Andrzejki w świetlicy

30.11.2015 roku w świetlicy odbyło się spotkanie andrzejkowe, na które zaproszono 2 grupy Starszaków z Przedszkola nr 17 w Rzeszowie. Wprowadzeniem
w   magiczną   atmosferę było zapalenie świeczek oraz   krótka  opowieść
o zwyczajach i tradycjach andrzejkowych. Wróżki – uczennice klasy 3b za pomocą czarodziejskich rekwizytów przepowiadały dzieciom kim będą z zawodu, jakie będzie imię przyszłej sympatii, co się wydarzy w najbliższej przyszłości…           Uroczystości dopełniły wspólne tańce przy muzyce z balonem, z szarfą. Każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę czarnego kota z origami. Dzieci musiały specjalnym zaklęciem zaczarować je by przynosiły im zawsze szczęście. Nie zabrakło też zdrowej przekąski – jabłuszka. Wróżby i przepowiednie przyniosły wiele radości, śmiechu oraz wspaniałą zabawę. Nad przebiegiem spotkania czuwały nauczycielki świetlicy pani           Aldona Akwarska-Stanisz i Anita Koczwara-Malec.


Zakończenie akcji POMÓŻMY ZWIERZAKOM

W październiku 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 16 została przeprowadzona coroczna akcja „Pomóżmy zwierzakom”. Akcję, pod patronatem Fundacji „Felineus”, przeprowadziły panie: Agnieszka Małecka-Szymańska (biblioteka szkolna) i Anita Koczwara-Malec (świetlica). W zbiórce karmy pomagały także pozostałe panie ze świetlicy.

Akcja wsparła przytuliska: „U Majki” i „Cztery Łapy”. Na apel odpowiedziała bardzo liczna grupa dorosłych i dzieci, wrażliwych na niedolę zwierząt. Wśród nich były, pełne empatii, panie z zaprzyjaźnionej ze szkołą Filii nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, które także postanowiły pomóc.

Wspólny wysiłek i hojność zaowocowały pokaźnym zbiorem darów. Organizatorki zebrały: 118 kg karmy, 3 spore pudła specjalnych gryzaków i 1 koc.

Dzięki tym darom zima dla zwierzaków będzie mniej przykra.

Serdecznie dziękujemy w imieniu swoim, Fundacji „Felineus”
i obdarowanych przytulisk. Niech miłość do zwierząt będzie z nami!

Do końca roku szkolnego

opow

LOKALIZACJA

Rzeszów
Bohaterów 1

E-MAIL

sekretariat@sp16.resman.pl

TELEFON

(17) 748 24 60