Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
Aktualności rok szkolny 2017/2018
Mały Wolontariat pamięta o emerytowanych nauczycielach PDF Drukuj

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Małego Wolontariatu odwiedzili emerytowanych pedagogów z naszej szkoły. Uczniowie klasy 2 a, wraz
z wychowawczynią panią Krystyną Pokrywką, odwiedzili panią Mirosławę Sabik, a uczniowie klasy 3 c, z wychowawczynią Małgorzatą Korczykowską, panią Marię Kuliberdę . To były wspaniałe spotkania pełne ciepła, życzliwości, dobrych życzeń. Uczniowie przygotowali piękne laurki i upominki, które wręczono nauczycielom.
Na zaproszenie wychowawczyni klasy 3c przybyła do tejże klasy emerytowana nauczycielka, a także zasłużony przewodnik PTTK- pani Józefa Ślemp, babcia jednego z uczniów 3c, dla której przygotowano wiele niespodzianek.
Uczniowie otrzymali też upominki od wzruszonej pani Józi. Razem planowali kolejne wycieczki. W tym spotkaniu uczestniczyły również klasy dla dzieci ze spektrum autyzmu ze swoimi wychowawcami.
Znów przypomniały się słowa: „Gdy czynimy coś dobrego, czujemy się tak, jakbyśmy jedli ciasteczka z poziomkami”.

Zobacz galerię

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października w rocznicę powstania w roku 1773 pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - Komisji Edukacji Narodowej, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Z okazji zbliżającego się święta, 12 października 2017 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru
i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor Dorota Rząsa podziękowała nauczycielom i wszystkim pracownikom za pełną zaangażowania pracę z dziećmi i złożyła serdeczne życzenia.
W części artystycznej uczniowie klasy 3a i 3b, przygotowani przez panie: Danutę Snelę oraz Agatę Forystek, wierszem wyrazili słowa uznania dla pracy pedagogów. Towarzyszył im chór szkolny pod kierunkiem pani Ewy Drewniak. Dużymi brawami nagrodzono też występy taneczne uczniów klasy 6b, 6c oraz 4d. Pokazy zostały przygotowane przez panie: Ewę Drewniak oraz Annę Proksę- Lenart.
Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły jeszcze raz składamy życzenia zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń, dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz szczęścia w życiu osobistym.

 
BIEGI MŁODZIEŻOWE PDF Drukuj

W pierwszą sobotę października 2017 roku chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w kolejnym evencie biegowym organizowanym przez miasto Rzeszów. Były to biegi młodzieżowe zorganizowane przy centrum handlowym Milenium Hall na dystansach 400 i 600 metrów (w zależności od wieku).
Każdy z uczestników dostał koszulkę, by dobra sportowa zabawa była dla młodzieży jeszcze bardziej atrakcyjna.
Do uczestnictwa w tym wydarzeniu uczniów zachęcali: pani Beata Materna-Leja oraz pan Łukasz Poznański, który po biegach młodzieżowych sam wystartował w biegu na „Piątkę o puchar Pratt & Whitney”.

Zobacz galerię

 
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE PDF Drukuj

29 września 2017 roku nasza szkoła uczestniczyła w Międzyszkolnych Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których reprezentacja dziesięciu dziewcząt
i chłopców zdobyła kolejno: XI i VIII miejsce spośród wszystkich szkół podstawowych z Rzeszowa.
Rywalizacja odbywała się w parku Sybiraków na dystansie 10x800 metrów.
Opiekunem zawodników był pan Łukasz Poznański, nauczyciel zachęcający dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz brania udziału w różnych eventach biegowych jakie mają miejsce w naszym mieście.

