Nasza szkoła w roku szkolnym 2015/16 kontynuuje realizację projektu Mały Mistrz, którym objęte są klasy drugie. W bieżącym roku szkolnym do projektu przystąpiły również klasy pierwsze.

Celem programu jest popularyzacja aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Aktywność ta, oddziałuje nie tylko na sferę fizyczną dzieci, ale również na samoocenę, umiejętność współpracy w grupie, integrację, przestrzeganie zasad oraz radzenie sobie w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Uczniowie poprzez ćwiczenia i zabawę ruchową zdobywają odznaki sprawności np. turysta, gimnastyk, piłkarz czy lekkoatleta.

,,Kształtowanie osobowości, która jest celem kształcenia, zakłada kształcenie integralne, obejmujące ciało, umysł, wrażliwość i charakter." / M. Debesse /

Zobacz galerie