.

 
XXV „Mikołajki” - Impreza na Orientację dla kl. I-IV Borek Stary’ 2017 PDF Drukuj

Kolejne „Mikołajki“ naszej szkoły w Borku Starym należy uznać za udane.
Wzięło w nich udział 8 par i jedna rodzinka. Drużynami kierowała pani Grażyna Skawina, której pomagała pani Małgorzata Sterer.
Dobre miejsca i nagrody rzeczowe zdobyli: Igor Sterer, Sara Sterer, Emilia Niezgoda.
Oprócz marszów było też sporo atrakcji: malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, gry i zabawy sportowe z piłką oraz ciepły posiłek.
Po różnorodnych atrakcjach przyszedł długo wyczekiwany Mikołaj z prezentami, aby rozdać je grzecznym uczestnikom. Radość była ogromna.

Zobacz galerię

 
6 grudnia Św. Mikołaj odwiedził grzeczne dzieci PDF Drukuj

Jak co roku w środę 6 grudnia Św. Mikołaj odwiedził grzeczne dzieci z naszej klasy. 

Zobacz galerię

 
Lekcje z architektury PDF Drukuj

W ramach VII edycji Dnia Edukacji Architektonicznej 22 i 29 listopada 2017 r., na lekcjach plastyki w naszej szkole, odbyły się dwie prelekcje dla klas VI i VII poświęcone architekturze i otaczającej nas przestrzeni.
Zajęcia przeprowadził pan Marek Chrobak – architekt z Podkarpackiej Okręgowej Rady Izby Architektów RP w Rzeszowie. Po uczestnictwie w zajęciach, uczniowie przygotowują obecnie swoje projekty na temat „Dom moich marzeń”. Najciekawsze prace wezmą udział w konkursie architektonicznym.

Zobacz galerię

 
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA PDF Drukuj

W listopadzie odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

Była to naprawdę świetna impreza taneczna, połączona z grą dźwięku, świateł i… dymu. Nie obyło się bez dedykacji dla sympatii, przyjaciół oraz nauczycieli. Wszyscy świetnie się bawili i rzadko schodzili z parkietu. Zabawę, jak zwykle, prowadził niezawodny Dj. Macio. 

Zobacz galerię

 
SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM PDF Drukuj

7 grudnia w klasie 3c odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem, panią Agatą Chotkowską – Sekundą, zaproszoną do szkoły przez mamę jednego z uczniów. Podczas zajęć pani doktor mówiła o regularnym myciu zębów, nakładaniu pasty, wymianie szczoteczki, a także o tym jak często należy chodzić na wizyty kontrolne do lekarza dentysty. Przypomniała również uczniom jak należy prawidłowo się odżywiać według nowej piramidy zdrowia.
Dzieci na modelu szczęki nauczyły się jak należy prawidłowo szczotkować ząbki. Z wielkim zainteresowaniem oglądały też narzędzia stomatologiczne oraz modele zdrowych i niezdrowych produktów.

Zobacz galerię

 
Rozstrzygnięcie konkursu „Mój Przyjaciel Miś – bohater z ulubionej bajki” PDF Drukuj

28 listopada 2017 r. w świetlicy szkolnej SP16 w Rzeszowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród w IV Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Mój Przyjaciel Miś – bohater z ulubionej bajki”, zorganizowanym przez panie: Irenę Hadło i Joannę Kasprzyk-Pasternak.
W konkuesie wzięło udział aż 23 szkół z terenu Rzeszowa. Jury oceniło prace i wyłoniło 11 nagród i 17 wyróżnień.

