26 września w klasie 2a gościła pani Ula Sobol, dziennikarz gazety codziennej Nowiny. Pani Ula opowiadała o swojej pracy pełnej ciekawych miejsc, ludzi, spotkań, ale także trudnych, smutnych spraw związanych z pracą redaktorską.

Uczniowie zapoznali się z tworzeniem pierwszej strony gazety, poznali słówka dziennikarskie takie jak: kolumna, czołówka, plagiat itp. Okazało się, że dziennikarz to fascynujący zawód. Redaktorka przygotowała dla dzieci pierwszą stronę gazety dotyczącą klasy 2a i dała im ją w prezencie. Na zakończenie spotkania pani Ula czytała fragmenty książki „Albert”.

Pani Małgorzata Korczykowska oraz uczniowie kl. 2a bardzo dziękują pani Uli Sobol za profesjonalnie przeprowadzone  spotkanie i za przybliżenie zawodu redaktora – dziennikarza.

Zobacz Galerię