Osiągnięcia uczniów

Rok szkolny 2019/2020

Kangur  Matematyczny 2020

Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny  miał inny przebieg niż zwykle. W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach  został przeprowadzony drogą internetową i wymagał wielu wysiłków organizacyjnych.  Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Beata Szewczyk. Koordynatorem konkursu dla klas 1 – 3 pani Krystyna Pokrywka.

Nie przeszkodziło to uczniom naszej szkoły, którzy świetnie poradzili sobie
z zadaniami i wielu z nich odniosło  sukces.  Oto lista zwycięzców:

Jakub Hołub II a  wyróżniony                  opiekun p. Małgorzata Korczykowska

Natalia Opalska II c wyróżniony              opiekun p. Bożena Kuśnierz

Dominika Lichota III a wyróżniony        opiekun p. Urszula Sienko

Oliwia Wyszyńska V b wyróżniony          opiekun p. Izabela Marczydło

Wojciech Bać VI a wyróżniony                 opiekun p. Izabela Marczydło

Kinga Celtner  VIII b wyróżniony            opiekun p. Izabela Marczydło

Aleksandra Hadam  VIII b wyróżniony opiekun p. Izabela Marczydło

Kamila Ciechanowicz IV b wyróżniony   opiekun p. Monika Kwolek

Wiktoria Bąk V c wyróżniony                   opiekun p. Monika Kwolek

Michał Deręgowski VI d wyróżniony       opiekun p. Monika Kwolek

Kacper Stanisz VII a wyróżniony             opiekun p. Paweł Marć

Patrycja Bąk VII a wyróżniony                 opiekun p. Paweł Marć

Natalia Stryczek  VIII c wyróżniony        opiekun p. Beata Szewczyk

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „Orzeł Informatyczny”

Oto wyniki uczniów SP 16, którzy wzięli udział w „Orle Informatycznym”:

Iga Wolańska z klasy 5b laureat, VI miejsce w kraju,

Kamila Ciechanowicz z klasy 4b laureat, VII miejsce w kraju,

Jakub Czyrek z klasy 6c laureat, VII miejsce w kraju,

Kacper Gaweł z klasy  4b laureat, VIII miejsce w kraju,

Kamila Kulak z klasy 4b laureat, VIII miejsce w kraju.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki Konkursu EDI PANDA 2020 

5.06.2020r. odbył się konkurs historyczny EDI PANDA. Arkusze konkursowe zostały podzielone na kategorie klas. Liczna grupa uczniów naszej szkoły wyraziła chęć udziału w nim i mamy kolejnych laureatów oraz uczniów, którzy uzyskali wyróżnienie.

 

Wyniki konkursu :

 

Klasa V

I miejsce    Przemysław Pożarycki (5d)

III miejsce  Maciej Prokopiak (5c)

 

Wyróżnienia :

Szymon Kania (5d)

Iga Wolańska (5b)

Alicja Szymańska (5d)

 

Klasa VI

V miejsce Maja Stanisławczyk (6b)

 

Klasa VII

III miejsce Maria Grucela (7a)

 

Wyróżnienia:

Mikołaj Niezgoda (7b)

 

Opiekunami uczniów byli: pani Karolina Woszczak i pan Krzysztof Korczykowski

 

 

Serdecznie gratulujemy !

 

Sukces ucznia naszej szkoły w konkursie „Podróże po Podkarpaciu”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie już po raz drugi zorganizowała Powiatowy Konkurs pt. ,, Podróże po Podkarpaciu”, którego tematem  przewodnim  było miasto Przemyśl. W rywalizacji mogli wziąć uczniowie klas 7 i 8.

Wiktor Grymanowski z klasy 8c zdecydował się na przygotowanie albumu o Przemyślu, do którego dołączył własnoręcznie zrobione zdjęcia. Praca tak bardzo spodobała się oceniającym, że postanowili przyznać Wiktorowi I miejsce w kategorii album.

Opiekunem projektu był pan Krzysztof Korczykowski.

Serdecznie gratulujemy Wiktorowi i trzymamy za niego mocno kciuki na egzaminie ósmoklasisty!

SZKOLNY KONKURS „ MISTRZ MATEMATYKI 2020”

 

Do konkursu „ Mistrz matematyki” przystąpiło 15 uczniów klas czwartych, 11 uczniów klas piątych, 25 uczniów klas szóstych, 13 uczniów klas siódmych i 13 uczniów klas ósmych.  Komisja w składzie:

Przewodniczący: mgr Beata Szewczyk

Członkowie: mgr Izabela Marczydło, mgr Monika Kwolek, mgr Paweł Marć

 podjęła  następującą decyzję:

 

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Opiekun

I.

Tymoteusz Kłęk

4a

Izabela Marczydło

I.

Kamila Kulak

4b

Monika Kwolek

II.

Maja Migut

4a

Izabela Marczydło

III.

Kamila Ciechanowicz

4b

Monika Kwolek

III.

Maksymilian Gaj

4a

Izabela Marczydło

 

 

LP.

Imię i nazwisko

Klasa

 

I.

Rafał Krupa

5a

Monika Kwolek

I.

Stanisław Pasierb

5c

Monika Kwolek

II.

