Mały Wolontariat pamięta o emerytowanych nauczycielach PDF Drukuj

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Małego Wolontariatu odwiedzili emerytowanych pedagogów z naszej szkoły. Uczniowie klasy 2 a, wraz
z wychowawczynią panią Krystyną Pokrywką, odwiedzili panią Mirosławę Sabik, a uczniowie klasy 3 c, z wychowawczynią Małgorzatą Korczykowską, panią Marię Kuliberdę . To były wspaniałe spotkania pełne ciepła, życzliwości, dobrych życzeń. Uczniowie przygotowali piękne laurki i upominki, które wręczono nauczycielom.
Na zaproszenie wychowawczyni klasy 3c przybyła do tejże klasy emerytowana nauczycielka, a także zasłużony przewodnik PTTK- pani Józefa Ślemp, babcia jednego z uczniów 3c, dla której przygotowano wiele niespodzianek.
Uczniowie otrzymali też upominki od wzruszonej pani Józi. Razem planowali kolejne wycieczki. W tym spotkaniu uczestniczyły również klasy dla dzieci ze spektrum autyzmu ze swoimi wychowawcami.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października w rocznicę powstania w roku 1773 pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - Komisji Edukacji Narodowej, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Z okazji zbliżającego się święta, 12 października 2017 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru
i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor Dorota Rząsa podziękowała nauczycielom i wszystkim pracownikom za pełną zaangażowania pracę z dziećmi i złożyła serdeczne życzenia.
W części artystycznej uczniowie klasy 3a i 3b, przygotowani przez panie: Danutę Snelę oraz Agatę Forystek, wierszem wyrazili słowa uznania dla pracy pedagogów. Towarzyszył im chór szkolny pod kierunkiem pani Ewy Drewniak. Dużymi brawami nagrodzono też występy taneczne uczniów klasy 6b, 6c oraz 4d. Pokazy zostały przygotowane przez panie: Ewę Drewniak oraz Annę Proksę- Lenart.
Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły jeszcze raz składamy życzenia zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń, dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz szczęścia w życiu osobistym.

BIEGI MŁODZIEŻOWE PDF Drukuj

W pierwszą sobotę października 2017 roku chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w kolejnym evencie biegowym organizowanym przez miasto Rzeszów. Były to biegi młodzieżowe zorganizowane przy centrum handlowym Milenium Hall na dystansach 400 i 600 metrów (w zależności od wieku).
Każdy z uczestników dostał koszulkę, by dobra sportowa zabawa była dla młodzieży jeszcze bardziej atrakcyjna.
Do uczestnictwa w tym wydarzeniu uczniów zachęcali: pani Beata Materna-Leja oraz pan Łukasz Poznański, który po biegach młodzieżowych sam wystartował w biegu na „Piątkę o puchar Pratt & Whitney”.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE PDF Drukuj

29 września 2017 roku nasza szkoła uczestniczyła w Międzyszkolnych Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których reprezentacja dziesięciu dziewcząt
i chłopców zdobyła kolejno: XI i VIII miejsce spośród wszystkich szkół podstawowych z Rzeszowa.
Rywalizacja odbywała się w parku Sybiraków na dystansie 10x800 metrów.
Opiekunem zawodników był pan Łukasz Poznański, nauczyciel zachęcający dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz brania udziału w różnych eventach biegowych jakie mają miejsce w naszym mieście.

Wycieczka do Inwałdu i Wadowic PDF Drukuj

28 września 2017 roku klasy: 6a i 6c, pod opieką pani Beaty Szewczyk, pani Grażyny Skawiny oraz pani Agnieszki Kurzei, udały się na wycieczkę do Inwałdu
i Wadowic.
Najpierw uczniowie udali się do Parku Miniatur, gdzie obejrzeli ciekawe polskie
i zagraniczne zabytki w znacznym pomniejszeniu, m.in. Statuę Wolności i zamek
w Łańcucie. Kolejnym punktem było wesołe miasteczko, w którym korzystali
z przeróżnych atrakcji. Najbardziej podobały się: Autoscooter i Łódź Piracka.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Warowni ze zbrojownią, sali tortur, Parku Ruchomych Smoków oraz średniowiecznej osady, a w niej chaty kowala, tkacza
i szewca. Uczniowie uczyli się także strzelać z łuku.
Szóstoklasiści odwiedzili również Bazylikę Ofiarowania NMP w Wadowicach, gdzie zobaczyli chrzcielnicę, w której ochrzczony był Papież Polak - św. Jan Paweł II.
Na zakończenie uczestnicy wycieczki zwiedzili muzeum mieszczące się w domu rodzinnym Jana Pawła II, po czym udali się na słodki poczęstunek w cukierni, czyli na papieskie kremówki.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»