10 maja 2018r. uczniowie klasy 7a wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii. Zajęcia te odbywały się na Politechnice Rzeszowskiej i prowadzone były przez studentów działających w kole naukowym „ESPRIT”. Wyjście dla uczniów na uczelnię zorganizowała pani Iwona Półtorak.

Młodzi chemicy zostali podzieleni na grupy i według instrukcji mieli wykonać różne zadania i doświadczenia chemiczne. Najpierw jednak musieli założyć fartuchy i okulary ochronne, a  śmiechu przy tym i przepychanek było co niemiara.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wygląda  praca w laboratorium, jakie obowiązują w nim zasady bezpieczeństwa, jak w praktyce przeprowadzane są reakcje chemiczne i jaki jest ich efekt. Mogli też samodzielnie wykonać ciekawe doświadczenia.

Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem i wrócili bardzo zadowoleni z zajęć, pytając kiedy będą kolejne.

Zobacz Galerię