Sofia Odiichuk

5c

Monika Kwolek

II.

Bartłomiej Szynal

5c

Monika Kwolek

 

 

LP.

Imię i nazwisko

Klasa

 

I.

Zuzanna Krupornicka

6d

Monika Kwolek

II.

Daria Rechtoń

6d

Monika Kwolek

II.

Mikołaj Soja

6a

Izabela Marczydło

II.

Mikołaj Wendland

6c

Beata Szewczyk

II.

Dawid Woźny

6a

Izabela Marczydło

III.

Jakub Czyrek

6c

Beata Szewczyk

III.

Bartosz Kras

6c

Beata Szewczyk

III.

Tymon Żmuda

6c

Beata Szewczyk

 

 

LP.

Imię i nazwisko

Klasa

 

I.

Dominika Monikowska

7b

Beata Szewczyk

II.

Paweł Wróbel

7b

Beata Szewczyk

II.

Franciszek Wolny

7a

Paweł Marć

III.

Patrycja Bąk

7a

Paweł Marć

 

 

 

 

LP.

Imię i nazwisko

Klasa

Liczba punktów

I.

Kacper Bąk

8c

Beata Szewczyk

II.

Daniel Chmielowski

8c

Beata Szewczyk

III.

Aleksandra Hadam

8b

Izabela Marczydło

III.

Michał Głowacki

8c

Beata Szewczyk

III.

 Jakub Pawłowski

8a

Beata Szewczyk

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a finalistom gratulujemy.

 

Powiatowy Konkurs „Mistrz Ortografii 2020”

Uczennica klasy 8a – Aleksandra Romańska – zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie „Mistrz Ortografii 2020”. Uczennicę przygotowała p. Jolanta Baran.

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Matematyki

 

Daniel Chmielewski z klasy 8c – finalista

 

Opiekun: pani Beata Szewczyk

Międzyszkolny Konkurs „Opowiadanie matematyczne”

 

Hubert Argasiński z klasy 6c – nagroda

 

Opiekunowie: pani Magdalena Matwij, pani Beata Szewczyk

 

Maja Migut z klasy 4a – wyróżnienie

 

Opiekun: pani Izabela Marczydło

Szkolny Konkurs Logicznego Myślenia

 10 lutego 57 uczniów naszej szkoły sprawdzało swoje logiczne myślenie w II edycji Szkolnego Konkursu Logicznego Myślenia, przygotowywanym w ramach innowacji Zostań Mistrzem Zagadek Logicznych.

Arkusze konkursowe zostały przygotowane w dwóch kategoriach: dla klas IV - VI oraz VII - VIII

Wyniki przedstawiają się następująco:

 KATEGORIA KLAS IV - VI

 I miejsce

Michał Deręgowski (6d)

Tomasz Żaczek (5a)

 II miejsce

Joanna Masłyk (6c)

Daria Rechtoń (6d)

 III miejsce

Oliwia Ludorowska (6d)

Maciej Przywara (6d)

Natasha Bomba (6d)

 Wyróżnienie

Anna Jakubek (6d)

Przemysław Pożarycki (5d)

 KATEGORIA KLAS VII - VIII

 I miejsce

Daniel Chmielewski (8c)

 II miejsce

Zofia Dziedzic (8c)

 III miejsce

Filip Wołowiec (8c)

 Wyróżnienie

Natalia Stryczek (8c)

Franciszek Wolny (7a)

Kacper Wereskla (8a)

 Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

WYNIKI XII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZEJ PTTK „2019 – Rok Młodych. Z PTTK wspólnym szlakiem”

W XII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej PTTK uczniowie naszej szkoły odnieśli znaczący sukces.

 III miejsce zajęli: Paweł Wróbel z kl. 7b i  Kacper Stanisz z kl.7a. Opiekunem uczniów była p. Grażyna Skawina.

Wręczenie dyplomów i nagród laureatom odbyło się 12.02.2020 r. o godz. 13:00 w Rzeszowskim Oddziale PTTK, ul. J. Matejki 2.

Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pocztówka z Rzeszowa”

 14 lutego 2020 r. w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie odbyło się podsumowanie konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Rzeszów miastem kultury, sportu i rekreacji”.

  Nagrodę zdobył uczeń klasy 2bJakub Petryniak

 Opiekę nad uczniem sprawowała  pani Agata Forystek

Konkursu Wiedzy Biblijnej pt. „Eucharystia daje życie”

W ostatnim czasie szesnastu uczniów naszej szkoły pod okiem p. Dominiki Bialic-Cisło i ks. Jarosława Młodeckiego przygotowywało się do etapu szkolnego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

W tegorocznej edycji zmagań uczniowie poznawali treść Ewangelii według św. Marka. Organizatorem Konkursu, który odbył się 11.02.2020 r. było Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej. Wydarzeniu patronowało Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Do etapu rejonowego przeszli:

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Liczba punktów

Opiekun

1.

Maria Grucela

VII

62/80

Ks. Jarosław Młodecki

2.

Patrycja Bąk

VII

54/80

Ks. Jarosław Młodecki

3.

