5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to bowiem dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Uczniowie kl. I-III również chcieli uczcić ten dzień i dlatego we wtorek, dokładnie w dniu przypadającego święta, można było spotkać bajkowych bohaterów na korytarzach i w salach lekcyjnych.

Wiele klas odwiedziła, przebrana za… złego wilka, pani z biblioteki, która robiła zdjęcia przebranym uczniom. Wychowawcy czytali tego dnia bajki lub baśnie, które są przecież nieodzownym elementem dzieciństwa.

Święto to jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają i  przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy przecież bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają lęki, stanowią wzór do naśladowania.

Był to też bardzo udany dzień do pobudzenia aktywności czytelniczej. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za uczestnictwo w obchodach jakże wyjątkowego święta.

Zobacz Galerię