Zobacz galerię

 
Wycieczka do Inwałdu i Wadowic PDF Drukuj

28 września 2017 roku klasy: 6a i 6c, pod opieką pani Beaty Szewczyk, pani Grażyny Skawiny oraz pani Agnieszki Kurzei, udały się na wycieczkę do Inwałdu
i Wadowic.
Najpierw uczniowie udali się do Parku Miniatur, gdzie obejrzeli ciekawe polskie
i zagraniczne zabytki w znacznym pomniejszeniu, m.in. Statuę Wolności i zamek
w Łańcucie. Kolejnym punktem było wesołe miasteczko, w którym korzystali
z przeróżnych atrakcji. Najbardziej podobały się: Autoscooter i Łódź Piracka.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Warowni ze zbrojownią, sali tortur, Parku Ruchomych Smoków oraz średniowiecznej osady, a w niej chaty kowala, tkacza
i szewca. Uczniowie uczyli się także strzelać z łuku.
Szóstoklasiści odwiedzili również Bazylikę Ofiarowania NMP w Wadowicach, gdzie zobaczyli chrzcielnicę, w której ochrzczony był Papież Polak - św. Jan Paweł II.
Na zakończenie uczestnicy wycieczki zwiedzili muzeum mieszczące się w domu rodzinnym Jana Pawła II, po czym udali się na słodki poczęstunek w cukierni, czyli na papieskie kremówki.

 
„Legendy z naszej przeszłości” – podsumowanie IV. edycji konkursu literackiego w Filii nr 6 PDF Drukuj

„Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” to hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, w ramach których Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała czwartą edycję konkursu literackiego ph. „Legendy z naszej przeszłości”. Jego podsumowanie odbyło się 05.10.2017r.

Celem konkursu było zainteresowanie młodych czytelników dziedzictwem kulturowym, historycznym, przyrodniczym miasta Rzeszowa i regionu, poszerzenie wiedzy uczestników na temat tradycji, lokalnych wspomnień , legend, przekazów rodzinnych i wydarzeń naszego regionu.
Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym powodzeniem – na konkurs wpłynęło 51 prac, które wyróżniały się oryginalnością ujęcia tematu i walorami literackimi.
Wśród nich znalazły się prace uczniów z naszej szkoły, które zdobyły:
II miejsce
Julia Goryl - SP nr 16, (kl. VIIb)
Wiktoria Powaga - SP nr 16, (kl. IVb)
Wyróżnienia:
Kornelia Filip – SP nr 16, (kl. VIIb)
Marta Trzeciak – SP nr 16, (kl. VIIc)
Natalia Mikołajewska – SP nr 16, (kl. IVb)
Uczennice do konkursu przygotowały panie: mgr Jolanta Baran i mgr Magdalena Matwij

Zobacz galerię

 
Sukces akcji „Podziel się radością czytania” PDF Drukuj

We wrześniu 2017 roku została ogłoszona akcja „Podziel się radością czytania”. Zbiórka książek, prowadzona przez panią Agnieszkę Małecką-Szymańską, trwała do 9 października.
Dzięki wielkim sercom przyjaciół biblioteki, udało się zebrać ponad 80 wspaniałych tytułów, wśród których znalazły się książki nowe lub już czytane, ale nadal w bardzo dobrym stanie.
Już niedługo pierwsza partia woluminów trafi na biblioteczne półki, by niecierpliwi i żądni książkowych wrażeń, mogli z nich skorzystać.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i przynieśli książkowe dary.

 
Turnieju piłki nożnej PDF Drukuj

Informujemy, że 22 września 2017 roku w organizowanym na stadionie Resovii międzyszkolnym turnieju piłki nożnej reprezentacja składająca sie z klas V naszej szkoły, pod opieką p. Marcina Krupy, zdobyła II miejsce. Laureatom serdecznie gratulujemy!

puch

 
Programowanie nie jest trudne PDF Drukuj

6 października pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach z programowania. Przygodę tę rozpoczęli od programowania obrazkowego w języku Scratch. Z wielką ciekawością poznawali program i dowiadywali w jaki sposób można stworzyć własną grę komputerową.
Pierwsze kroki programowania zachęciły ich do dalszych, może już samodzielnych, prób. Uczniowie przekonali się, że tworzenie programów komputerowych może być wspaniałą zabawą.

