26 kwietnia spotkaliśmy się na kolejnych „Poczytajkach”. Tematem przewodnim była przyjaźń.

Na początku spotkania pani Małgosia nauczyła nas dwóch radosnych piosenek i przedstawiła bardzo szczegółową definicję przyjaźni z książki „Gorzka czekolada”. Następnie pani Aldonka przeczytała piękne opowiadanie „O przyjaźni”, napisane przez  Lilianę Fabisińską.

O 18:00 przybyli nasi goście: pani wicedyrektor Izabela Marczydło i pani Agnieszka Małecka – Szymańska, nasz gość specjalny.

Pani Agnieszka jest wszystkim znana,  ponieważ pracuje w szkolnej bibliotece, ale ogromnym zaskoczeniem było dla nas to , że napisała książkę dla dzieci pt. „Celinka i… przyjaźń”. Nasza debiutująca autorka przeczytała fragmenty swojej książki, która bardzo nam się spodobała.

Pod koniec spotkania pani Agnieszka miała dla nas jeszcze jedną niespodziankę… napisała piękny wiersz o naszych „Poczytajkach”, który  wręczyła naszym paniom. Byliśmy bardzo wzruszeni tym miłym gestem. 

Na zakończenie pani wicedyrektor obdarowała nas słodkimi dukatami i podsumowała spotkanie stwierdzeniem, że przyjaźń jest bezcennym i bezinteresownym darem.

Tym razem przybyły 43 mole książkowe, a nad całością spotkania czuwały panie: Małgorzata Korczykowska, Krystyna Pokrywka i Aldona Akwarska- Stanisz.

Bardzo dziękujemy. To była kolejna wspaniała uczta dla duszy i ciała.

Zobacz Galerie