7 października klasy: 3 a i 3 c pojechały na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Miasto przywitało nas piękną pogodą. Pierwszym punktem  naszego napiętego planu wycieczkowego była wizyta w Parku Doświadczeń im. Stanisława Lema. Zapoznaliśmy się tam z tajnikami różnych dziedzin życia.

Zwiedzając zakątek optyki poznaliśmy zasadę latającego złudzenia, spirali, ukrytych kolorów i krzywego zwierciadła. Kolejnym etapem zwiedzania była hydraulika i powstawanie wiru wodnego. Byliśmy też w zakątku akustyki. Zajęcia w parku były bardzo ciekawe. Kolejnym elementem naszej podróży po Krakowie był  Rynek, Sukiennice. Oczywiście mieliśmy okazję usłyszeć hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Zwiedzając Trasę Podziemną wysłuchaliśmy legendy o Krakowie. Ostatnim punktem naszej wycieczki był zakup pamiątek oraz wspólne zdjęcie pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Niebywałą atrakcją okazała się przejażdżka dorożkami po Rynku i ulicy Grodzkiej. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Zobacz Galerię