Zobacz galerię

 
Wycieczka do Ciężkowic PDF Drukuj

5 października klasy: II b, II cs, III c i III es, wraz z wychowawczyniami, wyruszyły na całodniową wycieczkę do Ciężkowic.
Pierwszym punktem wyprawy było Sanktuarium w Tuchowie i Muzeum Misyjne, w którym znajdowały się wspaniałe eksponaty przywiezione z całego świata i piękna ruchoma szopka. Następnym przystankiem było centrum Ciężkowic i bardzo ciekawa, drewniana zabudowa Rynku z uroczą kapliczką św. Floriana.
Głównym celem wycieczki była wędrówka po Skamieniałym Mieście, która okazała się swoistą „szkołą przetrwania”, ponieważ uczestnicy pokonali skalną trasę w strugach rzęsistego deszczu. Przez całą drogę towarzyszył wędrowcom Podkowiec Mały (nietoperz), symbol tego miejsca. Wszyscy byli zachwyceni i nikt na nic nie narzekał.
Ostatnim celem wycieczki było nowoczesne, interaktywne Muzeum Przyrodnicze im. K. i W. Tomków, pełne zmumifikowanych ptaków i zwierząt.
W muzeum byli wspaniali przewodnicy, którzy przeprowadzili z uczniami konkursy
i zabawy.
Na zakończenie wyprawy wszyscy zjedli pyszne pierogi „U Martusiowej”. Szczególne podziękowania należą się babci Stasia Pasierba z klasy III c, pani Józefie Ślemp, emerytowanej nauczycielce, przewodniczce PTTK, która wspaniale poprowadziła wycieczkę.

Zobacz galerię

 
PAŹDZIERNIKOWA WYCIECZKA KLASY 3B PDF Drukuj

5 października uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią panią Agatą Forystek oraz studentką panią Karoliną Koszelą udali się na wycieczkę. Dzięki panu Bartoszowi Jagusztynowi, pracownikowi Uniwersytetu Rzeszowskiego, najpierw zwiedzili Pozawydziałowy Instytut Biotechnologii w Weryni. Okazało się, że jest on położony w pięknym pałacu i otoczony niezwykłym parkiem z wiekowymi dębami oraz malowniczymi stawami.
Potem dzieci pojechały do skansenu w Kolbuszowej. Z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kuźnię, młyn oraz wiele innych ciekawych obiektów.
Pod koniec wycieczki uczestniczyły w lekcji muzealnej „Od ziarenka do bochenka”. Oprócz degustacji pysznego wiejskiego chleba z masłem, miały okazję upiec tradycyjny przysmak - proziaki, co wszystkim sprawiło ogromną radość.

Zobacz galerię

 
Wrześniowa YAMAHA PDF Drukuj

15.09.2017r. uczniowie z klas I –III naszej szkoły rozpoczęli kolejny cykl spotkań z muzykami ze szkoły YAMAHA .
Na pierwszych zajęciach dzieci poznały niektórych nauczycieli oraz zobaczyły i usłyszały następujące instrumenty: ukulele, gitarę elektryczną, skrzypce, perkusję i keyboard.
Chętni uczniowie mogli nawet na tych instrumentach zagrać. Jak się okazało…świetnie im poszło. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania z nauczycielką wokalu.
Spotkanie odbyło się w wesołej atmosferze, gdyż muzycy tej szkoły znani są
z dużego poczucia humoru.
Nie możemy się już doczekać kolejnej muzycznej lekcji.

Zobacz galerię

 
Jesienna wycieczka PDF Drukuj

4.10.2017r. klasy: I b oraz II a odbyły jesienną wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Ranczo” w Pstrągowej.
Poprzez zabawę i ciekawe zajęcia dzieci miały okazję poznawać tajniki otaczającej przyrody. Odbyły przechadzkę po lesie i łące, zwiedzały mini – zoo,
w którym karmiły oswojone zwierzęta.
W indiańskim namiocie tipi wszyscy posili się pieczonymi ziemniakami.
Uczniowie wzięli również udział w zajęciach edukacyjnych „Poznajemy zwierzęta w tradycyjnym gospodarstwie rolnym”. Odbyli podróż do gospodarstwa kolorowym wozem, a na miejscu obserwowali zwierzęta hodowlane.
Po tej wyprawie znakomicie smakowała wszystkim pieczona kiełbaska
i gorąca herbata.
To był bardzo udany wyjazd. W przepięknym otoczeniu Zagrody czas upłynął bardzo szybko.

