Przechodząc korytarzami szkoły i mijając uczniów, często nawet nie wiemy jakie wspaniałe talenty posiadają ci młodzi ludzie. Wśród nich jest rodzeństwo: Agnieszka Kaczor z kl. 5b i jej brat Wojciech z kl. 6a.Od kilku lat zajmują się tańcem towarzyskim.

Wojtek rozpoczął swoją przygodę z tańcem już w „zerówce” w Akademii Tańca Boguchwała, a Agnieszka, troszkę później, bo mając lat 9. Od kwietnia 2014 r. tańczą w parze i reprezentują Taneczny Klub Sportowy „Gasiek”.

Biorą udział w różnych turniejach na terenie całej Polski: Wojtek od 2011 r., Aga od 2012 r. Wiele razy osiągali miejsce na podium, a w czerwcu 2014 r. zdobyli wicemistrzostwo w Pucharze Okręgu w klasie tanecznej E, kategorii wiekowej 12-13 lat. Obecnie posiadają klasę taneczną D.

          Obydwoje są szczęśliwymi posiadaczami sporej kolekcji wspaniałych pucharów ( Wojtek 20, Agnieszka 11). Jednak dla nich nie liczą się tylko puchary, a przede wszystkim radość z tego, co tak naprawdę lubią i czemu już tak wiele lat poświęcili. Taniec jest ich wielką radością. Tym bardziej, że doceniane są efekty ciężkiej pracy.

 Zobacz Galerie

 


 Karate moją pasją

Karate Tradycyjne trenuję od pięciu lat. Treningi rozpocząłem i kontynuuję do dzisiaj w Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie u Sensei Marty Niewczas. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Należę do reprezentacyjnej kadry akademii. Treningi nauczyły mnie pracy nad sobą, systematyczności oraz tego, że przegrana to nauka na przyszłość, a swoje umiejętności należy doskonalić cały czas. Ważną zasadą w karate jest to, aby nigdy nie atakować jako pierwszy i szanować swojego przeciwnika. Treningi opierają się na ćwiczeniu i doskonaleniu technik i walki z wyimaginowanym przeciwnikiem.

Przez okres moich treningów zdobyłem 7 stopni uczniowskich – noszę brązowy pas. Aby zdobyć pas mistrzowski, czyli czarny, muszę jeszcze zdobyć dwa stopnie uczniowskie, a następnie po ukończeniu 14 roku życia przystąpić do egzaminu. W zeszłym roku największym moim osiągnięciem było zajęcie 4 miejsca na Pucharze Polski Dzieci w Kata Drużynowym. W tym roku zakwalifikowałem się do dziecięcej kadry Polski i wyjechałem na I Puchar Świata Dzieci w Genewie „Children for Peace”.

Michał Cieślak – klasa 5a

 

Do końca roku szkolnego

opow

LOKALIZACJA

Rzeszów
Bohaterów 1

E-MAIL

sekretariat@sp16.resman.pl

TELEFON

(17) 748 24 60