29 maja 2018 r. wyruszyliśmy wraz z wychowawczynią Agatą Forystek na dwudniową wycieczkę do krainy orlika krzykliwego, czyli do Magurskiego Parku Narodowego.
Pierwszym przystankiem naszej podróży była Korczyna, gdzie znajduje się Pijalnia Czekolady w stylu starej fabryki. Po degustacji różnych jej gatunków, dowiedzieliśmy się w jakich krajach na świecie uprawiane jest kakao, a także poznaliśmy cały proces produkcji. Najwięcej jednak radości sprawiło wszystkim własnoręczne wylewanie i zdobienie czekoladowych tabliczek oraz lizaków.
Potem udaliśmy się do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Dzięki prezentacji hutników odkryliśmy magię tworzenia szkła, sposobami jego łączenia
i wytapiania. Spróbowaliśmy też swoich sił w malowaniu na szkle i osobiście wybiliśmy w rozżarzonym szkle pamiątkowy medal.
Do schroniska „Hajstra”, gdzie mieliśmy nocleg, dotarliśmy na obiad. Dzień zakończyliśmy budowaniem tamy na pobliskim potoku, grą w piłkę, ogniskiem, emocjonującymi podchodami przy świetle księżyca oraz niezwykłymi opowieściami pana Józefa.
Następnego dnia odwiedziliśmy Ośrodek Edukacyjny Magurskiego Parku Narodowego w Krępnej. Główną atrakcją był multimedialny spektakl przedstawiający życie zwierząt i roślin w czterech porach roku. Potem zwiedziliśmy jedną
z piękniejszych ścieżek przyrodniczych istniejących na terenie parku o nazwie „Kiczera”. Widzieliśmy tam pełnego majestatu orlika krzykliwego krążącego nad lasem, zwinnego zaskrońca, ropuchę, traszki, żaby, ogromne ważki oraz fascynujące owady o nazwie chruściki, które jako larwy budują niesamowite domki.
To były dwa dni pełne niezapomnianych wrażeń, które chyba na długo pozostaną w naszej pamięci.
Serdecznie dziękujemy panu Józefowi Wolańskiemu za nieocenioną pomoc.

Zobacz Galerię