Zobacz galerię

 
Joanna Krzyżanek w klasie I a PDF Drukuj

27 września 2017 r. gościła w klasie 1a wspaniała autorka książek dla dzieci, pani Joanna Krzyżanek, która zaprezentowała swoją książkę o kocie Papli, jego niesamowitych pomysłach i przygodach.
Pisarka przygotowała też ciekawe warsztaty, na których uczniowie robili koty podobne do Papli, książkowego bohatera. Było to fantastyczne spotkanie. Dzieci już czekają na kolejne!

Zobacz galerię

 
POCZYTAJKI MAJĄ 5 LAT! PDF Drukuj

28 września odbyły się jubileuszowe Poczytajki. Pani Małgorzata Korczykowska, pani Krystyna Pokrywka i pani Aldona Akwarska- Stanisz czytają nam wartościową literaturę od 5 lat. Tym razem nasze panie rozpoczęły spotkanie czytając wspólnie piękną książkę, która napisał Peter Carnavas pt. „O dzieciach, które kochają książki”.
Gościem specjalnym spotkania był pani Joanna Krzyżanek, bardzo znana pisarka książek dla dzieci. Autorka zaprezentowała swoją książkę „Zdrowa Kuchnia Lamelii Szczęśliwej”. Rozmawialiśmy też o prawidłowym odżywianiu, o higienie oraz o sześciu zasadach zdrowego życia.
W drugiej części spotkania pani Joanna przeprowadziła pyszne i słodkie warsztaty kulinarne. Wykonaliśmy miseczki i kubeczki z wafelków, które wypełniliśmy owocami… mniam, mniam.
Na spotkanie przybyło 40 dzieci, kilkanaścioro rodziców, a także pani Urszula Sienko, pani Liliana Domszy i redaktorka Nowin pani Urszula Sobol. To był wspaniały jubileusz!

Zobacz galerię

 
Nagrody w konkursie plastycznym PTTK PDF Drukuj

30 września 2017 r. uczniowie klasy 3a: Luiza Łozińska i Michał Kucek, wraz z wychowawczynią klasy Danutą Snelą oraz rodzicami, spotkali się w Schronisku Młodzieżowym PTSM „Alko” w Rzeszowie na bardzo miłej uroczystości. 

W czerwcu ubiegłego roku szkolnego uczniowie ci wzięli udział w konkursie plastycznym na plakat pt. „Magiczne miasto Rzeszów” - organizowanym przez PTTK. Ze zgłoszonych ponad 70 prac ze szkół z Rzeszowa i okolic, jury konkursu wyłoniło 40 najciekawszych. Przyznano nagrody i wyróżnienia.
Nasi uczniowie zdobyli III miejsce startując do konkursu w dwóch zespołach: Kinga Błachnio i Luiza Łozińska oraz Kamila Szczygieł i Michał Kucek. Za tak wysokie miejsce należą im się wielkie słowa uznania.

Zobacz galerię

 
Pisarka Joanna Krzyżanek- gościem klasy 3c PDF Drukuj

28 września klasę 3c odwiedziła po raz kolejny, wybitna pisarka książek dla dzieci, pani Joanna Krzyżanek. Na spotkanie przybyły klasy 2 cs i 3 es wraz z wychowawczyniami, które wspólnie z klasą 3c będą kontynuować ideę Małego Wolontariatu. 

Pani Joanna przedstawiła swoją najnowszą opowieść o Wandzie Błeńskiej, zdradziła, że wszyscy mają marzenia, zarówno dzieci jak i dorośli… że wszyscy potrzebują miłości.
Uczniowie słuchali z ciekawością, zapatrzeni w autorkę. Po krótkiej przerwie uczniowie wykonali cudowne, drewniane domki, zaprojektowane przez panią Joannę i tak powstało Stare Knedelkowo w SP 16. Były też prezenty, autografy, zdjęcia. Sesja fotograficzna odbyła się w sali przepięknie udekorowanej przez rodziców uczniów klasy 3 c, którzy zadbali także o ekologiczny poczęstunek.
To było wspaniałe spotkanie. Nad całością czuwała wychowawczyni klasy, pani Małgorzata Korczykowska.

