20.09.2019 r. był niezwykłym dniem dla klasy 2a i 2c oraz ich wychowawczyń i opiekunów. Wcześnie rano wszyscy udali się do G2A Arena w Jasionce na Podkarpacki Festiwal Nauki.

Festiwal ten organizowany jest przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Partnerem strategicznym wydarzenia  jest Podkarpackie Centrum Nauki.

Na naszych uczniów czekały tam niezwykłe atrakcje i słodkości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W programie pikniku naukowego znalazły się wykłady, pokazy eksponatów naukowych, prelekcje popularnonaukowe, wystawy interaktywne i inne ciekawostki dla dzieci. Uczniowie podczas różnorodnych zajęć poznawali, zdecydowanie w praktyce, najważniejsze prawa nauki. Programowali roboty, zamieniali się w archeologów, projektowali i wykonywali breloczki. Zobaczyli  wynalazki i eksponaty naukowe, roboty wykonane z zestawów LEGO, latające drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne. Podczas festiwali poznawali tajniki nowoczesnych technologii IT i spróbowali swoich sił na symulatorach lotu.

Swoją działalność zaprezentowały koła naukowe, instytucje i organizacje z regionu, jak i całej Polski. Uczniowie podziwiali najnowsze technologie, eksperymentowali, uczyli się i przy tym doskonale bawili nauką. Ten dzień pełen wrażeń z pewnością zapadnie w pamięci każdego uczestnika.

 

Zobacz Galerię