1 czerwca liczna grupa „moli książkowych” wyruszyła pieszo ze Szkoły Podstawowej nr 16 prosto do Ratusza. W drodze, na ulicy Jałowego,  zatrzymali nas dziennikarze z Radia Rzeszów i przeprowadzili z nami wywiad z okazji Dnia Dziecka.

 Przed Ratuszem czekała na nas pani przewodnik, która bardzo dokładnie opowiedziała nam o zabytkowym budynku jakim jest Ratusz i o osobach tam pracujących. Bardzo podobała nam się Sala Obrad i portrety prezydentów Rzeszowa. Potem zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Trasy Podziemnej. Było tam mroczno, chłodno, ale bardzo ciekawie.

Po wyjściu z trasy dostaliśmy prezenty, które przekazał dla nas wiceprezydent Stanisław Sienko. Nasze panie zabrały nas na pyszne lody do Myszki. W parku czytaliśmy wiersze z książki pt. „Chichotnik”. To było wspaniałe zakończenie sezonu Poczytajek. Już czekamy na wrzesień.

Nad całością jak zwykle czuwały nasze panie: Małgorzata Korczykowska, Krystyna Pokrywka i Aldona Akwarska-Stanisz.

Zobacz Galerię