Dnia 8 listopada 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 podczas uroczystej akademii uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Podczas tego wyjątkowego spotkania, przedstawiciele klas: 4a  i 8c oraz chór szkolny, prezentując umiejętności wokalno - artystyczne, rozbudzili świadomość narodową zebranej społeczności szkolnej, przypomnieli wszystkim polskie pieśni patriotyczne oraz przygotowali wspaniałą lekcję historii.

O godzinie 11:11 wszyscy zebrani na akademii przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Na zakończenie Pani Dyrektor Dorota Rząsa wręczyła nagrody laureatom  konkursów historyczno – patriotycznych.

Akademię przygotowali: p. Jolanta Baran, p. Krzysztof Korczykowski i p. Ewa Drewniak.

Zobacz Galerię