Samorząd uczniowski

Rok szkolny 2022/2023

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023

 

Przewodniczący SU –  Szymon Kania kl. 8d 
Zastępca przewodniczącego SU – Sofia Odiichuk.  kl. 8c
    
Opiekun SU

 

p. Krzysztof Korczykowski. 

 


 

REGULAMIN WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 16 W RZESZOWIE

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022

Przewodniczący SU –  Daria Rechtoń kl. 8d 
Zastępca przewodniczącego SUWojciech Bać kl. 8a    
 
Opiekunka SU
p. Monika Szaro 
 

Poczet Sztandarowy

Chorąży Mateusz Wojnar kl. 8d
Zastępca: Maksymilian Łoza kl. 8d
Przyboczne:  Natasza Bomba
                           Daria Rechtoń
                           Zuzanna Krupornicka
                           Anna Jakubek
 
 Harmonogram prac Samorządu Uczniowskiego na rok 2019/2020 - Ściągnij

Rok szkolny 2019/2020

 

Walentynki, czyli święto zakochanych, obchodzonych niemalże na całym świecie, należy do najpopularniejszych wydarzeń w roku. To coroczne święto zakochanych przypada na 14 lutego, a nazwa pochodzi od św. Walentego.

Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których zakochani wyznają sobie miłość, często także w formie wierszy.  Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz kartek walentynkowych, aby każdy miał możliwość zakupienia i wysłania kartki walentynkowej do bliskiej lub ukochanej osoby. Za pośrednictwem szkolnej poczty walentynkowej kartki trafiły do adresatów.

Tego dnia odbyła się również dyskoteka walentynkowa, którą poprowadził DJ Macio. Atrakcją wieczoru był konkurs taneczny dla klas 7 i 8, podczas którego wybrano króla i królową parkietu 2020 roku.

Zobacz Galerię

W ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę drobnych monet, które będą przeznaczone: na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, placówek pogotowia rodzinnego, kwalifikowanych domów zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Akcja organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom.

Zobacz Galerię

Kolejny dzień tematyczny w naszej szkole już za nami. Tym razem był to DZIEŃ W PIŻAMIE.

Długie i chłodne dni powodują, że nie chce się wychodzić z łóżka ... nie pozostało nic innego jak przedłużyć ten błogi stan i przenieść go do szkoły. Uczniowie ubrani w cieplutkie piżamki byli tego dnia zwolnieni z pytania. Dodatkowo na tym skorzystali, bo przecież lekcje odbywały się swoim zwyczajnym trybem.

Każde dziecko z niecierpliwością czeka na początek grudnia, mocno zastanawiając się, co też tym razem dostanie w prezencie. Ale czemu akurat do grudnia? Wtedy właśnie wypadają mikołajki - święto ku czci świętego Mikołaja - biskupa Miry. W tym dniu, zgodnie z tradycją, osoba przebrana za Mikołaja obdarowuje dzieci prezentami. 

Naszą szkołę też odwiedził Mikołaj, a „Śnieżynki” ( przedstawicielki  Samorządu Uczniowskiego) pomagały w rozdawaniu prezentów w klasach I-III.

Uczniowie klas IV-VIII, posiadający tego dnia na głowie mikołajową czapeczkę, też dostali prezent – zwolnienie z pytania.

Zobacz Galerię

29 listopada  był wesołym dniem  w naszej szkole. Zapowiedziany wcześniej DZIEŃ WĄSA I KAPELUSZA okazał się wspaniałym pomysłem. Na korytarzach szkolnych i w salach lekcyjnych, uczniowie barwnie demonstrowali swoje nakrycia głowy i…wspaniałe wąsy.

Zobacz Galerię

3.10.2019r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka połączona z otrzęsinami klas 4, które przygotował  Samorząd Uczniowski pod opieką pani Moniki Szaro.

Zaplanowane zabawy i konkurencje dla uczniów klas 4 nie były łatwe i budziły wiele emocji. Uczestnicy starali się sprostać wyzwaniom, by móc wstąpić w poczet żaków i należeć do starszej braci uczniowskiej. Klasy czwarte świetnie się wykazały i zdały egzamin.

Po otrzęsinach rozpoczęła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, którą prowadził niezawodny Dj Macio.