Daria Rechtoń

VI

51/80

Ks. Jarosław Młodecki

 

Serdecznie gratulujemy!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biblia i Przypowieści Biblijne:

Imię i nazwisko

Suma punktów

Miejsce

Opiekun

Poziom 2: klasy 4-6

 

Jan Korczykowski

188

26

Ks. Jarosław Młodecki

Marcin Wołcz

178

31

Dominika Bialic-Cisło

Mikołaj Soja

174

33

Dominika Bialic-Cisło

Adrianna Filip

174

33

Dominika Bialic-Cisło

Rafał Krupa

166

37

Dominika Bialic-Cisło

Tomasz Żaczek

166

37

Dominika Bialic-Cisło

Maja Stanisławczyk

162

39

Dominika Bialic-Cisło

Iga Wolańska

158

41

Dominika Bialic-Cisło

Jan Chmielewski

156

42

Dominika Bialic-Cisło

Julia Nowak

154

43

Dominika Bialic-Cisło

Daniel Dzieduszyński

148

46

Dominika Bialic-Cisło

Mateusz Grządziel

146

47

Dominika Bialic-Cisło

Gabriela Popek

134

53

Dominika Bialic-Cisło

Kamila Szczygieł

130

55

Dominika Bialic-Cisło

Poziom 3: klasy 7-8

 

Maksymilian Rzepka

156

42

Ks. Jarosław Młodecki

Filip Wołowiec

134

53

Ks. Jarosław Młodecki

 

Gratulacje!

Sukces w IV Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

28.01.2020 r. Maria Grucela z klasy 7 a wyśpiewała wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.  Podczas prezentacji konkursowej jako jedyna samodzielnie zagrała akompaniament na gitarze. Opiekunem uczennicy była pani Ewa Drewniak.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

 

KONKURS OGÓLNOPOLSKI MATEMATYCZNY ALFIK

Wyniki konkursu:

KLasy drugie:

Seweryn Taradajko klasa 2a -  91,67% - wynik bardzo dobry. Opiekun Małgorzata Korczykowska

Szymon Żyszkiewicz klasa 2a - 85 %- wynik bardzo dobry. Opiekun Małgorzata Korczykowska

Natalia Opalska klasa 2 c - 82,5 % - wynik bardzo dobry. Opiekun Bożena Kuśnierz

Bartosz Brożyna klasa 2b -76,67% - wynik dobry. Opiekun Agata Forystek

Klasy trzecie

Bartosz Krzanicki klasa 3c -  81,17% - wynik bardzo dobry. Opiekun Beata Skiba

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

"Nam Henryk Sienkiewicz patronuje" - sukces uczennicy z kl. 5b

29 listopada 2019 roku odbyło się podsumowanie XIV Wojewódzkiego Konkursu „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”. 
W konkursie tym Iga Wolańska z klasy Vb zdobyła wyróżnienie za  prezentację multimedialną pt.: „Wycieczka śladami Henryka Sienkiewicza”. Opiekunem uczennicy była pani Dorota Szetela.

XIII międzyszkolny konkurs recytatorski "Poeci zabrani przez wojnę"

W dniu 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 11 w Rzeszowie odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski "Poeci zabrani przez wojnę".

 Uczennice reprezentujące naszą szkołę

Daria Rechtoń 6d

Adrianna Filip 6b

zdobyły wyróżnienie

 Dziewczęta do konkursu przygotowała Magdalena Matwij

Zobacz Galerię

Wyniki szkolnego konkursu litreracko-pastycznego "Pamiętamy o bohaterach"

 

W kategorii literackiej

1 miejsce Zuzanna Krupornicka 6d

2 miejsce Eliza Bobola 7a

3 miejsce Aleksandra Woźny 6d

wyróżnienie

Maksymilian Rzepka 8b

 

W kategorii plastycznej

1 miejsce Karolina Jerzykiewicz 6c

2 miejsce Mateusz Wojnar 6d

3 miejsce Daria Rechtoń 6d

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO GO WEST

ETAP PIERWSZY

W dniu 12.12.2019 o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się I etap międzyszkolnego konkursu języka angielskiego Go West dla uczniów klas siódmych i ósmych. W pierwszym etapie wzięło udział 16 szkół podstawowych z miasta Rzeszowa, w tym 33 uczniów z Naszej Szkoły. Organizatorami konkursu są nauczyciele języka angielskiego z Szkoły Podstawowej nr 16 wraz z Dyrekcją Szkoły. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Szkoły Języków Obcych PROMAR.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu, który odbędzie się 18 marca 2020r o godz. 15:00 w Szkole Podstawowej nr 16

1.   Patryk Ślęzak

37p

2.   Kacper Wereskla

34p

3.   Izabela Paluch

33p

4.   Kacper Stanisz

33p

5.   Zofia Dziedzic

32p

6.   Aleksandra romańska

30p

7.   Maciej Rożek

29p

 

GRATULACJE !!!!!!

Zobacz Galerię

Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Literackim

12 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej ogłoszono wyniki V Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. „List do świętego Mikołaja”. Na konkurs dostarczono aż 144 prace z 33 szkół z terenu województwa podkarpackiego.

W konkursie tym Maja Migut z kl. 4a zajęła III miejsce  (opiekun: mgr Jolanta Baran),a Alicja Szymańska z kl. 5d otrzymała wyróżnienie ( opiekun: mgr Agnieszka Małecka-Szymańska oraz mgr Paulina Kapanowska).

