17.02. uczniowie klas I – III uczestniczyli  w kolejnym „Spotkaniu z podróżnikiem”. Tym razem odwiedzili gorącą Afrykę i leżący w jej południowo – zachodniej części kraj Namibię. Namibia to kraj, który może poszczycić się wspaniałą przyrodą. Znaczną część jego powierzchni zajmują parki narodowe i rezerwaty przyrody. W Narodowym Parku Etosha żyją między innymi lwy, słonie żyrafy, lamparty, nosorożce.

Namibię zamieszkuje największa populacja gepardów na świecie. Te niebywale szybkie zwierzęta potrafią biegać z prędkością 112 km na godzinę i wykonywać susy o długości 8 m. Po polowaniu muszą jednak odpocząć ok. pół godziny i dopiero potem zabierają się za jedzenie upolowanej zdobyczy.

W Namibii można obejrzeć największy meteoryt na świecie, któremu nadano nazwę Hoba.

Podczas spotkania uczniowie mogli też zobaczyć Buszmenów żyjących w buszu w bardzo prostych i skromnych warunkach.

Duże wrażenie wywarła na  uczestnikach spotkania opowieść o ich rówieśnikach, o szkole, w której się uczą i warunkach, w których żyją, tak odmiennych od tych, w których żyją oni sami.

Jak każda podróż, ta również okazała się bardzo ciekawa i zajmująca.

Do zobaczenia za rok. 

Zobacz Galerię