Nagrody otrzymali:

• Szymon Piskor - SP1
• Nadia Lasota - SP1
• Jakub Surowiec - SP25
• Karolina Ossolińska - SP 24
• Milena Lesińska - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3
• Julia Janusz - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9
• Julia Szylar - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9
• Zofia Bajorek – SP2
• Lena Kuczmarska – SP12
• Aleksandra Molenda – SP16
• Daria Konefał – SP6

Wyróżnienia otrzymali:

• Gabriela Winiarska – SP16
• Adrianna Winiarska – SP16
• Maja Tyrakowska - SP16
• Lena Łuszczki – SP22
• Agnieszka Łuczyk – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1
• Amelia Mikluszka – Zespół Szkół nr8
• Maria Kaleta - Zespół Szkół nr8
• Patrycja Hałoń - Zespół Szkół nr8
• Nadia Pawiak – SP18
• Nadia Pustelak – SP21
• Szymon Kuzdro – SP28
• Andżelika Nycz – ZSS im. UNICEF
• Olga Walczuk – SP17
• Amelia Mikulec – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10
• Malwina Broniek - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10
• Natalia Tomalska – SP2
• Antonina Kunysz – SP 29

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Gorąco zapraszamy za rok!

 
Mikołajkowy Marsz na Orientację PDF Drukuj

mik

2 grudnia 2017 roku grupa licząca 30 uczniów z naszej szkoły, głównie z klas V, uczestniczyła w  marszach na orientację w Boskiej Dolinie, w Dylągówce. Wyjazd zorganizowała pani  Magdalena Lubas- opiekun koła turystycznego nr 6.

Wszyscy startowali w kategorii TJ /5km/ dla średnio zaawansowanych. Przez 4 godziny, dwu lub czteroosobowe grupy, biegały po lesie wykonując różne zadania. Mapa i dobra orientacja w terenie okazały się bardzo ważne, bo nie wszyscy poradzili sobie i niestety nie znaleźli wszystkich punktów lub nawet … zgubili się.

Jednak najważniejsza była wola walki i przeżyte wspólnie chwile na świeżym powietrzu. Kiełbaska, gofry i gorąca herbata były potrzebne do regeneracji, ale hitem okazała się loteria. Mikołaj obdarzył szczęśliwym losem Dominikę i Szymona, którzy wylosowali czajniki elektryczne.

Marsz był naprawdę wspaniały, a gościnność  harcerzy z „czarnej jedynki”  - wielka. 

Zobacz galerię

 
KRAKÓW - „trasa królewska” od Akademii Sztuk Pięknych do Rynku Starego Miasta-relacja uczestników PDF Drukuj

da

W czwartek 30 listopada 2017 roku klasa 5a odwiedziła Kraków.
Stolica Małopolski przywitała nas białym śniegiem, który szybko topniał. Najpierw były zajęcia w grupach w Domu Jana Matejki, a później podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza i słuchaliśmy hejnału z wieży Katedry Mariackiej.
Przez 2 godziny bawiliśmy się świetnie w Fabryce św. Mikołaja w Legolandzie,
a później głodni dotarliśmy do McDonalda. Oczywiście odwiedziliśmy też Sukiennice, kramy na Rynku Głównym i inne sklepy na ulicy Floriańskiej.
Ostatnim punktem była podziemna trasa turystyczna, którą zwiedzaliśmy z przewodnikiem. Każdy z nas zważył się na średniowiecznej wadze, a niektórzy przeliczyli ile naprawdę ważą… matematyka nawet na wycieczce.
Nasza wspaniała wycieczka odbyła się luksusowym Marcelem. Wyjazd był udany, ale zanotowaliśmy też niewielkie straty: Michał zgubił czapkę, Madzia… wydała aż 100 zł, a panią od polskiego, przy Barbakanie, „zaatakował” źle umocowany płot z remontowanego torowiska. Pani Magdalena Lubas wyjazd podsumowała tak : „Poczuliśmy wszyscy magię świąt i klimat Krakowa…”.

Zobacz galerię

 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza PDF Drukuj

 5 grudnia przedstawiciele Małego Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas spotkali się na wspólnym robieniu kartek świątecznych w jadalni szkolnej. W spotkaniu brali udział uczniowie, rodzice, wychowawczynie klas należących do Małego Wolontariatu, a także pani wicedyrektor Izabela Marczydło i pani Magdalena Lubas. 

