Przez cały rok szkolny uczniowie mają możliwość korzystania z biblioteki. Wypożyczane książki są skrupulatnie zapisywane na karcie każdego czytelnika. Są uczniowie wypożyczający mało, ale są i tacy, którzy „połykają” książki.

Pod koniec roku szkolnego, równocześnie z rankingiem klas, zliczane są wypożyczenia czytelników, którzy czytali najwięcej, aby właśnie spośród nich wybrać zwycięzców konkursu „CZYTELNIK ROKU” i ogłosić wyniki podczas uroczystej akademii.

W roku szkolnym 2017/18 bezkonkurencyjne były klasy 1-3 i to z tych klas wywodzą się wygrani. Jednocześnie na szczególną uwagę zasłużył uczeń klasy 4, który zdecydowanie wypożyczał więcej książek niż inni aktywni czytelnicy z klas 4-7. Jego postawa czytelnicza była wyróżniająca i dlatego otrzymał on nagrodę książkową oraz dyplom, tak jak uczennice, które zajęły w konkursie pierwsze, drugie
i trzecie miejsce.

Tegoroczni zwycięzcy w konkursie „CZYTELNIK ROKU”:

I MIEJSCE – Alicja Szymańska z klasy 3d,                     

II MIEJSCE  - Maja Migut z klasy 2a,

III MIEJSCE – Julia Romańska z klasy 1a,

WYRÓŻNIENIE – Maksymilian Łoza z klasy 4d. 

Gratulujemy i życzymy udanych wakacji z książką, bo bez dobrej lektury żadne wakacje nie są dostatecznie udane.