15.10 br. mali Tropiciele z klasy 1 a wybrali się na wyprawę do Rezerwatu przyrody „Wielki Las”. Wspaniała, słoneczna pogoda i dobre humory zapowiadały ciekawą wycieczkę. 

Po przybyciu na miejsce i krótkim pikniku na świeżym powietrzu, wszyscy poszukiwacze wyruszyli na szlak ścieżki przyrodniczej. Pan Maciek, doskonały przewodnik i przyrodnik, odkrywał  przed uczestnikami  wyprawy wyjątkowy świat przyrody. Dzieci z ciekawością obserwowały rośliny i zwierzęta, prowadziły indywidualne obserwacje z wykorzystaniem lup, szukały leśnych skarbów, słuchały odgłosów lasu i podziwiały jego jesienną szatę, wyzłoconą promieniami słońca. Podczas wyprawy mali odkrywcy starali się przestrzegać zasad zachowania obowiązujących  w lesie – domu roślin i zwierząt.

 „To najpiękniejszy widok, jaki  podziwiałem” – powiedział pod koniec wyprawy Krzyś, patrząc na jesienny las. Ekolandia została odnaleziona!

Zobacz Galerię