Na Poczytajki, które odbyły się 28 listopada przybyło aż 48 słuchaczy. Cudowne jest to, że dzieci garną się nie tylko do komputerów, ale również do książek i słowa czytanego. Tym razem zebrani poznawali powiastki Bearix Potter: o Króliku Piotrusiu, pani Mrugalskiej i Tekli Kałużynskiej. Uczniowie byli zachwyceni przepięknymi ilustracjami autorki i zabawnymi przygodami zwierzątek. Uczestnicy oglądali też fragmenty biograficznego filmu o Beatrix Potter, o tym jak  powstawały książeczki i rysunki.

Podczas spotkania przeprowadzono również ciekawe zabawy i zaserwowano brytyjski poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy 2a. Tak liczne grono "moli książkowych " zaszczyciła swoją obecnością pani wicedyrektor Regina Kusak.

Poczytajki przygotowały i przeprowadziły panie: Małgorzata Korczykowska, Krystyna Pokrywka i Aldona Akwarska-Stanisz.

Zobacz Galerię