Zobacz galerię

 
Sprzątanie Świata 2017 PDF Drukuj

Nie ma śmieci - są surowce! Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska’ 2017.
Segregacja odpadów staje się coraz powszechniejsza, w dużym stopniu za sprawą wyższych odpadów. Niestety nadal dużo puszek, worków foliowych, opon czy sprzętów elektronicznych można znaleźć na poboczach dróg, w lasach, skwerach czy brzegach rzek.
Podstawowym celem Sprzątania Świata jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Tym razem chcemy zachęcić do refleksji nad wpływem na środowisko.
W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę?
Promujemy zatem modę na „nieśmiecenie”, czyli selektywną zbiórkę surowców wtórnych!

sprz

Zobacz galerię

 

 
Pieczenie chleba w kl. 3a PDF Drukuj

Na podsumowanie cyklu lekcji o roślinach uprawnych oraz dożynkach uczniowie klasy 3a postanowili upiec, wraz z panią wychowawczynią Danutą Snelą, chleb!
Wiele problemu sprawiło przygotowanie ciasta, ale dzięki pomocy pań ze szkolnej kuchni chleb udał się doskonale. Dwa ciepłei pachnące bochenki zniknęły
w mgnieniu oka.
Już dawno nic tak dzieciom nie smakowało, jak ten wyrobiony wspólnymi siłami chleb!

Zobacz galerię

 
JUBILEUSZ 55-LECIA SZKOŁY PDF Drukuj

Dnia 26.09.2017r. w Szkole Podstawowej nr 16 odbyły się uroczyste obchody
55-lecia szkoły. Jubileusz rozpoczął się o godz. 1100 mszą świętą w kościele p.w. św. Judy Tadeusza i poprowadził ją Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Wątroba Biskup Rzeszowski. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy, idąc wraz z pocztem sztandarowym, przybyli do szkoły. O godzinie 1215 rozpoczęła się część oficjalna obchodów. Mieliśmy zaszczyt gościć m.in. Księdza Biskupa Jana Wątrobę, pana wiceprezydenta Henryka Wolickiego w imieniu Prezydenta Miasta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca, Radnych Miasta Rzeszowa, panią Marię Warchoł, pana Mirosława Kwaśniaka, pana Witolda Walawendera, absolwenta SP 16, pana Grzegorza Moskala, przedstawiciela Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Księdza Prałata Józefa Stanowskiego, proboszcza parafii p.w. św. Judy Tadeusza, Księdza Prałata Stanisława Tomkowicza, seniora parafii p.w. św. Judy Tadeusza, panią Bogusławę Budę, przewodniczącą Związku „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rzeszowie,

Więcej…
 
RZESZOWSKI ZLOT OWADÓW PDF Drukuj

22 września 2017 r. w rzeszowskiej hali „Podpromie” odbył się III Rzeszowski Zlot Owadów zorganizowany przez stowarzyszenie EKOSKOP.
Naszą szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie klasy 3b wraz
z nauczycielkami: panią Aldoną Akwarską-Stanisz oraz panią Agatą Forystek. Wszyscy uczestnicy przebrani za kolorowe owady manifestowali potrzebę ochrony podkarpackiej przyrody.
Podczas tego niezwykłego happeningu odbywały się różnorodne wystawy, gry, warsztaty, konkursy i zabawy. Działały ekologiczne stoiska, scena muzyczna
i wiele innych atrakcji. Hitem okazał się drewniany koń Straży Ochrony Przyrody oraz żywe okazy karaczanów, pająków i węży. Zorganizowano też strefę latania, gdzie znajdował się symulator lotu na szybowcu.
Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. 

Zobacz galerię

 
Spotkanie klas pierwszych z policjantką PDF Drukuj

Każdego roku we wrześniu odbywa się ogólnopolska z akcja profilaktyczno – edukacyjna ,,Bezpieczna droga do szkoły”. 