Zobacz galerie

17 września uroczystość rozpoczęła się o godz. 18:00 mszą świętą w kościele pw. Świętego Krzyża  (ul. 3 Maja ) z udziałem pocztów sztandarowych i przedstawicieli różnych środowisk. Po nabożeństwie jego uczestnicy przeszli na Plac Śreniawitów pod Krzyż – pomnik Ofiar Komunizmu, gdzie odśpiewano hymn państwowy oraz odmówiono modlitwę w intencji zabitych w obronie Ojczyzny i zamordowanych przez komunistyczny totalitaryzm.

Później zapalono znicze, złożono wieńce i wiązanki kwiatów. 

Nas również nie zabrakło w tym dniu. Opiekę nad sztandarem sprawowała pani Monika Szaro, opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Zobacz Galerię

 

 

Rok szkolny 2018/2019

Witamy wiosnę konkursem „Mam talent”

21. 03. 2019 r. Samorząd Uczniowski przywitał wiosnę organizując specjalny konkurs „ Mam talent ” dla uczniów klas 4-8. To nowość w programie imprez SU, która miała za zadanie odświeżyć szkolne rytuały związane z tym świętem.

Wcześniej zgłoszeni uczniowie, prezentowali się szerszej publiczności zgromadzonej licznie w sali gimnastycznej. Do pracy w jury poproszono: panią wicedyrektor Izabelę Marczydło, panią Ewę Drewniak, panią Irenę Hadło. Każda z pań, w wielkim skupieniu, obserwowała każdy występ, by móc następnie wydać werdykt.

Po krótkiej przerwie, potrzebnej na obrady, ogłoszono wyniki:

 • I miejsce Iga Wolańska z kl. 4b, która zaprezentowała się grając na perkusji,
 • II miejsce Weronika Najda z kl. 7b wykonująca triki na rolkach,
 • III miejsce Rafał Krupa z kl. 4a, który przedstawił swój krótki program akrobatyczny,
 • wyróżniono:

- roztańczone  trio z kl. 8b: Julię Goryl, Kornelię Filip i Julię Kuźmę,

-Marcina Wołcza z kl. 4d  grającego na saksofonie,

-duet: Sarę Sterer i Mikołaja Soję z kl. 5a, którzy wykonali show z kulami Poi LED przy akompaniamencie gitary.

Nowy pomysł Samorządu Uczniowskiego spodobał się tak bardzo, że zaraz po zakończeniu konkursu zaczęli zgłaszać się uczniowie z propozycjami występów na powitanie wiosny’2020.

 

 

 

31.01.2019 r. odbyła się w naszej szkole wspaniała dyskoteka karnawałowa, zafundowana młodzieży przez Radę Rodziców. Do zabawy zapraszał, jak zwykle, nieoceniony Dj Macio.

Wszyscy doskonale się bawili, zwłaszcza że podczas dyskoteki  zorganizowano konkurs na króla i królową tancerzy. W tym roku  wybrano: Kornelię Filip z kl. 8b i Maksymiliana Rzepkę z kl. 7b.

Zobacz Galerię

29.11.2018 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VIII zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Jak zwykle wszyscy świetnie się bawili. Świetną zabawę zapewnił nam niezawodny Dj Macio.

11.11.2018r. poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas miejskich uroczystości.

O godz. 10:30 w kościele farnym odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie uczestnicy przeszli pod pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, gdzie rozpoczęła się o godz. 12:00 część patriotyczna: złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Rzeszów, hymn państwowy i podniesienie flagi państwowej, wystąpienie Wojewody Podkarpackiego, wystąpienie Marszałka Województwa Podkarpackiego, Apel Pamięci i salwa honorowa, składanie wieńców i wiązanek kwiatów, pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego oraz defilada.

Zobacz Galerię

 

25 września 2018 roku, podczas specjalnego apelu,  odbyła się krótka autoprezentacja kandydatów na przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego. 
Kandydaci z klas 5-8, wraz ze swoim sztabem wyborczym, przedstawiali na forum szkoły przygotowany wcześniej program. Zapoznali zebranych z propozycjami ciekawych przedsięwzięć, innowacji oraz zmian, które chcieliby wprowadzić w życie społeczności uczniowskiej. Niektórzy z nich mieli przygotowane iście artystyczne wystąpienia.

26 września odbyły się wybory. Każdy uczeń, nauczyciel i dyrekcja, mogli oddać głos na swojego kandydata. 

