OMTTK PTTK jest najbardziej prestiżową imprezą turystyczną, adresowaną do dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce, organizowaną przez PTTK nieprzerwanie od 1972 roku.

Drużyna z naszej szkoły, pod opieką Grażyny Skawiny, zajęła VII miejsce w eliminacjach wojewódzkich w Lesku w kategorii szkół podstawowych. W skład drużyny weszli: Jabłoński Radosław 7a, Stanisz Kacper 5a, Wróbel Paweł 5b.

  • I miejsce - w Konkursie Krajoznawczym – Jabłoński Radosław
  • I miejsce - za posiadanie odznak turystyki kwalifikowanej – Jabłoński Radosław
  • II miejsce - za posiadanie odznak turystyki kwalifikowanej – Wróbel Paweł

Drużyna po raz drugi na tym turnieju dobrze zaprezentowała swoje możliwości.

W Turnieju brały udział trzyosobowe drużyny, będące reprezentacjami szkół, w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. OMTTK PTTK to interdyscyplinarne pole zmagań młodzieży z całej Polski. Jego program zawiera teoretyczne elementy nauki: turystyki kwalifikowanej, krajoznawstwa i terenoznawstwa.

W programie Turnieju znajdowały się również konkurencje sprawnościowe: turystyczny marsz na orientację, kolarski tor sprawnościowy, samarytanka (sprawdzian umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), Turystyczne ABC (praktyczny sprawdzian umiejętności przydatnych turyście. W tym roku uczestnicy wszystkich eliminacji OMTTK PTTK, w sposób szczególny pogłębiali wiedzę na temat województwa podkarpackiego, wszystkich jego turystycznych produktów oraz krajoznawczych i przyrodniczych walorów.

 Zobacz Galerię