Część wykonanych kartek zostanie przekazana do hospicjum, a pozostałe będą sprzedawane na kiermaszu szkolnym. Powstały prawdziwe dzieła sztuki!
W tym samym czasie niezawodni wolontariusze, rodzice uczniów z klasy 3c, dekorowali świątecznie klasopracownię. Oba spotkania były bardzo udane, a wykonana praca widoczna.

Zobacz galerię

 

 
V Dyktando Niepodległościowe PDF Drukuj

22 listopada 2017 roku odbyło się V Dyktando Niepodległościowe. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VII, razem 86 uczestników.

Oto wyniki:

kl. IV

Tekst: Nauka pożądany obowiązek –wersja krótka.

 

Mikołaj Soja

95 pkt

4a

Gabriela Bosek

94 pkt

4c

Krystyn Szajowski - Gocek

92,5pkt

4b

 

 

kl. V

Tekst: Nauka pożądany obowiązek –wersja długa.

Franciszek Wolny

94,5pkt

5a

Jakub Górka

89pkt

5a

Mateusz Machnica

89pkt

5b

Kacper Stanisz

86,5pkt

5a

 

kl. VI I VII

Tekst: Kino w służbie historii.

Nikola Mazur

82 pkt

6c

Radosław Jabłoński

80pkt

7a

Emilia Kras

79,5pkt

7a

 

Zespół Humanistyczny gratuluje wszystkim uczestnikom V Dyktanda Niepodległościowego. Do zobaczenia za rok.

 
Finał VIII edycji Szkolnej Ligi Badmintona dla „16” - 3 puchary PDF Drukuj

25 listopada 2017 r. odbył się Finał Szkolnej Ligi Badmintona. Cały cykl obejmował 6 spotkań, które odbywały się od października do listopada (w soboty) w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 10 w Rzeszowie.
W 4 kategoriach wystartowało 30 uczniów z klas I – VII szkół podstawowych i klas II – III gimnazjum. Byli to reprezentanci siedmiu rzeszowskich szkół: SP 2, SP 4, SP 16, SP 17, SP 18, SP 25, ZSP 10. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy TKKF Sprint działający przy ZSP nr 10 w Rzeszowie.
Zawodników dopingowali licznie zgromadzeni rodzice, koledzy, rodzeństwo oraz trenerzy i wychowawcy. Nasza szkoła wystała, jak co roku od 8 lat, najlepszych badmintonistów. Trwała zacięta walka o jak najlepsze pozycje do ostatniego seta. Mecz finałowy Olka Rafy wzbudził najwięcej emocji u kibiców.
Gmina Miasta Rzeszów ufundowała medale i puchary dla zwycięzców na zakończenie ligi.

Zobacz galerię

 

 

Finał VIII edycji Szkolnej Ligi Badmintona dla „16” - 3 puchary

Oto wyniki naszych badmintonistów w poszczególnych grupach:

Uczniowie SP klasy I-III
I miejsce - Rafa Aleksander kl. 3a
Uczniowie SP klasy 4 – 5
II miejsce - Wiercioch Dawid kl. 4c
III miejsce - Kras Bartosz kl.4c
VI miejsce - Rechtoń Daria kl.4d
Uczniowie SP klasy VI – VII
IV miejsce – Dominika Rechtoń kl.7c
Zawodnikami zajmowała się pani Grażyna Skawina przy współpracy niezawodnych
i kochanych rodziców.
Dziękujemy za wsparcie. Wielkie brawa dla wszystkich.

 
WYSOKIE MIEJSCE W ROZGRYWKACH FUTSALU PDF Drukuj

8,11 i 13 grudnia 2017 roku odbyły się Międzyszkolne zawody z Futsalu. W zawodach wzięło udział ponad 20 szkół z Rzeszowa. Nasza reprezentacja, wychodząc z grupy, wywalczyła wysokie IV miejsce. Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Grażyna Skawina oraz pan Łukasz Poznański.
Rywalizacja i poziom gry był na bardzo wysokim poziomie biorąc pod uwagę fakt, że chłopcy z niektórych szkół to zawodnicy trenujący na co dzień w klubach.
Liczymy na dalsze osiągnięcia, już na wiosnę, w rozgrywkach piłki nożnej na orlikach.

