DYREKTOR MUZEUM DOBRANOCEK GOŚCIEM POCZYTAJEK PDF Drukuj

17 stycznia odbyły się bajkowe Poczytajki. Już o 17:00 przybyła do nas pani Katarzyna Lubas, dyrektor Muzeum Dobranocek, aby wypakować swoje skarby… W dwóch wielkich walizach przyjechali, razem za panią Katarzyną, pluszowi bohaterowie dobranocek.
Gościa przywitała pani Izabela Marczydło, wicedyrektor naszej szkoły. Już na początku spotkania pani Kasia przedstawiła nam oryginalne postacie (pacynki) Jacka i Agatki, które stworzyła Wanda Chotomska. Mieliśmy okazję przenieść się w czasy PRL-u wąchając mydełko i oliwkę „Jacek i Agatka”. Potem były różne ćwiczenia i zadania. Z zamkniętymi oczami próbowaliśmy odgadnąć w książce napisanej językiem Braille’a, postacie ze znanych bajek (nie udało to się to nawet pani Krysi). Był też test na prawidłowe przeprowadzenie niewidomego przez ulicę.
Następnie wspaniała pani Katarzyna przedstawiła nam słynne pluszaki z dobranocek. To nie był jednak sakoniec niespodzianek. Po krótkiej przerwie zjawił się … wielki Reksio, za którego przebrała się mama Igora i Sary. Zaczęło się wielkie przytulanie i sesja zdjęciowa, bo każdy chciał mieć zdjęcie z Reksiem (nawet nasze panie).
Pod koniec spotkania pani Małgosia miała dla nas niespodziankę, przeczytała nam kilka wierszy Wandy Chotomskiej i pokazała w książkach: „Biografia Wandy Chotomskiej” i „Jubileusz 55-lecia SP 16” zdjęcie pani Wandy Chotomskiej, która odwiedza naszą szkołę w latach 90-siątych. Okazało się, że ta wielka poetka odwiedzała naszą szkołę kilkakrotnie i towarzyszyła naszemu Przeglądowi Małych Form Teatralnych Bajkowisko.
Bardzo dziękujemy pani Katarzynie Lubas za cudowne spotkanie.
Nad całością czuwały panie Małgorzata Korczykowska, Krystyna Pokrywka i Katarzyna Kawałek.

PDF Drukuj

jasełka na strone1

PDF Drukuj

zimowisko2018-1-2

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA PDF Drukuj

„Tylko jedna jest taka noc,

śpiewać nam się godzi.

Gdy na Ziemię Pan z Nieba zszedł

i w stajence się narodził”.

21 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, podczas której wystąpili uczniowie kl. 3d, którzy wraz z wychowawczynią, panią Aldoną Akwarską-Stanisz, przygotowali jasełka pt. „Tylko jedna jest taka noc”.

Muzyczną oprawę przedstawienia stworzyli uczniowie klasy 3c, którzy przy akompaniamencie pani Małgorzaty Korczykowskiej, grającej na gitarze, pięknie wyśpiewali kolędy i pastorałki.

Wzruszającym momentem akademii było przeczytanie  przez panią Irenę Hadło, koordynatora w naszej szkole akcji „Szlachetna Paczka”, listu od wolontariusza rodziny, której przekazaliśmy w tym roku dary.

Na zakończenie pani dyrektor Dorota Rząsa podziękowała wykonawcom, wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów szkolnych oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Wspólna Wigilia Szkolna PDF Drukuj

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas bycia razem. Nasza szkoła podtrzymuje tę tradycję, dlatego 20 grudnia 2017r. o godzinie 18:00 odbyła się uroczysta szkolna wigilia. W świąteczny nastrój poetycko wprowadziła wszystkich przybyłych prowadząca uroczystość, pani Agnieszka Małecka-Szymańska, czytając swój wiersz „Oczekiwanie”.
Zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie zajęli miejsca przy odświętnie przystrojonych stołach w sali gimnastycznej. Wigilia w SP16 rozpoczęła się od powitania gości przez panią dyrektor Dorotę Rząsę, która podziękowała nauczycielom i uczniom za wspólne zaangażowanie w przygotowanie tego niezwykłego wieczoru, życząc wszystkim „Radosnych Świat”. Następnie głos zabrał pan Konrad Fijołek, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, który skierował wiele miłych i ciepłych słów pod adresem naszej szkoły, po czym ksiądz proboszcz Józef Stanowski przeczytał fragment z Biblii i złożył wszystkim życzenia.
Kulminacyjnym punktem wieczoru były oczywiście jasełka „W poszukiwaniu maleńkiej miłości” w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przygotowane przez panią dyrektor Dorotę Rząsę, panią Paulinę Kapanowską i panią Bernadettę Duś. Oprawą muzyczną zajęła się pani Ewa Drewniak wraz z chórem „Szesnastka” oraz pani Anna Czenczek, przygotowując solistów i kwartet wokalny z kl.4b
Po części artystycznej wszyscy obecni tradycyjnie złożyli sobie życzenia, przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy.
Nasze opłatkowe spotkanie swoją obecnością zaszczycili: ksiądz Józef Stanowski, proboszcz parafii pw. św. Judy Tadeusza, pan Konrad Fijołek, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, pani Maria Warchoł, Radna Miasta Rzeszowa, siostra Paula Dziedzic, Dyrektor Przedszkola św. Rodziny, pani Katarzyna Pytel, Dyrektor Szkoły Języków Obcych Promar , pan Stanisław Rusznica, sekretarz Nadzorczej Rady Spółdzielczej, redaktor Miesięcznika Echo Rzeszowa, pan Robert Grzesik i pan Karol Drozd, Radni Samorządowej Rady Osiedla Kmity, pan Wiesław Kwaśniak, Właściciel Firm Optyk-Nieruchomości, przyjaciel szkoły oraz pan Aleksander Baranowski, nasz zaprzyjaźniony fotograf.
Wszystkim zgromadzonym na spotkaniu opłatkowym udzielił się świąteczny nastrój pełen radości i nadziei, bo to prawdziwie wyjątkowy wieczór, święta i jedyna taka noc. I w ten właśnie sposób wspólnie rozpoczęliśmy Święta Bożego Narodzenia.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»