Od października w SP16 trwają zmagania uczniów z logiką i programowaniem, a wszystko to za sprawą 18 śmiałków, którzy zdecydowali się wziąć udział w ogólnopolskim konkursie InstaLogik.

Jest to konkurs innowacyjny, w całości realizowany online. Organizatorzy chcą zachęcić uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają młodych ludzi w świat programowania.

Do pierwszego etapu, w którym uczniowie zmierzyli się z trzema zadaniami, przystąpiło aż 18 osób. Uczniowie świetnie sobie poradzili z tymi wcale nieprostymi problemami, a świadczy o tym fakt, że do drugiego etapu zawodów zakwalifikowało się 10 z nich.

Aktualnie znamy już wyniki drugiego etapu konkursu, który odbył się w całym kraju 7 grudnia 2019. Uczniowie mieli do rozwiązania zadania matematyczno-logiczne oraz programistyczne, w których użyto języka wizualnego Assembly.

Kwalifikację do trzeciego etapu, z bardzo dobrymi wynikami,  zapewnili sobie: Kamila Kulak z klasy 4b, Aleksander Rafa z klasy 5a, Tomasz Żaczek z klasy 5a, Zuzanna Krupornicka z klasy 6d oraz Róża Szpak z klasy 8b.

Ostatni etap konkursu odbędzie się 28 marca 2020 roku, ale my już dziś trzymamy kciuki za naszych zdolnych finalistów!

Szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Monika Kwolek.