 
Pasowanie na Świetliczaka PDF Drukuj

23.11.2017r. w naszej świetlicy odbyło się Pasowanie na Świetliczaka dla uczniów klas pierwszych.
Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona Świetliczaków, musieli wykonać przygotowane specjalnie dla nich zadania. Pierwsza konkurencja sprawdzała sprawność fizyczną przyszłych Świetliczaków, druga- czy potrafią zachować ciszę i spokój, trzecia- czy umieją utrzymać ład i porządek w sali, czwarta- czy nie boją się różnych smaków. Wszystkie zadania zaliczyli na piątkę.
Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli ślubowanie, po którym otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nad organizacją i przebiegiem czuwały wychowawczynie świetlicy: pani Anita Koczwara-Malec i pani Bogusława Marek.
Serdecznie witamy pierwszoklasistów w gronie Świetliczaków !

 

Zobacz galerię

 
Niezawodny „Grosik” PDF Drukuj

28 listopada odbył się w bibliotece szkolnej, pierwszy w tym roku szkolnym i długo wyczekiwany, kiermasz różności „Grosik”. Jest to impreza edukacyjno-integracyjna organizowana przez panią Agnieszkę Małecką-Szymańską od 2013 roku.
Znów tłumnie przybyli uczniowie, którzy chcieli coś sprzedać, ale równie dużo zjawiło się kupujących. Były artykuły papiernicze, zabawki, książki, wakacyjne pamiątki, gry, sztuczna biżuteria, gadżety handmade …czyli dla każdego coś innego.
Nad bezpieczeństwem, podczas trwania kiermaszu, czuwała organizatorka, której dzielnie pomagały uczennice należące do Koła Odkrywców Talentów.

 

Zobacz galerię

 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj

W dniu 24 listopada w Szkole Podstawowej nr 11 w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Helena Pasternak z kl. 6a zaprezentowała wiersz Tadeusza Kubiaka „Tu wszędzie Polska” i zajęła III miejsce. Uczennicę przygotowała p. Jolanta Baran.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz galerię

 
Święto Pluszowego Misia PDF Drukuj

Od 2002 roku 25 listopada obchodzony jest na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole również świętowano. Jednak w tym roku dzień ten wypadał w sobotę, więc obchody zorganizowano dzień wcześniej, tj. 24 listopada.
Pani Agnieszka Małecka-Szymańska zorganizowała w bibliotece wystawę dla klas I-III „Niedźwiedź w literaturze” i przygotowała teatrzyk pacynkowy, podczas którego dzieci mogły dowiedzieć się o historii powstania pluszowego misia
i obchodzonego święta.
Teatrzyk i wystawę, w ramach ciekawej lekcji, obejrzały z wychowawcami klasy: 1b, 3c, 3d, 1a i 3b. Uczniowie innych klas zapoznali się podczas przerw
z przygotowanymi materiałami i historią święta.
Na chętnych czekała jeszcze jedna niespodzianka: słuchanie książki o miśku, czytanej przez panią Agnieszkę.

Zobacz galerię

 
Akcja „Pomóżmy zwierzakom’2017” dobiegła końca PDF Drukuj

W listopadzie 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 16 została przeprowadzona coroczna akcja „Pomóżmy zwierzakom”. Akcję, pod patronatem Fundacji „Felineus”, przeprowadziły panie: Agnieszka Małecka-Szymańska i Anita Koczwara
-Malec.
Akcja ta wsparła przytuliska: „U Majki” i „Cztery Łapy”. Na apel odpowiedziała bardzo liczna grupa dorosłych i dzieci, ludzi wrażliwych na niedolę zwierząt.
Wspólny wysiłek i hojność zaowocowały pokaźnym zbiorem darów. Organizatorki zebrały: 86 kg karmy suchej ( w tym spory zbiór gryzaków
i ciasteczek), 36 kg karmy mokrej, 10 kg artykułów spożywczych, 13,5 kg żwirku, koc i szampon.
Dzięki darom zima dla zwierzaków będzie mniej przykra, a prowadzenie przytuliska odrobinę łatwiejsze.
Serdecznie dziękujemy w imieniu swoim, Fundacji „Felineus” i obdarowanych przytulisk.

