12 grudnia klasa 2a, w ramach innowacji Mój zawód – moja pasja, uczestniczyła w wyjątkowej lekcji pieczenia pierniczków z panem Kazimierzem Rakiem. Na zaproszenie cukiernika uczniowie, razem z wychowawczynią panią Małgorzatą Korczykowską i panią Grażyną Skawiną, udali się do cukierni ORŁOWSKI & RAK mieszczącej się przy ulicy Miodowej. Dzieci zwiedziły cały zakład produkcyjny, zapoznały się z wielkimi piecami, w których wypieka się torty i ciasta, z maszynami wyrabiającymi ciasto, z fontannami białej i ciemnej czekolady.

Mistrz Kazimierz opowiadał bardzo ciekawie o swojej pracy, o swoich uczniach i o swoich dziełach sztuki: cudownych szopkach, czekoladowych domkach, bombkach, Mikołajach. Największą radością dla uczniów była możliwość upieczenia własnych pierniczków. Dzieci wykrawały ciastka o różnych kształtach, smarowały jajkiem, posypywały cukrem i układały na blachach. Potem pierniczki zostały upieczone i przyjechały do szkoły. To nie był wcale koniec niespodzianek… dzieci mogły degustować różne płynne czekolady i czekoladki. Każdy z uczestników dostał od pana Kazimierza Raka prezent: wspaniałą czekoladową gwiazdę. To było wyjątkowo słodkie spotkanie!

Wychowawczyni Małgorzata Korczykowska, rodzice i uczniowie kl. 2a bardzo dziękują MISTRZOWI za poświęcony czas.

Zobacz Galerię