Gratulujemy!

Daniel Chmielewski, uczeń klasy 8c zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu  konkursu kuratoryjnego z matematyki.

Opiekunem ucznia jest pani Beata Szewczyk

Wyniki Szkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego

 Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego dla klas 4-8 odbyło się 12 grudnia 2019 r.

Uczniowie brali udział w dwóch kategoriach:

  • stroik świąteczny ;
  • bombka choinkowa .


Do komisji napłynęło wiele prac, które zostały wykonane różnymi technikami. Część z nich odznaczała się ogromną pomysłowością i precyzyjnym wykonaniem. Wyłonienie zwycięzców nie należało do łatwych zadań, jednak zaangażowanie wszystkich uczniów zasługuje na pochwałę.

Zwycięzcy konkursu:

Kategoria – bombka choinkowa:

I miejsceSzymańska Alicja, kl. 5d

II miejsceCiechanowicz Kamila, kl. 4b

III miejsceMolenda Aleksandra, kl. 4a

Wyróżnienie: Tyrakowska Maja, kl. 5b, Wolańska Iga, kl. 5b, Związkiewicz-Trala Amelia, kl. 5a, Pociask Maja, kl. 5b

 Kategoria - stroik świąteczny:

 I miejsceHebda Kacper, kl. 8a

II miejsceTendelski Filip, kl. 8c

III miejsceKiełtyka Natalia, kl. 6c

Wyróżnienie: Pęcak Kacper, kl. 6c, Boczar Martyna, kl. 6b, Czarnik Aleksandra, kl. 6c, Wojnar Mateusz, kl. 6d, Argasiński Hubert, kl. 6c

 Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu, ciekawych pomysłów i dziękujemy za udział.

Organizatorzy: Dominika Bialic-Cisło, Renata Kosińska-Krochmal, Beata Szewczyk.

Osiągnięcia naszych uczniów w  Podkarpackim Konkursie „Inni? Czy tacy sami …” pod hasłem: „Czynimy dobro”

 

Na konkurs wpłynęło 120 prac plastycznych i 90 prac literackich z 15 szkół z terenu województwa podkarpackiego.

Biorąc pod uwagę kryteria oceny zawarte w regulaminie konkursu Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w 2 kategoriach:

 

PRACE PLASTYCZNE

III miejsce:

Julia Nowak kl. 5,  opiekun: p. Paulina Kapanowska

 

Wyróżnienie:

Kamila Ciechanowicz kl. 4,  opiekun: p. Paulina Kapanowska

Weronika Łazarz kl. 4, p. Paulina Kapanowska

 

PRACE LITERACKIE

 

Wyróżnienie:

Alicja Szymańska kl.5, Rzeszów, opiekun: p. Agnieszka Małecka-Szymańska, p. Paulina Kapanowska

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE – WYNIKI

 

KLASY 4-6

I miejsceJulia Nowak 5d

II miejsceNatasha Bomba 6d

III miejsceGabriela Bosek 6c

Tymon Żmuda 6c

Bartosz Pietrzyk 5c

WyróżnienieMaja Stanisławczyk 6b, Milena Goryl 5d, Rafał Krupa 5a

KLASY 7-8

I miejsceAleksandra Romańska 8a

II miejsceZofia Dziedzic 8c

Julia Ząbek 8a

III miejsce Emilia Kuśmierska 8a

Wyróżnienie Dominika Monikowska 7b, Kinga Celtner 8b

Wojewódzki konkurs „Energia lasu”

            13 listopada 2019 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Kolbuszowa odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Energia lasu” organizowanym przez Okręg Podkarpacki Ligi Ochrony Przyrody

Jakub Zięba z klasy 2b zajął w nim II miejsce.

Opiekunem ucznia była p. Agata Forystek.

Wielki sukces naszych uczniów w konkursie literackim

7 listopada w ZSP nr 10 w Rzeszowie rozdano nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Ja Polak, ja Patriota. Jakim patriotą jestem?”.

Uczniowie SP 16 okazali się w tym konkursie najlepsi. Spośród 6 nagrodzonych, którym przyznano miejsca od I do III, aż 4 to uczestnicy z naszej szkoły.

Oto wyniki:

 I miejsce

  • Alicja Szymańska z kl. 5d – opiekun: pani Agnieszka Małecka-Szymańska, pani Paulina Kapanowska
  • Eliza Bobola z kl. 7a – opiekun: pani Daria Grabek

II miejsce     

  • Maja Migut z kl. 4a – opiekun: pani Jolanta Baran

 III miejsce   

  • Piotr Siorek z kl. 8a – opiekun: pani Jolanta Baran

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!          

 

XVII Wojewódzki Konkurs ‘” Laudate Deum”

28.10.2019 r. odbył się, objęty patronatem Ks. Biskupa Jana Wątroby i Podkarpackiego Kuratora Oświaty - Pani Małgorzaty Rauch, XVII Wojewódzki Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej „ Laudate Deum”.

Julia Szymala, uczennica kl. 4b zajęła w tym konkursie II miejsce w kategorii: soliści.

