W obecnym roku szkolnym odbył się już XXIII Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych „Bajkowisko 2018. W dniu 11 maja 2018 r. podczas eliminacji Przeglądu w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie wystąpiło 74 uczniów z podkarpackich placówek w kategorii wiersz i piosenka oraz teatr szkolny.

W tym roku Patronat Honorowy nad naszą imprezą objął:

Wojewoda Podkarpacki

Marszałek Województwa Podkarpackiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Prezydent Miasta Rzeszowa

Podkarpacki Kurator Oświaty

Szkoła Języków Obcych PROMAR

A patronat medialny:

Radio Rzeszów,

Gazeta Codzienna Nowiny,

Echo Rzeszowa,

TVP 3 Rzeszów

Jury w składzie:

1.Joanna Krzyżanek – znana autorka bestsellerowych książek dla dzieci;

2.Anna Czenczek - dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie;

3.Dorota Rząsa –dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie, instruktor zespołów teatralnych;

4.Robert Nowak – instruktor zespołów teatralnych, reżyser Grupy teatralnej „Fart” Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie;

pracowało z wielkim zaangażowaniem, aby wyłonić laureatów w każdej z kategorii.

 

Wszyscy zwycięzcy zostali zaproszeni do Teatru „Maska w dniu 28 maja 2018r.” o godz. 10.00 na finał XXIII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Bajkowisko 2018”. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Dorota Rząsa, witając zebranych gości i uczestników a następnie miały miejsce występy zdobywców I miejsc oraz uroczyste wręczenie nagród.  

W tym roku podczas finału mieliśmy zaszczyt gościć panią Bożenę Pasiekę, przedstawiciela Wojewody Podkarpackiego, Dyrektora Kuratorium Oświaty, pana Ireneusza Kozaka Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy, panią Beatę Bytnar, przedstawiciela Urzędu Miasta Rzeszowa, pana Grzegorza Nowackiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy.

Swoją obecnością zaszczycili nas również pan Krzysztof Dzikowski, wybitny polski satyryk    i literat, autor tekstów piosenek, scenarzysta filmowy oraz współautor programów kabaretowych i musicali wraz z małżonką Lidią Dzikowską – Bylińską Prezesem Zarządu Fundacji im. Krzysztofa Dzikowskiego, Joannę Krzyżanek, autorka przyjechała do nas z Poznania, Annę Czenczek oraz Kamila Dobrowolskiego, znanego aktora teatru „Maska” oraz panią Joannę Lasko, właściciela Firmy Developres Sky-Res.

 Zwycięzcy odebrali statuetki, które otrzymaliśmy dzięki panu Jerzemu Cyprysiowi Przewodniczącemu Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz nagrody rzeczowe, między innymi słuchawki, myszki komputerowe, karty pamięci USB, bilety do kina, książki, które uzyskaliśmy dzięki dobrej woli osób i instytucji takich jak: Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Szkoła Języków Obcych PROMAR, Rada Rodziców przy SP 16, Kino Helios, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, PZU, Piekarnia Nawłoka, G2A Rzeszów, PSS Społem, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Szesnastki.

Organizatorzy:

Lucyna Rymarz – Potaczała

Liliana Domszy

Paulina Kapanowska

Elżbieta Sikora – Nalepa

Beata Skiba

Zobacz Protokół

Zobacz Galerię