W dniach 6-9 czerwca Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie  zorganizowała już II edycję Festiwalu Książki Wyczytanej. To wyjątkowa impreza przyciągająca czytelników, bibliotekarzy i twórców kultury.

8 czerwca , w ramach festiwalu realizowany był na Rzeszowskim Rynku happening dla dzieci „ Moja książka dla Ciebie”, polegający na wymienianiu się książkami z domowych biblioteczek z rówieśnikami. Nasza szkoła oczywiście także wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Na happening wybrała się klasa 4a z wychowawczynią, nauczycielem bibliotekarzem oraz kierowniczką Filii nr 1 WiMBP.

Na miejscu można było wymienić się książką, otrzymać pamiątkowe zakładki, baloniki i ulotki z programem festiwalu, porozmawiać o swoich ulubionych tytułach, spotkać się z organizatorami całego przedsięwzięcia.

Do szkoły uczestnicy wydarzenia wrócili zmęczeni, bo przez drogę doskwierał upał, ale też zadowoleni, bo bogatsi o nowe doświadczenia …i książki.

Zobacz Galerię