Opiekunem uczennicy była pani Ewa Drewniak.

 

XVIII Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiewaj duszo ma…” 

30 października odbył się w Górnie XVIII Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiewaj duszo ma…”. Adrianna Filip z klasy 6b zajęła w tym konkursie III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Zobacz Galerię

 

Gra Miejska “LEOPOLD GO”

18.10.2019 r. odbył się Projekt Mobilnej Gry Miejskiej „LEOPOLD GO”, oparty na życiorysie Leopolda Lisa - Kuli. Organizatorem gry była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Grupa reprezentująca Szkołę Podstawową nr 16 liczyła 5 osób, a opiekę nad nimi sprawowała pani Karolina Woszczak.
W skład drużyny wchodzili uczniowie klasy 6d: Daria Rechtoń, Iga Jabłońska, Anna Jakubek, Zuzanna Krupornicka i Michał Deręgowski.
Zarejestrowali się pod nazwą „FENEK” i zdobyli II miejsce.


Gratulujemy!

Zobacz Galerię

Rozdanie nagród „Zło Dobrem Zwyciężaj – Tak Żyłem”

18.10.2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zło Dobrem Zwyciężaj – Tak Żyłem” zorganizowanego przez NSZZ „Solidarność” Oświaty i Wychowania w Rzeszowie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w XXXV. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

III miejsce, dyplom i nagrody w tym konkursie otrzymała uczennica naszej szkoły, Karolina Jerzykiewicz z klasy 6c, której opiekunem była pani Ewa Drewniak. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

LEKKOATLETYCZNE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Wiktoria Fimiarz z klasy 8c - II miejsce w biegu na dystansie 80 m przez płotki,
Natalia Stryczek z klasy 8c – III miejsce w biegu na dystansie 80 m przez płotki,
Kacper Hebda z klasy 8a, Filip Tendelski z klasy 8c, Patryk Kostera i Szymon Markiewicz z klasy 7a – III miejsce w biegu sztafetowym 4 x 100 m chłopców.

Opiekunem był pan Łukasz Poznański

 

FINAŁY WOJEWÓDZKIE W LEKKIEJ ATLETYCE

Wiktoria Fimiarz z klasy 8c zajęła V miejsce w biegu na dystansie 80 m przez płotki z czasem: 16,82.

Opiekunem uczennicy był pan Łukasz Poznański.

 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

IV miejsce sztafety chłopców 10x800m – Daniel Chmielowski, Mikołaj Niezgoda, Patryk Kostera, Jakub Pawłowski, Jakub Sierżęga, Kacper Hebda, Bartek Bogusz, Dawid Pohl,  Filip Tendelski, Paweł Rajs.

Opiekunem był pan Łukasz Poznański.

 

BIEGI MŁODZIEŻOWE

Kajetan Ciechanowicz z 2b – I miejsce w biegu na 400m,

Jakub Lichtblau z 2b – IV miejsce w biegu na 400m,

Jakub Zięba z 2b – V miejsce w biegu na 400m,

Kacper Hebda z 8a – VII miejsce w biegu na 600m.

Opiekunami byli: pani Beata Materna – Leja i pan Łukasz Poznański.

„Z przysłowiami za pan brat”

Dnia 13.09.2019 odbył się międzyszkolny konkurs literacki „Z przysłowiami za pan brat” organizowany przez WiMBP filia nr 6 w Rzeszowie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie :

Gabriela Bosak                  - 6c

Pola Rzepka                       - 6c

Zuzanna Krupornicka     - 6d

Daria Rechtoń                   -  6d

Anna Jakubek                    - 6d

zdobyła III miejsce. Opiekunem grupy była mgr Magdalena Matwij

Rok szkolny 2018/2019

XX MIĘDZYŚWIETLICOWEGO TURNIEJU WARCABOWEGO „ROZKOSZNE ŁAMANIE GŁOWY” ZORGANIZOWANEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16 W RZESZOWIE

Miejsce I - Krasoń Antoni z kl.3b
Miejsce II - Żelazko Robert z kl.2b
Opiekun zawodników: pani Grażyna Skawina

XIV Wojewódzki Konkurs Literacko - Plastyczny

Dominika Kłęk z kl. 8b zdobyła Grand Prix, a Julia Goryl z tej samej klasy
I miejsce w XIV Wojewódzkim Konkursie Literacko – Plastycznym „Rzeszów – moje miasto” zorganizowanym  przez Szkołę Podstawową nr 17 w Rzeszowie.  
Opiekunem uczennic była p. Jolanta Baran.

VIII Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej

Karolina Pasternak z kl. 6b zdobyła Nagrodę Specjalną organizatora Konkursu Ryszarda Mścisza w VIII Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Jeżowem.  Opiekunem uczennicy była p. Jolanta Baran.

„Corrida – czyli walka z błędami”

 W Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Corrida – czyli walka z błędami”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr  11 w Rzeszowie, wyróżnienie zdobyła uczennica naszej szkoły- Maja Migut z kl. 3a.

Serdecznie gratulujemy!

 

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny  „Matematyczne potyczki”

W międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas III  „Matematyczne potyczki”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Rzeszowie, I miejsce zdobyła Maja Migut, uczennica klasy III a.

