Jak zmienił się świat i jak dzieci chciałby go zmienić? Czy uczniowie znajdą rozwiązania związane z pandemią i pomogą stworzyć bezpieczny Rzeszów? 
Konkursie #kidsHACK, który organizowało Miasto Rzeszów we współpracy ze Spice Gears Academy Podkarpackie. Uczniowie naszej szkoły w zawodach programowania i projektowania 3D wypracowali rozwiązania dla stolicy Podkarpacia z tematyki bezpieczny Rzeszów – w poszukiwaniu rozwiązań związanych z pandemią. Jak świat się zmienił i jak dzieci chciałby go zmienić? 
Głównym celem realizowanego działania jest promocja robotyki, nauk ścisłych i nowoczesnych technologii, jako szansy na najlepszą przyszłość dla młodych uczniów. Projekt skierowany jest do dzieci szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Ważnym elementem projektu jest zaangażowanie dzieci w prace nad poprawą jakości życia w mieście.

Zobacz Galerię

22 września 2020 r. ruszyła w naszej szkole nowa akcja, prowadzona przez panią Agnieszkę Małecką-Szymańską i pana Pawła Marcia, pt. „Książka dla każdego”, która ma zachęcić do czytania dużych i małych.
Uczennice klasy 7b rozdawały książki pozyskane od ofiarodawców oraz wykreślone z rejestrów szkolnej biblioteki. Chętnych do „przytulenia” książki nie brakowało, więc rozeszły się wśród uczniów ekspresowo.
To oczywiście nie koniec, bo już za kilka dni kolejna partia książek znajdzie na pewno swoich nowych właścicieli.

18. 09. 2020 r. dziewiętnastu uczniów obecnych klas piątych przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z zadaniami na specjalnie wyznaczonym torze. Wszyscy zdający zdobyli uprawnienia do kierowania rowerem w ruchu drogowym.
Gratulujemy!

1 września rozpoczął się, tak długo wyczekiwany przez dzieci, nowy rok szkolny. Po zdalnym nauczaniu prowadzonym od marca, uczniowie z radością myśleli o nauce w szkole.

O godz. 8:00 odbyła się Msza Św. dla chętnych uczniów i rodziców, a po jej zakończeniu uczniowie klas pierwszych spotkali się w szkole z  wychowawcami.

Następne oddziały pojawiały się w SP16 wg harmonogramu umieszczonego na stronie szkoły i wchodziły wyznaczonym wejściem. Wszystko zgodnie z reżimem sanitarnym, by uczniowie i pracownicy czuli się bezpiecznie.

Uśmiechnięci i zadowoleni ze stacjonarnej nauki zaczynamy rok szkolny 2020/21.

Życzymy wszystkim zdrowia i odporności oraz zadowolenia z nauki.

Zobacz Galerię