24 maja klasa 3c, wraz z wychowawczynią Małgorzatą Korczykowską i panią Anną Kiełb, udała się na Politechnikę Rzeszowską, gdzie odbywał się I Podkarpacki Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej pod egidą Zespołu Grzane Wino „Natchnieni Bieszczadzką Wiosną 2018”.

Klasa 3c wystąpiła w kategorii I – III. Kwintet, w skład którego weszli: Wiktoria Bąk, Gabriela Ogonowska, Lena Wereskla, Bartosz Pietrzyk i Maciej Prokopiak, zaśpiewał piosenkę „Kiedy w piątek słońce świeci…” i zdobył II miejsce. Natomiast cała klasa, piosenką „Płonie ognisko i szumią knieje”, wyśpiewała III miejsce.

Konkurs miał bardzo wysoki poziom, uczestnicy profesjonalnie wykonywali przygotowane piosenki. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mieli wiele atrakcji: dmuchańce, poczęstunek, zabawy na trawie. Jednak  najwięcej radości i frajdy  dostarczyło dzieciom wspólne śpiewanie bieszczadzkich pieśni z Piotrem Łagodzicem. To był dzień pełen radości i wielkich sukcesów.

Zobacz Galerię