 

Zobacz galerię

 
Jesienne Drużynowe Marsze na Orientację ** Turza 2017 ** PDF Drukuj

4.11.2017r. (sobota)

Zarząd Oddziału PTTK w Rzeszowie zorganizował kolejne marsze na orientację w Turzy. Opiekunem zawodników była pani Grażyna Skawina.
Turza to miejsce, gdzie zawsze jest piękna i słoneczna pogoda, a szczególnie wtedy, kiedy odbywają się marsze na orientację.
Koło turystyczne nr 6, działające przy naszej szkole, wystawiło 5 par z klas 4-7 oraz 5 rodzinek z klas 1-3 i najlepiej wypadły rodzinki:
- 2 miejsce zajął Mateusz Cisek z kl.2b z tatą Dawidem,
- 3 miejsce Igor Sterer kl.3c z mamą Małgorzatą.
Reszta zawodników też się starała i następnym razem na pewno będzie lepiej.

Zobacz galerię

 
V DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE PDF Drukuj

22 listopada 2017r., już po raz piąty, zainteresowani uczniowie naszej szkoły pisali dyktando niepodległościowe.
Tym razem zgłosiło się 82 uczniów z klas 4-7. Uczestnicy dyktanda pisali trzy różne teksty historyczne przygotowane przez zespół humanistyczny.
Wyniki za tydzień…cierpliwości.

Zobacz galerię

 
Gra miejska „Śladami Edwarda Janusza”, czyli klasa 7 b na …labie ? PDF Drukuj

23 listopada 2017 roku, w południe, ruszyliśmy na spacer po Rzeszowie
z organizatorką spaceru, panią Magdaleną Lubas.
Mieliśmy wziąć udział w grze, więc musieliśmy mieć smartfona lub tablet
z dostępem do Internetu i aplikacją do odczytywania kodów QR zapisanych na mapie. Naszym przewodnikiem był kronikarz codzienności z czasów galicyjskiego Rzeszowa, czyli cesarsko-królewski fotograf Edward Janusz.
Hasło : „JANUSZE ŁĄCZĄ LUDZI” było trudne do rozszyfrowania, ale bawiliśmy się świetnie.Maks i Karolina byli zdecydowanymi liderami naszej wyprawy, ale wszyscy próbowali rozwikłać ukryte zagadki. Zresztą najlepiej można ocenić wszystko czytając wypowiedzi uczestników:
• „Lekcja historii w terenie jest ciekawym pomysłem, odskocznią od codzienności. Była niełatwa, przyjemna i podobała mi się. /J.G/
• (…) Odkryłam znakomitego fotografa – Edwarda Janusza i jego niezwykłe zdjęcia. Warto to przeżyć … /K.F/
• Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Rzeszowie i zobaczyliśmy miejsca, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi, np. Droga do Nadbrzezia /D.K/
• Zobaczyłem, że mam fajną i zgraną klasę…/*/
• (…) Rozwiązałam parę zagadek i dowiedziałam się wiele o XIX-wiecznym mieście/K.B/
• Zdziwiłam się, gdy odkryliśmy, że dworzec kolejowy otwarty w 1858 roku był za miastem… w Ruskiej Wsi…/J.S/
Wróciliśmy do szkoły zadowoleni, pełni wrażeń i nowej wiedzy.

