28 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie został zorganizowany dzień wspólnego czytania pod nazwą: „Czytanie łączy pokolenia”, które jest jednym z zadań konkursu „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi - XXXI edycja”.

Nauczyciele świetlicy zaprosili uczniów kl. 1-5 oraz ich rodziców i dziadków do wspólnego czytania książek dostosowanych do wieku uczniów.

Pierwszą bajkę  przeczytała pani Żelazko, która doskonale poradziła sobie z tym zadaniem. Kolejni chętni rodzice, czytali „Roszpunkę”  i „Brodacza”. Wszystkie bajki bardzo się uczniom spodobały. Goście doskonale się bawili podczas wspólnego czytania.

Celem tej akcji było przede wszystkim pobudzenie u uczniów wyobraźni oraz rozwijanie kreatywności.

Akcja na pewno zostanie powtórzona za rok. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Zobacz Galerię