W ostatnim tygodniu lutego została przeprowadzona w szkolnej świetlicy rozmowa dotycząca bezpiecznego korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w sieci. Temat ten jest jednym z zadań konkursu „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi - XXXI edycja”.

Podczas spotkania nauczyciele, p. Regina Kusak, p. Grażyna Skawina oraz p. Adrian Ziobro podawali przykłady jak należy się zachować w przypadku, kiedy osoba po drugiej stronie monitora zachęca dziecko do podania adresu i do spotkania się w świecie rzeczywistym.

Nauczyciele przeprowadzili rozmowy z uczniami na ww. temat.

Nie od dziś wiadomo, że „surfowanie w Internecie” może być świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą spędzania czasu. Niemniej jednak należy zachować ostrożność, być dyskretnym, anonimowym, zachować dystans, a nade wszystko… trzeba uważać.

Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdą, prawdopodobnie nią nie jest! Należy zawsze sprawdzać fakty, jeżeli nie jest się czegoś pewnym.

I najważniejsze - wszystko zależy od nas. Sami decydujemy w jakie działania możemy się zaangażować i jakie informacje udostępnić!

Spotkanie bardzo uczniom się spodobało, bo zdobyli nie tylko wiedzę, ale i sami mogli się podzielić swoimi doświadczeniami „życia w sieci”.

Zobacz Galerię

Do końca roku szkolnego

opow

LOKALIZACJA

Rzeszów
Bohaterów 1

E-MAIL

sekretariat@sp16.resman.pl

TELEFON

(17) 748 24 60