 Serdecznie gratulujemy!

Szkolny Konkurs „Mistrz Matematyki"

Klasy IV

Nr

Nazwisko i imiona uczniów

Klasa

I etap

II etap

Wynik

1

Krupa Rafał

4a

11 pkt

13 pkt

24 pkt

2

Pasierb Stanisław

4c

13 pkt

10 pkt

23 pkt

3

Bobola Albert

4d

12 pkt

10 pkt

22 pkt

4

Szymańska Alicja

4d

12 pkt

7 pkt

19 pkt

5

Odiichuk Sofiia

4c

13 pkt

5 pkt

18 pkt

6

Pietrzyk Bartosz

4c

10 pkt

8 pkt

18 pkt

7

Nowak Julia

4d

8 pkt

6 pkt

14 pkt

8

Grządziel Mateusz

4b

8 pkt

4 pkt

12 pkt

9

Mierzejewski Oskar

4d

11 pkt

0 pkt

11 pkt

10

Wołcz Marcin

4d

11 pkt

0 pkt

11 pkt

11

Szczygieł Kamila

4a

10 pkt

0 pkt

10 pkt

12

Winiarska Gabriela

4d

10 pkt

0 pkt

10 pkt

13

Cyrnek Milena

4d

10 pkt

0 pkt

10 pkt

14

Kania Szymon

4d

10 pkt

0 pkt

10 pkt

15

Rafa Aleksander

4a

10 pkt

0 pkt

10 pkt

16

Żaczek Tomasz

4a

10 pkt

0 pkt

10 pkt

17

Łozińska Luiza

4a

9 pkt

0 pkt

9 pkt

18

Winiarska Adrianna

4d

8 pkt

0 pkt

8 pkt

Klasy V

Nr

Nazwisko i imiona uczniów

Klasa

I etap

II etap

Wynik

1

Daria Rechtoń

5d

11 pkt

10 pkt

21 pkt

2

Hubert Argasiński

5c

12 pkt

7 pkt

19 pkt

3

Bartosz Kras

5c

9 pkt

9 pkt

18 pkt

4

Wincenty Chmielowski

5c

14 pkt

3 pkt

17 pkt

5

Zofia Tucka

5c

10 pkt

6 pkt

16 pkt

6

Tymon Żmuda

5c

9 pkt

7 pkt

16 pkt

7

Michał Deręgowski

5d

8 pkt

7 pkt

15 pkt

8

Zuzanna Krupornicka

5d

10 pkt

3 pkt

13 pkt

9

Karol Ulak

5a

9 pkt

4 pkt

13 pkt

10

Wojciech Bać

5a

12 pkt

0 pkt

12 pkt

11

Eryk Bednarski

5c

12 pkt

0 pkt

12 pkt

12

Mikołaj Bradliński

5d

9 pkt

0 pkt

9 pkt

13

Jakub Czyrek

5c

8 pkt

0 pkt

8 pkt

Klasy VI

Nr

Nazwisko i imiona uczniów

Klasa

I etap

II etap

Wynik

1

Wolny Franciszek

6a

13 pkt

8 pkt

21 pkt

2

Bar Jakub

6b

6 pkt

9 pkt

15 pkt

3

Brogowski Ignacy

6a

7 pkt

6 pkt

13 pkt

4

Wróbel Paweł

6b

6 pkt

5 pkt

11 pkt

5

Gołda Dominika

6a

5 pkt

1 pkt

6 pkt

6

Bąk Patrycja

6a

5 pkt

0 pkt

5 pkt

 

Klasy VII

Nr

Nazwisko i imiona uczniów

Klasa

I etap

II etap

Wynik

1

Celtner Kinga

7b

8 pkt

12 pkt

20 pkt

2

Rożek Maciej

7a

11 pkt

5 pkt

16 pkt

3

Hadam Aleksandra

7b

7 pkt

9 pkt

16 pkt

4

Kuśmierska Emilia

7a

8 pkt

4 pkt

12 pkt

5

Szpak Róża

7b

7 pkt

2 pkt

9 pkt

Klasy VIII

Nr

Nazwisko i imiona uczniów

Klasa

I etap

II etap

Wynik

1

Charchut Maksymilian

8b

14 pkt

11 pkt

25 pkt

2

Grucela Maja

8a

12 pkt

10 pkt

22 pkt

3

Wolny Filip

8a

10 pkt

10 pkt

20 pkt

4

Bieniasz Piotr

8c

10 pkt

0 pkt

10 pkt

 

 XIX Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny uczniów klas I – III

W XIX edycji Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego uczniów klas I – III pt. „I Ty możesz zostać Ekologiem”, jak co roku, wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Konkurs,  pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, jest organizowany przez Szkołę Podstawową nr 13 w Rzeszowie.  Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

II miejsce       Tymoteusz Kłęk z klasy 3a,  opiekun:  p. Krystyna Pokrywka,

III miejsce     Weronika Łazarz z klasy 3b,  opiekun:  p. Aldona Akwarska – Stanisz,

IV miejsce    Maja Migut z klasy 3a,   opiekun: p. Krystyna Pokrywka.

Serdecznie gratulujemy!

