14 maja przybyła do nas NIESAMOWITA pisarka książek dla dzieci - pani Joanna Krzyżanek. Przez trzy lata naszej Edukacji Wczesnoszkolnej pani Joasia odwiedzała naszą klasę osiem razy i zawsze były to spotkania pełne pomysłów, twórczości, inspiracji. Dzięki pani Joasi poznaliśmy trochę inną szkołę – Szkołę Lamelii  Szczęśliwej, w której prym wiodą sprawy ważne, ciekawie przedstawiona gramatyka i ortografia. Uczyliśmy się pilnie dobrych manier, poznaliśmy prawa małych i dużych. Pokochaliśmy wspaniałą Cecylkę Knedelek i jej dobre uczynki, Gąskę Walerkę, Kurę Adelę, Kota Paplę i Joasię Naparstek. Przeczytaliśmy też bajki pachnące czekoladą, truskawkami i cytrynami.

Dwa lata temu przystąpiliśmy z nasza panią do programu założonego przez Joannę Krzyżanek, czyli Małego Wolontariatu, gdzie uczyliśmy się pomagać i sprawiać, by inni ludzie bardziej się uśmiechali. Przez dwa lata przeprowadziliśmy około 20 różnych akcji charytatywnych, tych malutkich i tych trochę większych.

Dziś nasza Pisarka znów nas oczarowała. Przedstawiła nam najnowszą swoją książkę „Kotki Dorotki”, a następnie uszyliśmy podczas warsztatów mięciutkie przytulanki – koty. W czasie zajęć pomagały nam w operowaniu igłą i nitką nasze mamy, które jak zwykle przygotowały również pyszny poczęstunek.

Na zakończenie przedstawiliśmy działania małego Wolontariatu w tym roku szkolnym. Dostaliśmy też wiele pochwał i mądrych rad od pani Joasi. Były pamiątkowe zdjęcia, prezenty,  zakładki , wpisy do książeczek.

Droga Pani Joasiu,  bardzo dziękujemy za wszystkie spotkania z Panią . To były chwile, których nigdy nie zapomnimy, prawdziwa uczta literacko - plastyczno -  kulinarna.  Już tęsknimy i czekamy na zapowiadaną przez panią książkę o tęsknocie.

Klasa 3 c  z wychowawczynią MAŁGORZATĄ KORCZYKOWSKĄ

Zobacz Galerię