Środa 25.09.2019 r. była niezwykłym dniem dla klas drugich i ich wychowawczyń. Tego dnia opanował dzieci sportowy zapał. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na stadionie Resovii, a prowadzonych przez profesjonalnych trenerów UEFA. Zajęcia te zorganizował pan Paweł Młynarczyk, wicedyrektor ds. sportowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego, również trener UEFA .

Ze względu na dużą liczebność, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Chłopców przejęli trenerzy zajmujący się piłką nożną i na pełnowymiarowym boisku o nawierzchni sztucznej, przeprowadzili profesjonalną rozgrzewkę przygotowującą do mini rozgrywek, w które bardzo zaangażowali się mali piłkarze z klas drugich.

Natomiast dziewczynki zajęły się lekkoatletyką pod czujnym okiem trenerki wychowania fizycznego i samego organizatora, pana Pawła Młynarczyka. Dzieci przeszły fachową rozgrzewkę na boisku stadionu, zanim przeszły do ćwiczeń na bieżni lekkoatletycznej. Spróbowały również startu niskiego z prawdziwego stanowiska startowego, czyli z bloku.

Na stadionie odbywały się równocześnie Finały Wojewódzkie w Lekkoatletyce. Nasi mali sportowcy czynnie „uczestniczyli” w tym wydarzeniu, a raczej w przygotowaniach do zawodów.

Na koniec czekała wszystkich miła i smaczna niespodzianka – popcorn dla każdego oraz piłka nożna dla klasy. Długo zapamiętamy takie spotkanie ze sportem.

Zobacz Galerię