KIDS Athletics „Lekkoatletyka dla każdego”

Nasza szkoła w roku szkolnym 2014/2015 przystąpiła do Programu KIDS Athletics „Lekkoatletyka dla każdego” realizowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Programem zostali objęci uczniowie z klas II i III nauczania wczesnoszkolnego oraz klasa autystyczna. Zajęcia lekkoatletyczne będą odbywać się raz w tygodniu przy użyciu atrakcyjnego sprzętu sportowego.

Celem programu jest popularyzacja i upowszechnianie lekkoatletykiwśród uczniów jako wiodącej dyscypliny sportu służącej wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży.

 


ROK SZKOLNY 2017/2018

ZAWODY KIDS ATHLETICS DLA NAJMŁODSZYCH

14 grudnia 2017 roku w hali sportowej ROSiR odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne dla klas I – III.

Reprezentacja, w której składzie było 18 uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Skawiny, zdobyła VI miejsce rywalizując w konkurencjach: szybkościowych, zwinnościowych, skocznościowych i rzutnych.

Po skończonym evencie każdy dostał pamiątkowy medal oraz dyplom za udział.

 


 

ROK SZKOLNY 2017/2018-KONTYNUACJA LEKKOATLETYKI DLA KAŻDEGO


W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła kontynuuje udział w programie „Lekkoatletyka dla każdego”. Chcemy bowiem pokazać, że to bardzo atrakcyjny sport, niosący dzieciom wiele radości i satysfakcji.
9 października 2017 r. odbyło się kolejne już spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Trenerka zaproponowała drużynowe zabawy lekkoatletyczne. 
Zarówno sprzęt jak i proponowane ćwiczenia dostosowane były do wieku 
i możliwości uczestników. Każdemu dziecku pozwoliło to czerpać radość z zabawy, bez presji na indywidualne wyniki.

Zobacz galerie

ROK SZKOLNY 2016/2017 


 Lekkoatletyka dla każdego

30.11.2016r. uczniowie klas I-III brali udział w zawodach sportowych „Lekkoatletyka dla każdego”. Opiekę nad młodymi sportowcami sprawowała pani Beata Materna-Leja.

Zawody odbyły się w hali ROSiR. Mimo zaciętej rywalizacji, zabawa była naprawdę wyjątkowa. Wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Zobacz galerie

Lekkoatletyka dla każdego-event szkolny

 W bieżącym roku szkolnym, tj. 2016/2017, nasza szkoła kontynuuje Program KIDS Athletics „Lekkoatletyka dla każdego”.

 9 listopada 2016 roku uczniowie klas III b, III c, III d oraz II c brali udział w evencie szkolnym KIDS Athletics – Lekkoatletyka dla każdego.

          W zajęciach, które nadzorowała trener OKA Rzeszów, Klaudia Kowalska, wzięło udział około 100. uczniów. Dzieci rywalizowały przy dopingu koleżanek i kolegów.

 Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Zobacz galerie

 ROK SZKOLNY 2015/2016


 

Sport KIDS ATHLETICS „Lekkoatletyka dla każdego"

17.06.2016 na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego 22 odbyły się międzyszkolne zawody z lekkoatletyki dla dzieci klas 1-3 . Wzięło w nich udział 192. dzieci z 8. szkół podstawowych.

Formuła zawodów polegała na uczestnictwie uczniów klas 1-3, (cztery dziewczynki     i czterech chłopców), razem 24. uczestników jednej szkoły. Punkty zbierało się wspólnie.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli II miejsce, rywalizując w 6. konkurencjach. Opiekowali się nimi: pani Paulina Piątek i pan Tomasz Kamuda.

Każdy z uczestników otrzymał medal, a puchar został przekazany pani dyrektor Dorocie Rząsie.

Gratulację dla uczestników zawodów. 


 

Kinder Plus Sport Przemyśl

 4.06.2016 roku w Przemyśluodbył się WojewódzkiFinał Kinder Plus Sport w piłce siatkowej. 

Zawodniczki rozgrywały mecze w czterech  grupach, systemem „każdy z każdym” do 25. punktów. Obowiązywały zasady minisiatkówki.

Drużyny z pierwszych dwóch miejsc w grupach awansowały do najlepszej szóstki, do dalszych pucharowych rozgrywek.

Pojedynki stały na wysokim poziomie, a emocje były duże.  Niestety po podliczeniu punktów, brakło nam 9. małych oczek, żeby się zakwalifikować. 

Był to dobry występ zawodniczek – „dwójek” z Rzeszowa w turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Ostatecznie dziewczyny zajęły wysokie III miejsce – pokonując w całych rozgrywkach Kindera, w naszym województwie, 48. drużyn.

Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Stryczek i Nikola Stanowska.

Miejmy nadzieję, że za rok młode adeptki siatkówki, które wystartują w „dwójkach” i „trójkach” siatkarskich, powtórzą osiągnięcie koleżanek lub nawet uda im się awansować do finałów ogólnopolskich. A wśród tych najmłodszych są uczennice klasy 3b: Iga Niziołek, Zuzanna Kukiełka, Natalia Świder , które też są przyszłością tej dyscypliny sportu.