Zobacz galerię

 
PATRIOTYCZNE POCZYTAJKI PDF Drukuj

Dzień 23 listopada był w Szkole Podstawowej nr 16 bardzo uroczysty. Na nasze Patriotyczne Poczytajki przybył bowiem, wraz z panią dyrektor Dorotą Rząsą, pan Stanisław Sienko, Wiceprezydent Miasta Rzeszowa.
Zacznijmy jednak od początku… o godzinie 17:30 nasze panie rozpoczęły spotkanie. Śpiewaliśmy patriotyczne pieśni przy akompaniamencie gitary pani Małgosi, następnie pani Krysia przybliżyła nam historię naszego narodu z książki Stanisława Marciniaka „Historia Polski dla Piotrusia”, później pani Aldonka zaprezentowała i poleciła szereg książek o tematyce wojennej, napisanych specjalnie dla dzieci. Okazuje się, że o bardzo trudnych sprawach można pisać w ładny
i przystępny sposób.
O godzinie 18:00 przybyli nasi wspaniali goście. Prezydent rozmawiał z nami na temat patriotyzmu tego szeroko pojętego i tego lokalnego, dotyczącego naszego miasta. Z ogromną serdecznością i cierpliwością odpowiadał na lawinę naszych pytań. Najbardziej zaciekawiło nas to, że w najbliższej przyszłości będą jeździć po Rzeszowie elektryczne autobusy bez kierowcy.
Po krótkiej przerwie przeznaczonej na poczęstunek, który przygotowali niezawodni rodzice, zaśpiewaliśmy dla gościa dwie pieśni: „Szara piechota” i „O mój Rozmarynie”. Następnie, jak to zawsze na Poczytajkach , dalsze czytanie. Fragment z książki Zofii Staneckiej „Nasza Polska Niepodległość” przeczytał nam brawurowo sam pan Sienko.
Na zakończenie pani dyrektor wręczyła naszemu gościowi prezent i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. To było wspaniałe spotkanie. Nad całością niezawodnie czuwały nasze panie: Małgorzata Korczykowska, Krystyna Pokrywka i Aldona Akwarska - Stanisz.

Zobacz galerię

 
Uczymy się udzielać pierwszej pomocy PDF Drukuj

Jak sprawdzić, czy ktoś jest przytomny i wezwać pierwszą pomoc? Tego uczyły się dzieci z klas I–III 22 i 23 listopada 2017 roku podczas warsztatów pierwszej pomocy zorganizowanych przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe AVIVA.
W trakcie warsztatów ratownik medyczny nauczył dzieci, co robić w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, jak wezwać pomoc i sprawdzić przytomność. Dzieci dowiedziały się, jak udzielić pierwszej pomocy, a także nauczyły się wybierać numer alarmowy oraz rozmawiać z dyspozytorem.
Po zakończonych warsztatach każdy uczeń otrzymał dyplom i słodycze. Było to wielkie wydarzenie i przeżycie dla uczniów.
Warto pamiętać, że warsztaty dla dzieci w tym wieku pomogą oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich, od najmłodszych lat, poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.

Zobacz galerię

 
Wizyta iluzjonisty PDF Drukuj

17 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z iluzjonistą - panem Jerzym „Berdo” Berdowskim.
W trakcie specjalnie przygotowanego programu, artysta bawił swoimi sztuczkami uczniów klas I-VII.Młodzież obejrzała m.in. triki z kartami, kulkami, monetami, metalowymi obręczami, chustką oraz sznurkiem. Zebrani w sali gimnastycznej próbowali zgadywać na czym polegała iluzja.
Byli i tacy uczniowie, którzy chętnie nauczyliby się kilku sztuczek, aby pochwalić się przed znajomymi i rodziną. Może kiedyś nadarzy się ku temu okazja…

Zobacz galerię

 
POKAZ CAPOEIRY PDF Drukuj

We wtorek, 21 listopada 2017 br. uczniowie klas 4-7 wzięli udział w pokazie Capoeiry. Przedstawiciele Akademii Sztuki Capoeira z Rzeszowa opowiedzieli o historii tej niezwykłej dyscypliny, zapoznali uczniów z podstawowymi zwrotami, tradycyjną muzyką i śpiewem, które towarzyszą pojedynkom. Ogromne wrażenie zrobiły spektakularne akrobacje wykonane przez przedstawicieli Akademii. Swoje umiejętności zaprezentował również uczeń naszej szkoły, który uczęszcza na treningi Capoeiry. Na koniec uczniowie i nauczyciele mogli spróbować swoich sił walcząc pod okiem profesjonalistów.