Szkolny Konkurs Ekologiczny klas 1 -3

I miejsce - Maja Migut

                    Tymoteusz Kłęk

                    Weronika Łazarz

II miejsce - Anna Salomon

III miejsce - Radosław Pożarycki

Wyróżnienia: Jakub Grucela, Dominika Łoza, Julia Żuczek, Kajetan Niebudek,     

                        Patryk Ciurewicz, Bartosz Brożyna

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nagroda dla Julii Szymali w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „WIOSNA W PAPIEROWYM OGRODZIE - WOKÓŁ  POLSKIEJ TRADYCJI”

  6 kwietnia Julia Szymala z kl. 3b odebrała nagrodę za prace w XIII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „WIOSNA W PAPIEROWYM OGRODZIE -WOKÓŁ  POLSKIEJ TRADYCJI”, organizowanego przez rzeszowski oddział Polskiego Centrum Origami oraz Dom Kultury „Pobitno”.

Serdecznie gratulujemy laureatce!

Konkurs „Patron mojej szkoły”

 8 maja, Julia Szymala z kl. 3 b otrzymała w Szkole Podstawowej nr 27 w Rzeszowie wyróżnienie za pracę zgłoszoną do Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego „Patron naszej szkoły”.

Serdecznie gratulujemy!

3 miejsce Julii Szymali w Międzyszkolnym Konkursie Muzycznym

 16 maja Julia Szymala z kl. 3b zajęła 3 miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Muzycznym „Gdzie się podziały tamte melodie?”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy.

Międzyszkolny Konkurs Literacki „Pisać każdy może…”

Julia Goryl z kl. 8b zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Pisać każdy może…” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Rzeszowie. Opiekunem uczennicy była p. Jolanta Baran.

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2019

Wyniki dla kategorii: Żaczek
klasa 2
Dominika Lichota kl. 2a wyróżniony opiekun Sienko Urszula

Wyniki dla kategorii: Maluch
klasa 3
Maja Migut kl. 3a wyróżniony opiekun Pokrywka Krystyna
Tymoteusz Kłęk kl. 3a wyróżniony opiekun Pokrywka Krystyna
klasa 4
Stanisław Pasierb kl. 4c wyróżniony opiekun Kwolek Monika
Tomasz Żaczek kl. 4a wyróżniony opiekun Kwolek Monika

Wyniki dla kategorii: Beniamin
klasa 5
Mikołaj Bradlinski kl. 5d bardzo dobry opiekun Kwolek Monika
Wincenty Chmielowski kl. 5c wyróżniony opiekun Szewczyk Beata
Michał Deręgowski kl. 5d wyróżniony opiekun Kwolek Monika
Hubert Argasiński kl. 5c wyróżniony opiekun Szewczyk Beata
Jakub Czyrek kl. 5c wyróżniony opiekun Szewczyk Beata
klasa 6
Kacper Stanisz kl. 6a wyróżniony opiekun Marć Paweł

Wyniki dla kategorii: Kadet
klasa 7
Kinga Celtner kl. 7b wyróżniony opiekun Marczydło Izabela
Daniel Chmielewski kl. 7c wyróżniony opiekun Szewczyk Beata
klasa 8
Maksymilian Charchut kl. 8b wyróżniony opiekun Szewczyk Beata
Maja Grucela kl. 8a wyróżniony opiekun Marczydło Izabela

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Julian Tuwim – namaluję wiersze mojego dzieciństwa” zorganizowanym przez Szkołę  Podstawową nr 15 sukcesy odnieśli nasi uczniowie:

Nagroda – Agata Szymala z klasy 1a – opiekun naukowy: pani Małgorzata Korczykowska.

Wyróżnienia:

Szymon Śmigała z klasy 1a –opiekun n.:   pani Małgorzata Korczykowska

Gabriela Młynarczyk z  klasy 1c –opiekun n.:  pani Bożena Kuśnierz

Maja Migut z klasy 3a –opiekun n.:  pani Krystyna Pokrywka

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki Szkolnego Konkursu Wielkanocnego

12 kwietnia 2019r.  odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wielkanocnego dla klas 4-8, ogłoszonego przez panie: Renatę Kosińską-Krochmal i Beatę Szewczyk.

Konkurs zorganizowany został w dwóch kategoriach:
• stroik świąteczny,
• pisanka wielkanocna.

Do komisji napłynęło wiele prac, które zostały wykonane różnymi technikami. Część z nich odznaczała się ogromną pomysłowością i precyzyjnym wykonaniem. Wyłonienie zwycięzców nie należało do łatwych zadań, a zaangażowanie wszystkich uczniów zasługuje na pochwałę.

 Zwycięzcy konkursu:

Kategoria – pisanka wielkanocna:

I miejsceRzepka Pola z kl. 5c oraz Czarnik Aleksandra z kl. 5c

II miejsceWolańska Iga z kl. 4b oraz Wendland Mikołaj z kl. 5c

III miejsceWojnar Mateusz z kl. 5d

Wyróżnienie: Szczygieł Kamila z kl. 4a, Szymańska Alicja z kl. 4d, Związkiewicz-Trala Amelia z kl. 4a, Bobola Albert z kl. 4d, Bąk Wiktoria z kl. 4c

 

Kategoria - stroik świąteczny:

I miejsceHebda Kacper z kl. 7a

II miejsceJurczyńska Emilia z kl. 7c

III miejsce Bobola Eliza z kl. 6a

Wyróżnienie: Bąk Patrycja z kl. 6a

 Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu, ciekawych pomysłów i dziękujemy za udział.

