26 września odbyły się, pierwsze w tym roku szkolnym, „Poczytajki”. Tematem spotkania była poezja, czyli wspaniałe spotkanie z wierszem, które przygotowały i przeprowadziły panie: Małgorzata Korczykowska, Krystyna Pokrywka, Aldona Akwarska-Stanisz. 

Panie czytały bardzo długi wiersz pt. „Pchła szachrajka”, autorstwa Jana Brzechwy, przepiękne wiersze Agnieszki Frączek i Małgorzaty Strzałkowskiej oraz zabawne rymowanki ze zbiorku „Chichotnik”.

Uczestnicy wykonywali też wiele ćwiczeń literackich, z których powstawały wesołe rymy i próbne wiersze. Wszyscy słuchali poezji śpiewanej, bo okazało się, że wiersze nie tylko można deklamować, ale i pięknie zaśpiewać. Rodzice przygotowali pyszny, jesienny  poczęstunek:  było ciasto dyniowe i ciasteczka w kształcie grzybków.

Na zakończenie „Poczytajek” wszystkie dzieci dostały zakładki.

Zobacz Galerię