 

Zobacz galerię

 
Pasowania na czytelnika PDF Drukuj

Do tradycji biblioteki Szkoły Podstawowej nr 16 należy uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. 21 listopada 2017 r. pani Agnieszka Małecka
-Szymańska dołożyła wszelkich starań, aby biblioteka kojarzyła się wszystkim uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, które będą chętnie odwiedzać i gdzie są zawsze mile widziani.
Podczas tegorocznego pasowania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać
o książki oraz jak się zachowywać w bibliotece. Zapoznały się ze zbiorami biblioteki
i zasadami korzystania z nich. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli przedstawienie kukiełkowe, w którym wystąpiły pacynki, przyjaciele szkolnej biblioteki. Dowiedzieli się też, że „ W żadnym lesie się nie śmieci!/ I szanować zawsze trzeba Wszyyystkie drzewa. (…) A szanować można także/ Gdy się o książki dba zawsze./ Więcej książek szanujemy/ To i w lesie drzewa ratujemy!”.
Dzieci wysłuchały też próśb i rad z jakimi zwróciła się do nich Książka.
Najważniejszym jednak momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, po którym zostali pasowani na czytelnika wielką zakładką.
To był dzień może nie tak emocjonujący jak pasowanie na ucznia, ale młodzi czytelnicy z wielkim przejęciem i pełni zachwytu obserwowali wszystko, co działo się w bibliotece, a po zakończeniu ceremonii mogli wreszcie pożyczyć po raz pierwszy książki.

 

Zobacz galerię

 
Różaniec i róża dla Matki Bożej PDF Drukuj

 

Miniaturowe świątynie


8 października 2017 roku SCK zorganizowało w Parafii pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie wystawę miniatur sakralnych z Rzeszowa i okolicy. Małe repliki tych budowli są owocem pracy uczniów naszej szkoły.

3401d0fd868d4dcbb139fae335c37a90

 

 

 

Różaniec i róża dla Matki Bożej


W październiku 2017 r. został ogłoszony przez CSK konkurs na wykonanie ,,Najpiękniejszego Różańca" i „Najpiękniejszej Róży dla Matki Bożej”. Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców i róży z dowolnego materiału. Wykonane prace uczniów były wystawione w kościele św. Judy Tadeusza
w Rzeszowie.

bf3321658bfb4929865c75392d086cec

da18990b27c94d34a30e5d592396f8e3

 
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości PDF Drukuj

Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada

Tym, co zmarli za Ojczyznę

Hołd wdzięczności Polska składa”

 

Od tych słów rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klas: 4, 5, 6 i 7 tegoroczną uroczystość uczcili wierszem
i pieśnią. Wystąpiły całe grupy klasowe. Wysłuchaliśmy następujących utworów: „Dziejowe burze”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwsza kadrowa”, „Piechota”, „My pierwsza brygada”.

Podczas tego wyjątkowego, muzycznego spotkania, uczniowie prezentując umiejętności wokalno-artystyczne, rozbudzili swoją świadomość narodową, przypomnieli wszystkim polskie pieśni patriotyczne oraz przygotowali wspaniałą lekcję historii.

Na zakończenie akademii Pani Dyrektor Dorota Rząsa wręczyła nagrody laureatom  Konkursu Historyczno – Patriotycznego „Polska, moja Ojczyzna”, który dla uczniów klas 2 i 3 zorganizowały panie: D. Snela i K. Pokrywka.

Zobacz galerię

 
Rozstrzygnięcie konkursu „Polska, moja ojczyzna” PDF Drukuj

6 listopada odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Historyczno – Patriotyczny pt. „Polska, moja ojczyzna”. Wzięli w nim udział uczniowie klas II i III.
Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania dzieci historią własnego kraju, kultywowanie tradycji patriotycznych wśród dzieci, rozbudzanie szacunku do symboli narodowych, zachęcanie do czynnego udziału w imprezach patriotycznych.

Podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zwycięzcom zostały wręczone nagrody.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce
Przemysław Pożarycki 3d
II miejsce
Maja Migut 2a
III miejsce
Albert Bobola 3d
wyróżnienia
Filip Pas 3a
Iga Wolańska 3b

Gratulujemy!

 
Pokazy z fizyki PDF Drukuj

10.11.2017r. wychowankowie naszej szkoły brali udział w zajęciach z fizyki pt. „Mądry dzieciak” prowadzonych w formie interaktywnego pokazu, podczas którego dzieci przeprowadzały eksperymenty m.in. z ciekłym azotem.
W trakcie zajęć uczniowie wcielali się w role naukowców i wytwarzali jeden ze składników powietrza, jakim jest tlen. Dzieci dowiedziały się czym jest ciśnienie atmosferyczne i z ogromnym zaciekawieniem oglądały eksperymenty z zakresu podstaw elektryczności.
Zainteresowanie pokazami było duże, a dociekliwość uczniów taka, że zaskoczyło to przeprowadzających eksperymenty pracowników Politechniki Lubelskiej i stowarzyszenia Explores.

Zobacz galerię

 
Wypominki szkolne 2017 w Rzeszowie PDF Drukuj

9 listopada 2017 r. w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie odbyła się Msza Święta za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, uczniów, pracowników szkół i placówek oświatowych. Naszą szkołę podczas tej uroczystości reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Caritas oraz poczet sztandarowy.
Mszy Świętej przewodniczył J. E. Ks. Bp Edward Białogłowski. Wydarzenie to było okazją do wychowania patriotycznego i kulturalnego oraz do zapoznania uczniów z historią własnej szkoły. Po nabożeństwie na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Zobacz galerię

 
99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj

Odświętnie udekorowane miasto, biało-czerwone flagi i przygotowania do biegu niepodległościowego - to wizytówka naszego miasta w sobotni ranek 11 listopada 2017r.
W tym dniu uczniowie z klasy 7a: Wiktoria Zwolińska, Katarzyna Stańko, Sebastian Kulig, czyli poczet sztandarowy z naszej szkoły, uczestniczyli
w wojewódzkich uroczystościach Święta Niepodległości wraz z opiekunami, panią mgr Magdaleną Lubas oraz panią Dyrektor Dorotą Rząsą .
11 listopada o godzinie 10:00 reprezentowali oni społeczność szkolną podczas mszy w kościele farnym w Rzeszowie. Po nabożeństwie, około godz. 11:15, obchody przeniosły się na Plac Farny, gdzie przed pomnikiem płk Leopolda Lisa Kuli, po okolicznościowych przemówieniach, nastąpił Apel Pamięci, salwa honorowa oraz defilada.
Uczestnicy uroczystości najbardziej odczuli zimny powiew wiatru i deszcz
z grudkami gradu w czasie podnoszenia na maszt flagi państwowej i śpiewania hymnu. No cóż, nawet nasz piękny sztandar trochę ucierpiał, nasiąknął wodą i stał się naprawdę ciężki…
Pomimo iż pogoda nie rozpieszczała, uczestnicy mogli w pełni wyrazić swój patriotyzm.

Zobacz galerię

 
Królestwo w 3c PDF Drukuj

9 listopada w klasie 3c odbyły się dwie bardzo ciekawe lekcje historyczno
– ortograficzne. Utrwalając wiadomości o księciu Mieszku I i królu Kazimierzu Wielkim, uczniowie stworzyli królestwo wyrazów z „ó” niewymiennym.
Inspiracją do lekcji była książka Joanny Krzyżanek pt. „Księga Ortografii Lamelii Szczęśliwej”. Uczniowie na zajęciach wykonali własnoręcznie korony i został wybrany król i królowa (osoby które najstaranniej i najbardziej pomysłowo wykonały prace). Damy dworu odziały wybrańców w strojne szaty i „władcy” zostali uroczyście ukoronowani.

Zobacz galerię

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2