22 września 2017r. w naszej szkole gościła pani policjantka, która przeprowadziła poważną rozmowę z naszymi pierwszoklasistami o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach: na drodze, w domu i w szkole. 

Spotkanie było ciekawą i pouczającą lekcją.

 

22 września 2017r. w naszej szkole gościła pani policjantka, która przeprowadziła poważną rozmowę z naszymi pierwszoklasistami o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach: na drodze, w domu i w szkole.

Spotkanie było ciekawą i pouczającą lekcją.

Zobacz galerię

 
Klasa 3 c w redakcji gazety „Nowiny” PDF Drukuj

22 września klasa 3 c, wraz z wychowawczynią Małgorzatą Korczykowską i panią Aldoną Akwarską – Stanisz, odwiedziła redakcję gazety codziennej „Nowiny”.
Klasę zaprosiła pani redaktor Urszula Sobol, która przygotowała dla wszystkich wiele atrakcji. Był film o pracy poszczególnych działów, potem uczniowie sami projektowali stronę tytułową gazety, poznali trudne dziennikarskie słownictwo, zwiedzali całą redakcję przyglądając się pracy dziennikarzy. Pani Ula przeprowadziła też profesjonalny wywiad z przewodniczącym klasy.
Na zakończenie wszyscy otrzymali prezenty. Wyjątkową niespodzianką była pierwsza strona gazety przygotowana przez panią redaktor na temat klasy 3 c.
To było bardzo ciekawe spotkanie. Specjalne podziękowania należą się oczywiście pani Urszuli Sobol.

 

Zobacz galerię

 
MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE PDF Drukuj

20 września 2017 r. na stadionie Resovii nasza szkoła wzięła udział w indywidualnych międzyszkolnych zawodach lekkoatletycznych dla klas VI i młodszych. Grupą sportowców opiekował się pan Łukasz Poznański.

Reprezentacja pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych dzielnie wzmagała się również z rówieśnikami innych szkół biorących udział w zawodach, tj. biegach na 60m, 600m i 1000m, rzucie piłeczką palantową oraz w skoku w dal.
Wiktori Fimiarz z klasy VI c udało się zająć VI miejsce w skoku w dal (skoczyła 3,65m ze stratą 20cm do trzeciego miejsca).
Przed nami cały rok szkolny wytężonej pracy. Pod jego koniec zamierzamy uzyskać jeszcze lepsze wyniki i, startując w kolejnych zawodach, stanąć na podium.

 

Zobacz galerię

 
III PKO BIEG CHARYTATYWNY PDF Drukuj

16 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu charytatywnym. Sobotnie wyjście zorganizował pan Łukasz Poznański uczący wychowania fizycznego.
Zaangażowanie uczestników zawodów dla najmłodszych zostało przeliczone na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci w 12 województwach, w których odbyło się wydarzenie.
Środki na posiłki przekazała odpowiednim podmiotom Fundacja PKO Banku Polskiego. Fundacja sfinansuje też budowę siłowni plenerowych – po jednej dla wszystkich miast-gospodarzy.
Podczas biegu każde dziecko otrzymało koszulkę oraz napój, a po ukończeniu imprezy pamiątkowy medal.

 

Zobacz galerię

 
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ Z LEKKOATLETYKI. PDF Drukuj

14 września 2017 roku na stadionie Resovii odbyły się zawody lekkoatletyczne dla klas VII oraz II i III gimnazjum. 

Dla naszych zawodników, których opiekunem był pan Łukasz Poznański,  była to nowość, bo konkurowali z gimnazjalistami. 

Mimo to rywalizowali zacięcie do ostatnich metrów w biegach na 100, 300, 600 i 1000 metrów, w skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. 

 

 

14 września 2017 roku na stadionie Resovii odbyły się zawody lekkoatletyczne dla klas VII oraz II i III gimnazjum.

Dla naszych zawodników, których opiekunem był pan Łukasz Poznański,  była to nowość, bo konkurowali z gimnazjalistami.

