26.04.2018 r. w ramach Światowego Dnia Autyzmu odbyły się zajęcia akceptacji i tolerancji zorganizowane w klasach: 2cs i 3es. Hasło przewodnie święta brzmiało: „Wszyscy jesteśmy równi!”.

Dzieci i zaproszeni goście mogli wysłuchać przeczytanego przez wychowawcę opowiadania J.M. Chmielewskiej pt. „Czarodziejka”. Przytoczone treści odwoływały się do zasad: akceptacji, przyjaźni, pomocy, szacunku i tolerancji wobec osób autystycznych i z zespołem Aspergera. Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi dotyczących przeczytanego opowiadania, rozwiązywały krzyżówkę, brały udział w malowaniu buzi na niebiesko, czyli w kolorze symbolizującym autyzm.

Gościem specjalnym zajęć była pani Anna Wasińska wraz z psami Kleksem

i Rozrubą. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem i nieukrywaną radością głaskały psy, wydawały im komendy, karmiły przysmakami i tuliły czworonogi w ramach zajęć z dogoterapii.

Po wielu atrakcjach wszyscy ze smakiem zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez rodziców uczniów klas specjalnych.

Zajęcia odbyły się w ramach integracji z uczniami, z którymi dzieci autystyczne wspólnie realizują zadania Małego Wolontariatu. Na zakończenie lekcji akceptacji i tolerancji wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i niebieskie baloniki.

 

Zobacz Galerię