14 października świętujemy kolejne rocznice ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dzień Nauczyciela powołano na mocy ustawy "Karta praw i obowiązków nauczyciela" 27 kwietnia 1972 roku. Dziesięć lat później, w kolejnej ustawie ("Karta nauczyciela"), nazwa została zmieniona na Dzień Edukacji Narodowej. Datę 14 października uznano za święto wszystkich pracowników oświaty. Do dziś używa się zamiennie obu nazw - Dzień Nauczyciela i Dzień Edukacji Narodowej.

Z okazji tego święta, 11 października 2019 r., odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie pani dyrektor Dorota Rząsa podziękowała nauczycielom za pełną zaangażowania pracę z dziećmi i złożyła serdeczne życzenia.

Prowadząca akademię, pani Agnieszka Małecka-Szymańska, zadedykowała wszystkim nauczycielom wiersz „ … bo ja jestem nie do zdarcia”.

W części artystycznej wystąpili wychowankowie świetlicy przygotowani przez panią Irenę Hadło, którzy wierszem wyrazili słowa uznania dla pracy pedagogów. Muzyczną oprawę uroczystości przygotowała pani Ewa Drewniak z chórem „Szesnastka” oraz pan Adrian Ziobro akompaniujący dzieciom ze świetlicy.

Po części artystycznej pani dyrektor Dorota Rząsa wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym.

Po uroczystości wyprowadzono sztandar a nauczyciele wykonali, jak co roku, pamiątkowe zdjęcie.

Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły jeszcze raz składamy życzenia zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń, dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz szczęścia w życiu osobistym.

Zobacz Galerię