Zobacz galerie

 Nestle Cup w Mielcu

21 maja 2016 roku na stadionie mieleckiego MOSiR-u odbyły się zawody z cyklu Nestle Cup, rozgrywane w całym kraju w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego”.

Dzieci trenujące w grupach naborowych naszego województwa rywalizowały w trójboju (klasy IV-VI szkół podstawowych) .

Zawody trójbojowe składały się z następujących konkurencji:
 bieg na 60m  (obowiązkowo),
– rzut piłeczką palantową (obowiązkowo),
– 300m, 600m, skok wzwyż, skok w dal, kula (jedna z konkurencji do wyboru). 
Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie : Kacper Tendelski, Filip Tendelski, Natalia Stryczek, Julia Huk, Martyna Niziołek, Magdalena Kut.

Opiekę nad zawodnikami sprawował pan Tomasz Kamuda.

Zobacz galerie

Event szkolny LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

 Zawody dla najmłodszych uczniów klas 1-3, które odbyły się w naszej szkole 12 maja, były okazją do sprawdzenia się w wielu nietypowych konkurencjach oraz do integracji i dobrej zabawy. Dzieci podejmowały wysiłek ukończenia rywalizacji na jak najlepszej pozycji. Uczyły się odpowiedzialności za wynik drużyny, współdziałania, ale przede wszystkim poznały, że sport jest świetną receptą na dobre samopoczucie i wspaniałą propozycją na wspólną zabawę.

W zawodach pomagały panie: Aldona Akwarska - Stanisz i Krystyna Pokrywka oraz uczniowie: Jagoda Dul , Magdalena Wróbel, Gabriela Stańko , Szymon Łabaj . Organizacją eventu zajął się pan Tomasz Kamuda.

Zobacz galerie

PIERWSZE MIEJSCE DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 16„SPORT KIDS ATHLETICS - LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO”

          Wielkie   emocje  i   dobra   zabawa   towarzyszyły    uczestnikom Międzyszkolnych zawodów SPORT KIDS ATLETICS -"Lekkoatletyka dla Każdego",   które   9   grudnia   2015 roku odbyły się na ROSIR przy ul. Pułaskiego w Rzeszowie. W zawodach rywalizowali uczniowie klas I, II, III. Nasza szkoła zajęła I miejsce, a reprezentantami byli:

Patrycja Nierojewska 1a

Daniel Dzieduszyński 1a

Iza Szlachetka 1a

Przemysław Grzebyk 1d

Alicja Szymańska 1d

Emilia Trojanowska 2a

Mikołaj Rosiak 2a

Chmielowski Wincenty 2c

Natalia Kiełtyka 2c

Anna Malawska 3a

Julia Bochenek 3a

Szymon Kłęk 3b

Franciszek Chmielowski 3b

 Dzieci z ogromnym zaangażowaniem sprawdzały się w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach, doskonale się przy tym bawiąc i dopingując siebie wzajemnie.   

Opiekunem grupy był pan Tomasz Kamuda. 

Zobacz galerie

 ROK SZKOLNY 2014/2015

 Uczniowie brali udział w dwóch eventach opartych na programie KIDS Athletics

W dniu 6 listopada w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie odbył się event szkolny Kids Athletics – Lekkoatletyka dla każdego. W zawodach, które nadzorowała Trener OKA Rzeszów: Katarzyna Tittinger, wzięły udział dzieci klas II i III w rekordowej frekwencji 112 uczniów. Dzieci rywalizowały przy dopingu swoich kolegów i koleżanek. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

 


 Dnia 19 grudnia 2014 roku miał miejsce Event Międzyszkolnyzorganizowany i przeprowadzony przez trenerów OKA Rzeszów w hali sportowej ROSiR w Rzeszowie. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych, które przystąpiły do programu “Kids Athletics – Lekkoatletyka dla Każdego“. Dzieci klas I-III rywalizowały m.in. w sztafecie sprintersko – płotkarskiej, skokach dodawanych, formule 1 i rzucie piłką lekarską. Reprezentacja szkoły liczyła 12 uczniów z klas 1-3:

Cyło Karol (1a)

Trojanowska Emilia (1a)

Boczar Martyna (1b)

Chmielowski Wincenty (1c)

Grzesik Magdalena (2a)

Malawska Anna (2a)

Chmielowski Franciszek (2b)

Kłęk Szymon (2b)

Huk Julia (3b)

Mendoń Dorian (3b)

Majewski Borys (3c)

Stryczek Natalia (3c)

 Wyżej wymienieni uczniowie zajęli 5 miejsce. Opiekunem grupy był pan Łukasz Poznański.

 Zobacz galerie

Zawody lekkoatletyczne - klasy młodsze

W dniu 15 maja odbyły się zawody lekkoatletyczne dla klas młodszych. Pod okiem instruktorów sportowych uczniowie sprawdzali swoje umiejętności na wcześniej przygotowanych torach przeszkód. Zajęcia odbywały się w sportowej atmosferze. Zorganizował je ośrodek Kids Athletics. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale. Panowała zdrowa rywalizacja. Na zakończenie uczestnicy otrzymali kolorowe dyplomiki.

Zobacz galerie