„ Kto czyta książki, żyje podwójnie” Umberto Eco

            Wakacyjne „Poczytajki”, zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 16 pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, przeszły już do historii.

18 sierpnia, na trawie przy Fontanie Multimedialnej, odbyła się wspaniała impreza czytelnicza, której koordynatorkami były panie: Małgorzata Korczykowska i Urszula Sobol.

  Wszystkich zgromadzonych „moli książkowych” powitała pani Dorota Rząsa, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 i zaprosiła do wspólnej przygody czytelniczej przygody.

            Podczas spotkania zaproszeni goście czytali fragmenty ulubionych książek. Wśród nich byli: pani dyr. Dorota Rząsa,  pani Urszula Sobol - dziennikarka gazety codziennej Nowiny, pani Maria Walach - radna miasta Rzeszowa.

            Pani Małgorzata Korczykowska – pomysłodawczyni „Poczytajek” przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat książek i czytelnictwa, a pani Krystyna Pokrywka zorganizowała kilka interesujących zabaw z chustą animacyjną.

            Gościem honorowym spotkania była pisarka bestsellerowych książek dla dzieci - pani Joanna Krzyżanek, która przyjechała na imprezę aż z Poznania. Autorka oczarowała, młodszych i starszych uczestników, wspaniałymi opowieściami o rodzinie Wafelków. Na zakończenie imprezy zaplanowano zajęcia plastyczne dla dzieci: rysowanie ulubionych bohaterów książkowych. Dzięki temu powstała  urocza galeria obrazów.

Podczas Poczytajek na trawie” było też wiele innych atrakcji: zakładki, malowanie twarzy i niebieskie baloniki z logo naszej szkoły, które okazały się hitem.

            Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za włączenie się w tak wartościową imprezę i wszystkim nauczycielom SP 16, którzy swoją pomocą wsparli  inicjatywę. Szczególne podziękowania należą się pani dyr. Dorocie Rząsie za ogromne zaangażowanie i optymizm.

Zobacz Galerię