Skromność cechuje tych najlepszych…

Na szkolnych korytarzach uczniów naprawdę wielu. Niektórzy z nich mają wielkie pasje i osiągają spore sukcesy chociaż się nimi nie chwalą. Czasami udaje się komuś zdobyć informacje o takich uczniach-perełkach, by o nich napisać…

Tym razem będzie to wspaniała historia chłopca niezwykle skromnego, o którym szkolna społeczność powinna się wreszcie czegoś dowiedzieć.

Jest to szczupły, kulturalny uczeń jakich wielu w tej szkole. Lubiący czytać, bawić się i … trenować akrobatykę. Tak, właśnie tak. Rafał Krupa z klasy 3a to odnoszący spore sukcesy akrobata. Częste treningi nie komplikują jednak jego życia, o czym świadczą doskonałe wyniki w nauce. Rafał  jest naprawdę wzorowym, zdyscyplinowanym i jednym z najlepszych uczniów w klasie, co potwierdza również wychowawczyni. Zawsze przygotowany do lekcji, ambitny i solidny, a przy tym koleżeński i lubiany przez dzieci. Tym większy podziw wzbudzają jego sukcesy w sporcie, bo chcąc osiągać dobre wyniki, trzeba akrobatyce poświęcać sporo czasu.

Rafał od 4 lat trenuje akrobatykę sportową. Treningi rozpoczął w zerówce w wieku 6 lat, kiedy mama zapisała go do Klubu ZKS „Stal” Rzeszów, gdzie trenował przez 2 lata. Później zmienił miejsce treningów na Klub Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie. Akrobatyka stała się jego wielką pasją i nie wyobraża sobie, aby mógł uprawiać inny sport. Wiele lat treningów i niesamowitego wysiłku sprawiły, że Rafał jest bardzo sprawny fizycznie. Sport ten nauczył go skupienia i wytrwałości w dążeniu do celu, zahartował psychicznie. Już dziś widać, że wyrośnie w przyszłości na wspaniałego mężczyznę i wyjątkowego sportowca, a obecnie może być doskonałym wzorem do naśladowania dla wielu uczniów naszej szkoły.

Trzymamy za niego kciuki i życzymy wielu sukcesów w życiu i sporcie!

Osiągnięcia Rafała:

- III miejsce w dwójkach mężczyzn, Międzywojewódzkie Mistrzostwa
w Akrobatyce Sportowej - 18.10.2015 r.,

- III miejsce w dwójkach mężczyzn, II Mistrzostwa Łańcuta w Akrobatyce Sportowej - 13.12.2015 r.,

- I miejsce w czwórkach mężczyzn, II Mistrzostwa Łańcuta w Akrobatyce Sportowej - 13.12.2015 r.,

- I miejsce w czwórkach mężczyzn, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Akrobatyce Sportowej - 28.10.2017 r.,

- III miejsce w dwójkach mężczyzn, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Akrobatyce Sportowej-   28.10.2017 r.,

- I miejsce w dwójkach mężczyzn, I Turniej Mikołajkowy w Akrobatyce Sportowej - 15.12.2017 r.,

- I miejsce w dwójkach mężczyzn, Ogólnopolskie Zawody "Pierwszy Krok Sportowy w Akrobatyce Sportowej"-  25.03.2018 r.

Do końca roku szkolnego

opow

LOKALIZACJA

Rzeszów
Bohaterów 1

E-MAIL

sekretariat@sp16.resman.pl

TELEFON

(17) 748 24 60