Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI i zostań DARCZYŃCĄ      

Już po raz piąty nasza szkoła bierze udział w akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Chcemy wszystkim serdecznie podziękować za wkład jaki wnieśliście do zeszłorocznej akcji. Wybraliśmy już rodzinę, której sytuacja jest bardzo trudna. Jej opis znajduje się na plakacie.

Wiele pragnień, które dla tej rodziny są w sferze marzeń, dla nas stanowią zapewnienie podstawowych potrzeb, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania. Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce.

Zbiórka rozpocznie się 21.11.2018 r. i trwać będzie do 7.12. 2018 r.

Zbierać będziemy również datki pieniężne na zakup różnych artykułów potrzebnych rodzinie. Dary i pieniądze prosimy przynosić do świetlicy szkolnej. Najbardziej niezbędnie rzeczy to środki czystości, półka na książki, sokowirówka i odzież.

Opis rodziny:

Pani Ania(46 l.) i pan Roman (42 l.) wychowują dwójkę wspaniałych córek: Oliwię (12 lat) oraz Anię( 6 lat ). Mieszka w domu rodzinnym pana Romana wraz z jego ojcem.

Pani Ania pochodzi z Ukrainy. Rodzina od samego początku miała problemy, brak akceptacji kobiety przez rodzinę męża oraz problemy związane z legalnością pobytu utrudniały im normalne życie. Pan Roman w obecnej chwili ma przyznaną grupą inwalidzką ze względu na poważne problemy z obojczykiem i kręgosłupem. Schorzenia te utrudniają mu podjęcie pracy. Pomimo trudności pan Roman próbuje się dokształcać, robi dodatkowe szkolenia na operatora wózka widłowego i szuka pracy w ochronie. Pani Ania pracuje jako opiekunka na 1/10 etatu i ma nadzieję, że uda jej się w najbliższych miesiącach pozyskać dodatkowe zlecenia. Rodzina opiekuje się również ojcem pana Romana, który nie jest w stanie całkowicie samodzielnie funkcjonować. Rodzina jest bardzo ze sobą zżyta i widać, że naprawdę wspierają się na każdym kroku, a jednocześnie starają się pomagać innym na miarę swoich możliwości. Pan Roman regularnie oddaje krew, bo choć tyle może dać innym.

Najważniejszą potrzebą byłyby środki czystości, które są dość drogie. Rodzinie przydałaby się też mała półka na książki oraz sokowirówka, aby móc przygotowywać zdrowe soki dla dzieci.

 Potrzeby rodziny:

  • środki czystości- proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon,
  • półka na książki,
  • sokowirówka,
  • odzież:

Oliwia

RODZAJ ODZIEŻY: spodnie ocieplane

rozmiar:160, sylwetka: normalna

 

RODZAJ OBUWIA: przejściowe

kategoria : przejściowe, do szkoły (na rzepy)

rozmiar: 40

 

Anna

RODZAJ ODZIEŻY: komplet dresowy( bluza + spodnie ) i kurtka zimowa

rozmiar: 44

uwagi: kolor ciemny

 

 Roman

RODZAJ ODZIEŻY: sweter

rozmiar: 44

sylwetka: szczupła

uwagi: kolor ciemny

  • Wyposażenie mieszkania:

 Rodzina potrzebuje: koc, pościel, prześcieradła, ręczniki.

Brakujące sprzęty to półka na książki i sokowirówka.

  • Specjalne upominki:

Ania – lalka, Oliwia- lampka nocna

 Szczegółowych informacji udzielają :

p. Irena Hadło- wychowawca świetlicy, p. Anita Koczwara- Malec – pedagog szkolny, Daria Grabek –nauczyciel języka polskiego.

 

Do końca roku szkolnego

opow

LOKALIZACJA

Rzeszów
Bohaterów 1

E-MAIL

sekretariat@sp16.resman.pl

TELEFON

(17) 748 24 60