18 października 2019 r. uczniowie klasy 2b po  raz kolejny uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców”. Tym razem spotkanie z panem Tomaszem Madejem (przedstawicielem Stowarzyszenia Upowszechniania Wiedzy i Nauki EKSPLORES) było pretekstem do poznania praw fizyki w łatwy i przyjemny sposób.

Dzieci, pracując w grupach, miały za zadanie tak zbudować rakietę, by jak najdalej poleciała. Należało pamiętać o odpowiedniej konstrukcji dziobu, sterowników, o dobranym do masy pojazdu obciążeniu oraz o właściwej ilości „paliwa”. Jak się później okazało niezwykle ważny był również tor lotu i ustawienie swojego statku kosmicznego pod odpowiednim kątem. Najdalej poleciała rakieta chłopców: Bartka i Dominika. Osiągnęła odległość 26 m!

To były bardzo ekscytujące zajęcia! Dziękujemy!

Zobacz Galerię