Mimo to rywalizowali zacięcie do ostatnich metrów w biegach na 100, 300, 600 i 1000 metrów, w skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. 

Zobacz galerię

 
HISTORYCZNA GRA MIEJSKA „RZESZOWSKIM SZLAKIEM KONFEDERATÓW BARSKICH”- czyli rajd dotyczący miejsc związanych z wydarzeniami z sierpnia 1769 roku. PDF Drukuj

W niedzielę 17 września 2017r. piątka uczniów z naszej szkoły, którym nie był straszny deszcz i zimno,  przeszła  trasę od Kościoła Reformatów do Rzeszowskiego Domu Kultury na Pobitnie.

W trakcie gry był lot balonem przy zamku Lubomirskich, rozmowy
z uczestnikami rajdu, trudne podejście pod kopiec i autograf  w książce  o Pobitnie pana Wiesława Walata -  jednego z autorów.

Uczestnicy zaliczyli  wszystkie stanowiska i przy każdym odpowiadali na 2 pytania związane z historią, a w zamian otrzymywali  pamiątkowe stemple do specjalnej książki o Konfederacji Barskiej. Zebrali komplet pieczątek i na mecie czekała na każdego torba z upominkami oraz słodycze i ciepluteńka herbatka. Adrian z 6c dokładnie zmierzył trasę: zrobili 8381kroków w czasie 2 godzin 38 minut i 33 sekund.

Była to druga edycja gry zorganizowanej w ramach ogólnopolskich XXV Europejskich Dni Dziedzictwa pt. „Krajobraz dziedzictwa - Dziedzictwo Krajobrazu”. W imprezie mógł wziąć udział każdy niezależnie od wieku i to było właśnie wyjątkowe, że ograniczeniem były tylko chęci. A tych chęci do wędrowania po zakamarkach miasta nie brakowało uczestnikom i pani Magdalenie Lubas. To była przecież niepowtarzalna okazja, aby „dotknąć” historii.

 img 9944

img 9946

img 9978

img 9993

img 9985

img 9998

img 0010

 
„Z przysłowiami za pan brat” PDF Drukuj

W ramach XXV. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, której tegoroczne hasło brzmi: „Krajobraz dziedzictwa, dziedzictwo krajobrazu”, Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała IV. edycję konkursu literackiego „Z przysłowiami za pan brat”.


Celem konkursu, który odbył się 15.09.2017, było promowanie Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, utrwalenie znaczenia polskich przysłów funkcjonujących na co dzień w języku i kulturze, wskazanie możliwości źródeł poznania ich, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Uczniowie reprezentowanych szkół zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami, w których wykazywali się wiedzą i znajomością polskich przysłów. Uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę o przysłowiach w 10 konkurencjach.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

Kornelia Filip                      - 7 b

Dominika Rechtoń           - 7 c

Marta Trzeciak                 - 7 c

Wiktoria Żak                      - 7 c

Aleksandra Żak                  - 7 c

Opiekunem grupy była mgr Magdalena Matwij

img 20170915 085111

img 20170915 093331

img 20170915 104614

img 20170915 104645

 

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj

Inauguracja nowego roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęła się 4 września Mszą świętą w Kościele p.w. Św. Judy Tadeusza, w której uczestniczyli uczniowie
i ich bliscy oraz grono pedagogiczne.

Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy, idąc wraz z pocztem sztandarowym, przybyli do szkoły.

W murach SP16 nastąpiło oficjalne powitanie zgromadzonych. Pani dyrektor Dorota Rząsa przyjęła ciepło zebranych w sali gimnastycznej. Wyjątkowe słowa powitania skierowała do uczniów klas pierwszych i siódmych, dla których rozpoczął się niewątpliwie nowy etap edukacji. Pani dyrektor przedstawiła także nauczycieli uczących od tego roku w naszej szkole.

Po tej uroczystości, uczniowie udali się z wychowawcami do sal lekcyjnych na krótkie spotkanie.

Wakacje dobiegły końca i zaczyna się wytężona praca. Z tej okazji życzymy uczniom i nauczycielom wielu sukcesów.

 1

2

3

4