W dniach 18 i 19 czerwca 2018 r. uczniowie klas młodszych brali udział  w warsztatach edukacyjnych opartych na zabawie klockami LEGO®. Edukido to autorski program zajęć pozalekcyjnych pomagający dzieciom lepiej poznać otaczający  świat. Ich celem jest kształtowanie ciekawości  i badawczej postawy.

Tematem zajęć pokazowych była grawitacja. Podczas  warsztatów uczniowie, poprzez zabawę, poznali następujące zagadnienia: grawitacja, prędkość, stabilność, równowaga, ciężar, wytrzymałość. Dowiedzieli się też jaki wpływ na długość skoku motocykla mają jego prędkość i ciężar. Zrozumieli, tak jak grecki filozof Arystoteles, że proces spadania jest zależny od „natury” przedmiotu.

Podczas warsztatów Edukido dzieci mogły skorzystać z klocków o różnych kształtach, kolorach, wielkościach i funkcjach, co sprawiło im ogromną radość. Zajęcia poprowadziła pani Katarzyna Zimnicka - instruktor Edukido, której serdecznie dziękujemy!

Zobacz Galerię