7 października klasy 2a i 2b oraz wychowawczynie: pani Małgorzata Korczykowska i pani Agata Forystek odwiedziły Zagrodę Garncarską w Medyni Głogowskiej. Gdy uczestnicy wycieczki wyjeżdżali z Rzeszowa wszystko jeszcze spowite było pierwszym szronem w tym sezonie, ale już na miejscu zaświeciło słońce i ogrzało ziemię, zrobiło się pięknie i, co najważniejsze, znacznie cieplej.

Uczniowie pracowali na kole garncarskim pod czujnym okiem pana Andrzeja Plizgi i jego córki, wykonywali wymarzone miski i dzbanki. Lepili też z gliny przeróżne figurki, a pracowali przy tym z wielkim zapałem i bardzo kreatywnie, więc powstały wyjątkowo ciekawe dzieła.

Każda z klas zwiedzała zagrodę, w której znajduje się skansen w wersji mini oraz piec do wypalania glinianych naczyń. Były też zabawy i mały piknik na urokliwym terenie zagrody. To była bardzo udana i owocna wycieczka.

Zobacz Galerię