GO WEST - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

WYNIKI DRUGIEGO ETAPU KONKURSU

Poniżej przedstawiamy wyniki drugiego etapu konkursu języka angielskiego GO WEST. Uczniów, którzy zakwalifikowali się do egzaminu ustnego zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie dnia 17.05.2019 na ustaloną poniżej godzinę.

W odpowiedzi na Państwa prośby, termin egzaminu ustnego został przesunięty.

Imię i Nazwisko

Liczba punktów

Szkoła

Godzina egzaminu ustnego

Katarzyna Chlebowicz

94 p.

SP10

9:00

 Wiktoria Czerwonka

93 p.

SP23

10:00

Emilia Świętoniowska

93 p.

SP23

10:20

Katarzyna Skoczylas

92 p.

SP25

10:40

Karol Ficek

90 p.

SP25

11:00

Amelia Misztal

90 p.

SP 28

11:20

 Julia Szponar

90 p.

SP 17

12:00

Malwina Rusinek

90 p.

SP10

9:20

Daniel Buko

90 p.

SP10

9:40

Jakub Naróg

90 p.

SP28

11:40

Dariusz Bachórz

88 p.

SP17

 

Oliwia Indyk

88 p.

SP14

 

Kacper Abramczyk

88 p.

SP25

 

Kornelia Dulik

88 p.

SP4

 

Oliwia Darłak

88 p.

SP23

 

Zuzanna Madej

87 p.

ZSP10

 

Kornelia Filip

87 p.

SP16

 

Damian Patruś

86 p.

SP10

 

Julia Szczepańska

86 p.

SP17

 

Paskal Murjas

86 p.

SP10

 

Maja Koryl

85 p.

SP28

 

Antoni Nowacki

85 p.

SP17

 

Monika Pacześniak

84 p.

SP16

 

Magdalena Błażej

84 p.

SP14

 

Patryk Ślęzak

83 p.

SP16

 

Emilia Kras

83 p.

SP16

 

Daria Jakóbczyk

83 p.

SP10

 

Maja Grucela

83 p.

SP16

 

Andrzej Bereś

83 p.

SP6

 

Marta Masłowska

82 p.

SP10

 

Fabian Szydełko

82 p.

SP17

 

Monika Łazar

82 p.

SP28

 

Weronika Zając

81 p.

SP14

 

Jakub Pacześniak

80 p.

SP28

 

Maksymilian Charchut

80p.

SP16

 

Wiktoria Brzewska

80 p.

SP25

 

Maciej Rachelski

80 p.

SP10

 

Maciej Pasterz

79 p.

SP10

 

Jakub Białek

79 p.

SP14

 

Aurelia Dziama

78 p.

SP14

 

Mikołaj Bembnowicz

78 p.

SP28

 

Jakub Czech

77 p.

SP25

 

Mikołaj Znamirowski

76 p.

SP28

 

Maja Mliczek

75 p.

SP28

 

Nikola Pantuła

75 p.

SP10

 

Maciej Wilk

75 p.

SP6

 

Julia Rup

74 p.

SP25

 

Maksymilian Rak

74 p.

ZSP10

 

Maja Bielańska

72 p.

SP14

 

Bernard Chomań

72 p.

SP10

 

Julia Czajak

70 p.

ZSP10

 

Aleksander Dziągwa

70 p.

SP17

 

Natalia Czajak

69 p.

ZSP10

 

Dawid Skórski

69 p.

SP23

 

Aleksandra Rudyk

67 p.

SP6

 

Maria Mikołajewska

66 p.

SP23

 

Iza Borejko

66 p.

SP23

 

Viktoria Koryl

66 p.

SP17

 

Małgorzata Dobrzańska

63 p.

ZSP10

 

Wiktor Boczkaj

62 p.

SP25

 

Julia Bieniek

61 p.

SP23

 

Wielki sukces w konkursie Prezydenta Miasta Rzeszowa

26.03. 2019 roku ogłoszono wyniki konkursu na „Eko wiersz”, organizowanego przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.

W kategorii uczniów kl. 4-6, za wiersz „ Eko raczkowanie”, III miejsce przyznano Alicji Szymańskiej  z kl. 4d. Opiekunkami naukowymi uczennicy były panie: Agnieszka Małecka-Szymańska i Paulina Kapanowska.

Czytaj więcej

Sukces w konkursie „Czyste wody - zdrowe ryby”

23.03. 2019 r. Patrycja Bąk, uczennica klasy 6b, zajęła III miejsce w XXI edycji konkursu plastycznego pt. „ Czyste wody - zdrowe ryby”.

Opiekunem naukowym uczennicy była pani Ewa Drewniak.

Podkategorie

Do końca roku szkolnego

opow

LOKALIZACJA

Rzeszów
Bohaterów 1

E-MAIL

sekretariat@sp16.resman.pl

TELEFON

(17) 748 24 60