Komisja uczniowska przeliczyła głosy i ogłoszono wyniki. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 została Natalia Bać z klasy 6a, na zastępcę wybrano Kornelię Filip z klasy 8b.

Rok szkolny 2017/2018

Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs wiosenny dla klas 4-7. W konkursie tym brało udział minimum 51% uczniów z każdej klasy.

Uczniowie przebierali się tematycznie, tj. według zagadnień wylosowanych przez przedstawicieli Samorządów Klasowych:

 • klasa 4a – NASI IDOLE,
 • klasa 4b – JASKINIOWCY,
 • klasa 4c – CYGANIE,
 • klasa 4d – ŚPIOCHY,
 • klasa 5a – SZALENI NAUKOWCY,
 • klasa 5b – MAFIA,
 • klasa 6a – SŁUŻBY MUNDUROWE,
 • klasa 6b – ANTYTERRORYŚCI,
 • klasa 6c – DRESY/ ŁOBUZY,
 • klasa 7a – HIPISI,
 • klasa 7b – SPORTOWCY,
 • klasa 7c – LEKARZE,

Finał konkursu odbył się 20.03.2018r. Wszyscy świetnie się przygotowali 
i zaprezentowali, trudno było zdecydować, która klasa najlepiej wypadła.

Jury przyznało miejsca i wyróżniło klasy, które wykazały się pomysłowością, oryginalnością, wysiłkiem, zaangażowaniem oraz odpowiednią prezentacją
i interpretacją wybranego tematu.

Jury przyznało:

 • I miejsce klasie 4c
 • II miejsce klasie 7b
 • III miejsce klasie 4b

Wyróżniono klasy:  4d, 5a, 5b

Wszyscy świetnie się bawili, bo przecież liczy się dobra rozrywka, a nie wygrana.

Zobacz Galerię

11.10.2017r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka połączona z otrzęsinami klas 4. Otrzęsiny rozpoczęły się o godzinie 1630 i prowadzone były przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Moniki Szaro.
Przygotowano wiele zabawnych konkurencji, którym uczniowie klas 4 starali się sprostać, by móc wstąpić w poczet żaków i należeć do starszej braci uczniowskiej. 
Po otrzęsinach rozpoczęła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, którą prowadził niezawodny Dj Macio.

 Zobacz galerię

10.10.2017r. odbyła się krótka autoprezentacja kandydatów na przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego. 
Kandydaci, wraz ze swoim sztabem wyborczym, prezentowali swój program na forum szkoły. Zawierał on ciekawe przedsięwzięcia, nowe propozycje, innowacje oraz zmiany, które chcieliby wprowadzić w życie społeczności uczniowskiej. 
13.10.2017r. odbyły się wybory. Każdy uczeń, nauczyciel i dyrekcja, mogli oddać głos na swojego kandydata. 
Komisja uczniowska przeliczyła głosy i ogłoszono wyniki. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018 została Dominika Rechtoń z klasy 7c, na zastępcę wybrano Aleksandrę Hadam z klasy 6b. 
Gratulacje!

 Zobacz galerię

 

Rok szkolny 2016/2017 

Wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017
        

20.09.2016r. odbyła się krótka autoprezentacja kandydatów na przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego.

Wybrane uczennice, wraz ze swoim sztabem wyborczym, przedstawiały program na forum szkoły. Zawierał on ciekawe przedsięwzięcia, innowacje oraz zmiany, które chciałyby wprowadzić w życie społeczności uczniowskiej.

Tydzień później, tj. 27.09.2016 r. odbyły się wybory. Każdy uczeń, nauczyciel i dyrekcja, mogli oddać głos na swojego kandydata.

Komisja uczniowska przeliczyła głosy i ogłoszono wyniki. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Gabriela Superson z klasy 6a, zastępcą zaś wybrano Julię Goryl z klasy 6b.

 Gratulacje!

Zobacz Galerie

 


Otrzęsiny klas czwartych
 

04.10.2015 r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka połączona z otrzęsinami klas 4. Otrzęsiny rozpoczęły się o godzinie 1630 i prowadzone były przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Moniki Szaro. 

Przygotowano wiele zabawnych konkurencji, którym uczniowie klas 4 starali się sprostać, by móc wstąpić w poczet żaków i należeć do starszej braci uczniowskiej. 

           Po otrzęsinach rozpoczęła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, którą prowadził niezawodny Dj. Macio.

Zobacz Galerie