7 czerwca uczniowie III d wzięli udział w niecodziennej lekcji przyrody. Pani Kasia i pan Maciek z EKOSKOPU pokazali dzieciom, jak ciekawym i cennym miejscem jest zalew nad Wisłokiem i rezerwat Lisia Góra.

Dzieci, zamiast w ławce szkolnej, badały przyrodę wszystkimi zmysłami. W rezerwacie na własne oczy przekonały się, jak stare i majestatyczne rosną tam dęby i jak ważnym elementem przyrody są martwe drzewa. A dzięki napotkanemu kretowi (niestety już nieżywemu) dowiedziały się wiele o jego przystosowaniu do życia pod ziemią.

Nad Wisłokiem, dzieci najpierw pobierały próbki z dna rzeki, a potem obserwowały przez mikroskop zwierzęta tam żyjące, m.in. larwy ważki, chruścika, ośliczkę, jętki, ślimaki i małe rybki. Na pewno od dziś każdy z uczniów III d będzie wiedział, co to jest bentos i czym różnią się robaki od owadów i pająków.

A na koniec lekcji w plenerze czekała na wszystkich odrobina przyjemności, czyli gry i zabawy z posmakiem lodów.

Zobacz Galerię